w , ,

Wino Konopne – pierwsze w Polsce i Europie wino z intraktem konopi

Firma AWE Rodziny Sareckich z Bielska Białej, jako pierwsza w Polsce stworzyła Linię Win z Intraktem Ziół. Niezwykłym produktem powstałym w ramach tej serii jest Wino Konopne, którego wyprodukowanie  możliwe było, dzięki współpracy bielskiej firmy z marką polskiej spółki General Hemp Marketing – dobrekonopie.pl. Firma na co dzień zaangażowana jest w badania, rozwój, produkcję i sprzedaż produktów z konopi siewnych (Cannabis Sativa L.)

Innowacyjne produkty

Innowacyjny produkt to połączenie czerwonego półsłodkiego wina gronowego z intraktem ziołowym z konopi siewnych (Cannabis Sativa L.). W wyniku tego połączenia możemy zaproponować napój alkoholowy, który spożywany w niewielkich ilościach będzie miał prozdrowotny wpływ na organizm człowieka.

Alkohol jest najlepszym nośnikiem dla substancji czynnych zawartych w ziołach, dzięki czemu sporządzenie go w postaci intraktu sprawia, że dostajemy esencję związków i mikroelementów z suszu ziołowego. W przypadku wina konopnego do intraktu przenikają kannabinoidy , które wspomagają działanie tzw. układu endokannabinoidowego.

Cała seria win ziołowych powstała z połączenia czerwonego wina gronowego z wybranymi ziołami – w postaci intraktu. Tutaj warto zaznaczyć, że nie korzystamy z gotowych ekstraktów przygotowanych w warunkach laboratoryjnych, które nie niosą za sobą wartości odżywczych ziół. Nasze intrakty przygotowywane są ręcznie, zgodnie z unikatową, rodzinną recepturą. Sposób ten zapewnia wysokie stężenie substancji czynnych w produkcie końcowym.

Czerwone wino konopne gronowe bogate jest w żelazo, resweratrol oraz inne witaminy, przez co zwalcza wolne rodniki zapobiegając w ten sposób starzeniu. Jeśli połączymy go z wybranymi ziołami otrzymamy napój alkoholowy, którego wartością dodaną będzie ciekawy smak oraz działanie prozdrowotne wynikające z właściwości poszczególnych ziół.

Lecznicza moc roślin

Lecznicza moc roślin doceniana jest od zarania dziejów. Niegdyś były one jedyną formą leczenia, później wraz z rozwojem techniki stopniowo odchodzono od tradycyjnych metod.  Wierzymy, że nadal warto czerpać z mocy ziół, stąd pomysł na stworzenie unikalnej serii win.

Znając pozytywne aspekty wpływu ziół na organizm człowieka łączymy wino czerwone z intraktami. W osiągnięciu zamierzonych celów pomaga nam współpraca z odpowiednimi jednostkami i wybranymi specjalistami z dziedzinie fitoterapii.  Pani Marta Frygier dyplomowana fitoterapeutka jest pomysłodawczynią Linii Win z Intraktem Ziół.

Sztandarowym produktem serii jest Wino konopne z Intraktem Konopi, które traktujemy jako zupełną innowację. Szczególnie cieszy fakt, że od początku wprowadzenia wina konopnego na rynek zyskało ono duże zainteresowanie wśród klientów.

wono konopne, wino z konopiami

Priorytetem jest dla nas najwyższa jakość, dlatego polskie zioła w miarę możliwości pozyskujemy z lokalnych plantacji.

“Po stworzeniu koncepcji linii win ziołowych dużym wyzwaniem było pozyskanie suszów roślinnych bardzo dobrej jakości. Szczególne znaczenie mają dla nas badania jakościowe, z których dowiadujemy się o zawartości azotanów i metali ciężkich oraz poznajemy stężenie substancji czynnych, które w produkcie końcowym – naszym winie, mają ogromne znaczenie. Udało nam się wyłonić najlepszych polskich i światowych dostawców, którzy oferują najmniej zanieczyszczone negatywnym wpływem środowiska susze roślinne.

“Od wielu lat interesowałam się konopiami. Poszukując idealnego dostawcy produktu, który posłuży do stworzenia intraktu, miałam okazję rozmawiać z wieloma firmami z branży. Wybrałam DobreKonopie.pl, markę spółki General Hemp Marekting, która udostępniła nam badania jakościowe, wskazujące na odpowiednią zawartość interesujących mnie związków oraz znikomą ilość zbędnych związków chemicznych. Został nam również udostępniony park technologiczny, gdzie zobaczyliśmy kolejne etapy obróbki konopi siewnych. Od momentu zerwania z plantacji do uzyskania intraktu – wszystko wypadło celująco. I teraz dzięki owocnej współpracy mamy przyjemność zaoferować konsumentom innowacyjny, prozdrowotny produkt” – wspomina Marta Frygier

Dotychczas opracowane zostały receptury sześciu Win z Intraktem Ziół, których nazwy ściśle związane są z ich działaniem. Seria win ziołowych to: “Trawienie” – przywrotnik, mięta, koper włoski, goździki. “Stres” – passifLora, lawenda, melisa, korzeń lukrecji. “Serce” – dzika róża, korzeń lukrecji, głóg. “Konopie” wino konopne – liście i kwiatostany konopi siewnych (Cannabis Sativa L.), terpeny. “Dla niego” – catuaba, kuklik, mirt cytrynowy, sarsaparilla, żeń-szeń. “Dla niej” – malwa czarna, kozieradka, liść damiana, lubczyk, cynamon.

wino konopne

Obok naszej codziennej działalności jaką jest produkcja i dystrybucja wysokiej jakości win austriackich jesteśmy zdecydowani na rozbudowanie nowej gałęzi firmy, czyli produkcji win ziołowych. W ten sposób chcemy promować naturalny styl życia oraz zaoferować konsumentom nowe, innowacyjne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

work smarter not harder

Work smarter not harder, czyli jak pracować mądrzej a nie ciężej

Za bezpodstawne zamieszczenie na etykiecie haseł takich jak „ekologiczny”, „wegański”, „hipoalergiczny” będą grozić kary