w

Wyprawka szkolna

Ostatnie dni wakacji to dla wielu rodziców bardzo trudny okres. Jest no szczególnie trudny dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, gdyż wiąże się z koniecznością przygotowania wyprawki szkolnej. Czasy, kiedy do szkoły dzieci zabierały tylko zeszyty i książki już dawno odeszły do przeszłości. Lista rzeczy, które są niezbędne dzieciom w wieku szkolnym jest obecnie bardzo długa.

Co kupić pierwszoklasiście?

Szczególny problem ze skompletowaniem wyprawki szkolnej mają rodzice dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Wiąże się to nie tylko ze sporymi wydatkami, ale także z podjęciem decyzji, co tak naprawdę należy dziecku kupić. Na pewno pierwszoklasista będzie potrzebował (na liście nie umieszczamy książek, to rzecz oczywista):

 • zeszytów – w kratkę i w trzy linie. Zeszyty dla pierwszaków są 16-kartkowe;
 • piórnika – na jego wyposażeniu nie może zabraknąć ołówka (ołówki mogą mieć twardy lub miękki wkład. Uczniowi pierwszej klasy powinniśmy kupić ołówek oznaczony symbolem HB. Taki ołówek sprawdzi się zarówno do szkicowania, jak również do nauki pisania), gumki do ścierania;
 • pióra – opcjonalnie.

Niektórzy nauczyciele w pierwszej klasie nie pozwalają korzystać z pióra;

 • flamastrów lub pisaków;
 • farb plakatowych i akwarelowych;
 • nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami;
 • kredek świecowych i ołówkowych;
 • bloku technicznego;
 • plasteliny;
 • kolorowej bibuły;
 • bloku rysunkowego;
 • pędzelków przynajmniej w dwóch grubościach.

Niezbędne elementy wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty to także plecak, bidon, śniadaniówka i worek na obuwie. Kupując wyprawkę szkolną na pierwszaka warto sięgnąć po produkty marki Astra.

Jakiej wyprawki szkolnej potrzebują starsi uczniowie?

Oczywiście pierwsze miejsce na liście niezbędnych rzeczy do szkoły zajmuje tornister lub plecak. Starsze dzieci z pewnością namówią rodziców na zakup plecaka. Wybór plecaka może być dość trudny, gdyż są one oferowane w bardzo różnych wzorach i kolorach. Niezbędnym wyposażeniem szkolnej wyprawki są oczywiście zeszyty.

Starszym dzieciom nie musimy już kupować zeszytów w trzy, potrzebne będą w dwie linie. Nadal niezbędny będzie zakup zeszytów w kratkę oraz gładkich. W wyprawce nie powinni zabraknąć także ołówków pióra lub długopisu, temperówki i gumki do ścierania. Kolorowe temperówki i gumki do ścieranie na pewno spodobają się dziewczynkom. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu w bardziej stonowanej kolorystyce.

Na pewno przyda się także korektor. Wyprawka powinna obejmować również kredki: świecowe, ołówkowe i pastelowe. Pamiętajmy także, że przed rozpoczęciem nauki koniecznie musimy kupić bloki rysunkowe i techniczne, kolorową bibułę, nożyczki z zaokrąglonym czubkiem oraz klej.

Skompletowanie wyprawki szkolnej pochłania mnóstwo czasu i wiąże się ze sporymi wydatkami. Dobrym pomysłem jest więc sporządzenie listy przedmiotów, które koniecznie trzeba kupić przed 1 września. Zakupy można też rozłożyć na dwa wakacyjne miesiące. Niezależnie jednak, kiedy będziemy kompletować wyprawkę szkolną wybierajmy sprawdzone produkty dobrej jakości – takie, jakie oferuje Astra.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.astrapolska.pl producenta artykułów szkolnych, biurowych i artystycznych.

 1. Planowanie dnia z dzieckiem
 2. Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?
 3. Jak spędzać więcej czasu z rodziną?

Originally posted 2017-07-16 16:45:32.

Skomentuj

suplementy diety

Top 7 najlepszych suplementów na odchudzanie

Jak ułatwić sobie mycie podłóg?