Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wyprawka szkolna – przygotuj się na pierwszy dzwonek z Bonami.pl

Wyprawka szkolna to nie tylko książki i zeszyty, to także cała masa dodatków i akcesoriów pomocnych w nauce. Jak je dobrać podpowie Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl

 

Koniec lata to czas, kiedy miejsce zabawek zajmują podręczniki oraz przybory szkolne. Rodzice zaczynają aranżować miejsce nauki dla swoich pociech, a pełne ekscytacji dzieci rozpoczynają przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak najłatwiej zachęcić dzieci do nauki? Przez zabawę! Wystarczy kilka kolorowych dodatków, aby miejsce pracy małego naukowca zamieniło się w statek kosmiczny czy mini laboratorium. Plecaki, piórniki z oryginalnymi wzorami czy ulubionymi postaciami z bajek mogą wręcz dodać zapału do realizacji szkolnych obowiązków.

Wyprawka szkolna – kreatywne dodatki

Już od najmłodszych lat naszego dziecka należy zadbać nie tylko o jego edukację, ale i zdrowie. Przy wyborze plecaka dla pierwszoklasisty nie możemy zapomnieć o kilku bardzo ważnych aspektach.  „Plecak powinien być usztywniany i anatomicznie wyprofilowany, dzięki temu zapobiegniemy późniejszym wadom kręgosłupa, takich jak skolioza czy lordoza. Co więcej, powinien posiadać dużą ilość komór i przegródek, tak aby jego waga była optymalnie rozłożona, a do tego nie przekraczała 10% wagi dziecka. Dostępny w sklepie internetowym Bonami.pl plecak szkolny z etui LEGO® w wersji dla dziewczynek jak i chłopców, z piankowym usztywnieniem to wygodne rozwiązanie dla dziecka oraz jego pleców.” – radzi ekspert Bonami.pl, Marta Kmošenová.

 

Na biurku małego odkrywcy nie może zabraknąć kolorowych akcesoriów, dzięki którym będzie poznawał świat na nowo. Kubek z tablicą Mendelejewa, globus w formie piłki dmuchanej marki Rex London czy wielofunkcyjna tablica Legler Multiplitables z tabliczką mnożenia z oferty Bonami.pl to świetne akcesoria które w niebanalny sposób nauczą dziecko chemii, geografii czy matematyki. „Ucząc się razem z dzieckiem postarajmy się jak najbardziej urozmaicić mu ten czas. Czytając zapamiętujemy tylko 10% treści, a z tego co widzieliśmy i słyszeliśmy – aż 50%. Korzystając z akcesoriów szkolnych marki Rex London, Luckies of London czy Legler sprawiamy, że nauka nie jest nudna.” – podpowiada ekspert Bonami.pl, Marta Kmošenová.

Idealne miejsce do nauki i zabawy

Wyprawka szkolna to nie tylko i wyłącznie zakupu nowego plecaka czy zeszytów, ale i zaaranżowanie odpowiedniego miejsca do pracy. Biurko to mebel, przy którym dziecko będzie spędzało najwięcej czasu po przyjściu ze szkoły. Odpowiednie ustawienie go w pokoju to komfort dla dziecka, jak i jego zdrowia. Wybierając miejsce dla biurka w pokoju dziecka, pamiętajmy o dopływie światła słonecznego, które oddziałuje na poprawę samopoczucia oraz daje zastrzyku energii. Jednak bywa też tak, że pokój znajduje się w mniej nasłonecznionej części budynku, wtedy należy zaopatrzyć się odpowiednią lampkę stołową. Najlepsze będą te ze zbliżoną barwą do światła naturalnego,  jak na przykład drewniana lampka LED w kształcie książki Gingko Mini z asortymentu Bonami.pl.

Oprócz odpowiedniego ustawienia biurka ważna jest także jego budowa. „Aby dziecku było jak najwygodniej, biurko powinno być odpowiednio dobrane do jego wzrostu. Zwykle pierwsze biurko kupujemy, kiedy dziecko zaczyna swoją przygodę ze szkołą. Przeciętny wzrost sześciolatka to 120 cm, a wtedy biurko powinno mieć ok. 55 cm. Marka Bellamy, dostępna w sklepie internetowym Bonami.pl, w swojej ofercie posiada biurka dostosowane dla dzieci w każdym wieku. Oprócz biurka ważne jest to na czym nasze dziecko będzie siedzieć. Na stronie Bonami.pl mamy szeroki wybór krzeseł biurowych. Najlepsze są te z regulacją wysokości, które będą rosły wraz z dzieckiem. Ważne jest również to, aby krzesło było miękkie i dostosowywało się do pleców malucha. Lepszym w tej kwestii wyborem będzie krzesło obrotowe, aniżeli tradycyjne drewniane, ponieważ pozwala na elastyczne oparcie się pleców tworząc falę w kształcie litery „S”. Tradycyjne krzesła są zazwyczaj sztywne, przez co po dłuższym siedzeniu dziecko będzie odczuwać dyskomfort.” – radzi ekspert Bonami.pl, Marta Kmošenová.

Energia na całego

Dzieci w wieku szkolnym to zwykle niejadki. Zamiast bogatych w witaminy warzyw i owoców, wolą słodkie napoje oraz batoniki. Choć produkty składające się z niezdrowych tłuszczów i węglowodanów są smaczne, gwarantują tylko walory smakowe – bez niezbędnych wartości odżywczych. Na skutek tego dzieci mają mniej energii, spada ich poziom koncentracji oraz efektywność pracy. Aby zachęcić dziecko do jedzenia, nudne kanapki zamieńmy na kolorowe i pożywne posiłki. Warto wtedy zainwestować w kolorową śniadaniówkę, do której dziecko z przyjemnością będzie sięgać po smakołyki. Na stronie Bonami.pl znajdziemy wiele propozycji kolorowych pojemników śniadaniowych dla dziewczynek jak i chłopców. Oprócz jedzenia, bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. Regularne spożywanie płynów jest niezbędne do koncentracji w nauce oraz podczas wysiłku. Zamiast sztucznych napojów, dajmy dziecku wodę w wielorazowej butelce z filtrem węglowym InnovaGoods Carbon Clean, dzięki której będzie mogło pić  nawet wodę z kranu.

Plecak pełen radości

Większość dzieci ponownie założy swoje szkolne plecaki dopiero we wrześniu, dla nawet okres wakacji nie jest łatwy. Wielu najmłodszych nie pozbyło się nagromadzonego bagażu trudnych doświadczeń, który niosą ze sobą nie tylko w czasie trwania roku szkolnego. Chcąc wspomóc działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, sklep internetowy Bonami.pl przyłączył się do akcji „Problemy dorosłych to ciężar dla dzieci”. Kupując produkty szkolne dostępne w specjalnej kampanii sklepu, możemy pomóc potrzebującym dzieciom wyrównać edukacyjne szanse. Kampania „Plecak pełen radości” dostępna będzie do 1 września.

 

Koniec wakacji  to czas zakupów nowych przyborów szkolnych, plecaka czy piórnika. To także aranżacja nowego miejsca nauki, ale i zabawy. Dzięki produktom dostępnym na stronie Bonami.pl powrót do szkoły będzie kojarzył się z dobrą zabawą, a nie porannym wstawaniem i ciężką pracą.

 

Przykładowa wyprawka szkolna :

Białe biurko Requel szer.  120 cm, cena  769 zł

Biały regulowany fotel biurowy Støraa Leslie, cena 439 zł

Biurko dziecięce ezzo Sato, cena 939 zł

Butelka na wodę z filtrem węglowym InnovaGoods Carbon Clean, cena 30 zł

Ciemnobrązowa lampa stołowa LED z drewna orzechowego w kształcie książki Gingko Mini, cena 169 zł

Dziecięca lampa stołowa Glimte Animals With Turtle, cena 113 zł

Globus dmuchany Rex London World Map, cena 19 zł

Kubek Rex London Periodic Table, cena 16 zł

Skomentuj