projekty domow parterowych
w

Projekty domów parterowych – jakie korzyści przyniesie wybór tego rozwiązania?

Domy parterowe i piętrowe mają swoje plusy, ale także pewne minusy. Dla niektórych pierwsza opcja okaże się najlepsza, a dla innych trafniejszym wyborem będzie drugi wariant. Projekty tych budynków znacząco się od siebie różnią, więc warto skonfrontować wszystkie za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które spełnią Twoje wymagania.

Projekty domów parterowych – idealne na dużą działkę

Domy parterowe będą wyglądać najbardziej estetycznie na dużej, przestronnej i szerokiej działce. Pozioma konstrukcja dzięki temu będzie sprawiać wrażenie bardziej rozległej i majestatycznej. Piętrowe budynki idealnie sprawdzą się na wąskich parcelach. W ten sposób nie stracimy na metrażu naszego mieszkania. Jednak stawianie kilkukondygnacyjnej konstrukcji na rozciągniętym podwórzu w efekcie końcowym nie będzie dobrze się prezentować. Mimo że w Polsce dominują piętrowe domki, to parterowe również mają swoich zwolenników. Istotną rolę odgrywa różnica cenowa między tymi dwiema opcjami. Jednokondygnacyjne budowle będą tańszą inwestycją oraz proces ich powstawania także jest znacznie krótszy. Projekty domów parterowych nie ujmują przy tym ciekawych możliwości ich zrealizowania. Często uwzględniają garaż lub ewentualnie poddasze. W zależności od naszego budżetu i wymogów, mogą stać się prawdziwymi willami lub małymi urokliwymi domkami.

Dla kogo projekty domów parterowych zapewnią niesamowity komfort?

Zazwyczaj decydujemy się na piętrowe budynki z uwagi na to, że kilka kondygnacji pozwala na pożądany podział przestrzeni mieszkalnej i tym samym gwarantuje to wszystkim domownikom prywatność. Rozwiązanie to zapewnia także świetną perspektywę do zaaranżowania pokoi gościnnych. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy rodzina posiada małe i ciężkie do upilnowania dzieci. W takiej sytuacji warto by było mieć je cały czas na oku, co ułatwi parterowy budynek, w którym wszystkie pomieszczenia będą ze sobą odpowiednio skomunikowane. Przemyślany projekt umożliwi podział przestrzeni na część dzienną oraz nocną, dzięki czemu nasze lokum pozostanie kameralne, jak i praktyczne. Często schody mogą być utrapieniem w piętrowych konstrukcjach. Nie tylko mowa o osobach starszych, ale również na przykład niepełnosprawnych. Innowacyjna architektura pozwoli na wprowadzenie komfortu oraz funkcjonalności w każdym domu. Parterowe cieszą się też bliższym kontaktem z naturą. Ogródek będzie na wyciągnięciu ręki dla każdego z domowników, a zadaszony taras miejscem rodzinnych spotkań.

Czy domy parterowe mogą być funkcjonalne?

To pytanie nierzadko zadają sobie inwestorzy, obawiający się o to, że parterowy dom nie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Skąd się biorą te przeświadczenia i czy jest w nich cień prawdy? Wątpliwości być może nasuwają się przez niemożność precyzyjnego wyobrażenia sobie rozkładu wszystkich pomieszczeń w poziomie. Jeśli należysz do tego grona osób to koniecznie odwiedź stronę . Znajdziesz tam przykładowe projekty domów parterowych opracowane przez profesjonalnych architektów. Nowoczesne metody pozwalają na osiągnięcie maksimum funkcjonalności przy zachowaniu estetycznego wizerunku całej konstrukcji. Nieprzemijającą popularnością cieszą się liczne przeszklenia, które dostarczą dużą ilość naturalnego światła, będą prezentować się niezwykle nowocześnie oraz sprawią, że parterowe budynki będą wyglądały na znacznie przestronniejsze niż są w rzeczywistości. Niektórzy uważają nawet, że są praktyczniejsze od tych piętrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebujesz szybkiej pożyczki bez zaświadczeń? Sprawdź, jak wybrać bezpieczną chwilówkę

szafa narożna czy prosta

Szafa narożna czy prosta – co sprawdzi się lepiej w sypialni, w przedpokoju czy w salonie?