w , ,

10 roślin domowych, które są niebezpieczne dla dzieci

Rośliny domowe mają tą zaletę, że są upiększają wnętrze i w niemal magiczny sposób wypełniają puste wnętrza. Niestety, wiele roślin może być niebezpiecznych dla zdrowia dzieci i zwierząt domowych. Dowiedz się jakich roślin należy unikać urządzając mieszkanie.

  1. Żonkile

żonkile

Są wizytówką wiosny. W kwietniu i maju aż roi się od sprzedawców, którzy na ulicach sprzedają żonkile. Niestety narcyzy – to jedna z nazw żonkili – są bardzo niebezpieczne nie tylko dla dzieci, ale w ogóle dla dorosłych i zwierząt. Zjedzenie kwiatu żonkila może spowodować poważne problemy żołądkowe, biegunkę i wymioty. W niektórych przypadkach, żonkil może wywołać wysokie ciśnienie krwi oraz arytmię serca. Zdarza się, że zjedzony żonkil powoduje śmierć.

2. Hiacynty

hiacynty

Zjedzenie hiacyntów ma takie same konsekwencje dla zdrowia jak zjedzenie żonkili. Kwiaty te są niebezpieczne zarówno dla dorosłych, dzieci jak i zwierząt domowych.

3. Difenbachia

Difenbachia

Jest bardzo popularną rośliną doniczkową, hodowaną w domu. Najlepiej rośnie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Po spożyciu Difenbachii język zaczyna puchnąć i mocno swędzieć, uniemożliwiając oddychanie i dopływ powietrza do gardła. Jest niebezpieczna dla dorosłych, dzieci i zwierząt.

4. Oleander

oleander

Jest niezwykle urodziwym i delikatnym kwiatem, ale jego soki mogą nawet zabić. U niektórych osób, objawy występują nawet po zjedzeniu miodu pochodzącego z jego nektaru. Dla dorosłych groźne jest zjedzenie zaledwie jednego liścia, choć śmiertelny jest dopiero po zjedzeniu dużej ilości. U dzieci odporność na jego soki jest dużo niższa, więc należy bardzo z nim uważać. U ludzi powoduje arytmię serca, drgawki i zawroty głowy. U zwierząt: wymioty, zimne kończyny i arytmię serca.

5. Skrzydłokwiat

skrzydłokwiat

Choć doskonale oczyszcza powietrze, to po spożyciu go przez ludzi lub zwierzęta mogą wystąpić przykre dolegliwości. Obrzęk warg, jamy ustnej i języka, trudności w oddychaniu, przełykaniu i mówieniu, wymioty, biegunka a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

6. Sansewieria gwinejska

wężownica

Nie jest bardzo toksyczna dla ludzi ponieważ powoduje ból jamy ustnej, ślinotok i mdłości. W przypadku zwierząt może wystąpić ślinotok, ból, nudności, biegunka i wymioty.

7. Aloes

aloes

Choć ma wiele bardzo korzystnych właściwości to po połknięciu może wywoływać podrażnienie jelita po spożyciu. Zarówno u ludzi jak i zwierząt.

8. Bluszcz pospolity

bluszcz

Jest bardzo szkodliwy dla zwierząt i ludzi. Może powodować trudności w oddychaniu, drgawki, wymioty a w skrajnych przypadkach śpiączkę a nawet padaczkę.

9. Hortensja

hortensja

Choć jest niezwykle pięknym kwiatem to także bardzo trującym. Po zjedzeniu powoduje bóle brzucha, wymioty, biegunkę a nawet śpiączkę. Jest szkodliwa zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

10. Irys

irys

Po zjedzeniu, zarówno u ludzi jak i zwierząt powoduje ból brzucha, nudności, wymioty i biegunkę.

10 roślin domowych, które są niebezpieczne dla dzieci

Większość roślin jest całkowicie bezpieczna dla dzieci i zwierząt, jednak kilka gatunków niekoniecznie. Lepiej unikać ich w swoich domach i wybierać takie, co do których nie ma żadnych wątpliwości.

 

https://nowydzialkowiec.pl/rosliny-doniczkowe-oczyszczajace-powietrze-3588

Originally posted 2016-01-18 16:38:18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze darmowe kolorowanki dla dorosłych

Olej arganowy na zmarszczki