w , ,

Top 5 sposobów na to jak sprzątać kuchnię

Generalne porządki doprowadzają cię do białej gorączki? Nie wiesz od czego zacząć i jak ułożyć plan sprzątania, żeby poszło szybko i sprawnie? Sukces zapewni dobra organizacja i odrobina chęci. Oto 5 sposobów na to jak sprzątać kuchnię i nie stracić głowy. 

jak sprzątać kuchnię

Od góry

Zgodnie z zasadą: od góry do dołu , zacznij sprzątanie od najwyżej umiejscowionych rzeczy. Najpierw odkurz lampy, potem zetrzyj kurz z wiszących szafek. Najlepiej jeśli opróżnisz szafki i dobrze wymyjesz od środka. Napuść wody do miski i wlej nieco płynu do naczyń. Dzięki temu usuniesz ewentualny tłuszcz. Następnie poukładaj wszystkie rzeczy w szafkach. Postaraj się je posegregować a nie wkładać byle jak. Umyj szafki od zewnątrz.

Kuchenka

To najbardziej problematyczny sprzęt w całej kuchni, bo jest najczęściej używany. Wyczyść dokładnie przy pomocy mleczka do czyszczenia, które doczyści najbardziej uporczywe zabrudzenia. Do trudno dostępnych miejsc użyj szczoteczki do zębów. Piekarnik, jeśli tego wymaga, potraktuj mieszanką boraksu z wodą. Szczoteczka do zębów może okazać się za mała do dużego piekarnika, ale w sklepie bez problemu dostaniesz szczoteczkę, którą dobrze wyczyścisz najtrudniejsze miejsca. Przetrzyj piekarnik po czyszczeniu wilgotną szmatką.

jak sprzątać kuchnię

Zlew

Jeśli masz problem z przykrym zapachem dochodzącym ze zlewu, zasyp odpływ szklanką sody oczyszczonej a następnie szklanką octu. Po pięciu minutach wlej do zlewu litr wrzątku. Powinno pomóc rozprawić się z przykrym zapachem. Dokładnie wyczyść zlew środkiem czyszczącym, żeby pozbyć się bakterii pochodzących z mięsa i innych rzeczy, które na co dzień płuczesz w zlewie.

Dolne szafki

Podobnie jak w przypadku szafek górnych, najlepiej jeśli wyjmiesz całą zawartość i wymyjesz szafki od środka. W tych stojących, najlepiej przechowywać ciężkie rzeczy, takie jak garnki, patelnie, słoiki czy puszki z jedzeniem. Dokładnie wyczyść szafki od zewnątrz i posegreguj rzeczy tak, żeby jedna półka służyła do przechowywania garnków a inna patelni. Żeby teflonowe patelnie nie rysowały się, leżąc jedna na drugiej, poprzekładaj je listkami ręcznika papierowego.

jak sprzątać kuchnię

Okna

Kolejnym krokiem na drodze do czystej kuchni są okna. Umyj je dokładnie, dolewając nieco octu do płynu, żeby uniknąć smug i uzyskać błyszczące okna. Wycieraj okna suchym ręcznikiem, żeby nie zostawały na nich pyłki ze szmatek.

Podłogi

To ostatni etap każdego sprzątania. Najpierw dobrze poodkurzaj w kuchni uwzględniając pajęczyny na suficie i cały kurz, który w międzyczasie spadł ze wszystkich szafek. Nalej do wiadra trochę płynu do czyszczenia i rozpuść w letniej wodzie. Dokładnie umyj podłogę w kuchni, najlepiej dwa razy, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta domowe.


  1. Jak znaleźć dobrą, godną zaufania pomoc domową?
  2. 4 sprawdzone sposoby na sprzątanie domu, w którym mieszka alergik
  3. Przydatne akcesoria do zlewozmywaków

Originally posted 2015-09-30 16:05:17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie kanap domowym sposobem

Domowe sposoby na pranie dywanów