w ,

Sprawdzone sposoby na mycie okien

Ludzie myjący okna dzielą się na dwie kategorie: na tych, którzy myją je dwa razy do roku, na Boże Narodzenie i Wielkanoc oraz tych, którzy myją je co miesiąc lub częściej. Niezależnie od tego, do której grupy należysz sprawdź nasze sprawdzone sposoby na mycie okien. 

Pogoda

Na mycie okien wybierz sobie brzydki dzień. Tak, tak, niech będzie pochmurno, ale nie deszczowo. W słońcu okna będą szybciej wysychać i ciężko będzie uniknąć smug. Jeśli dzień będzie pochmurny, będzie ci łatwiej wycierać szyby do sucha bez obaw o smugi.

Najpierw ramy

Nalej do miski letnią wodę z płynem do naczyń i zacznij od dokładnego umycia ram okiennych i wytarcia ich do sucha. Płyn do naczyń pomoże ci skuteczniej pozbyć się tłustych zabrudzeń. Jeśli myjesz okna częściej niż dwa razy w roku wystarczy, ze zrobisz to raz. Jeśli natomiast nie robisz tego aż tak często to po pierwszym razie wymień wodę na czystą i powtórz czynność.

Potem szyby

Dwukrotnie umyj teraz szyby wodą z płynem do naczyń. Wytrzyj je do sucha, najlepiej ściereczką z mikrofibry, która nie pozostawia po sobie pyłków ani smug. Szyby trzeba umyć jeszcze raz, tym razem płynem do mycia szyb. Dobrze jeśli będzie on miał w składzie alkohol, ponieważ szyby będą po tym odtłuszczone.

Dodaj także do płynu trochę octu, dzięki czemu szyby będą się bardziej błyszczały. Przecieraj szyby ręcznikiem papierowym. Jeśli obawiasz się smug, na próbę, w górnej części szyby, przecieraj z prawej do lewej a w dolnej z góry na dół.

Sprawdzisz w ten sposób, który sposób nie pozostawia smug na twoich oknach. Jeśli zauważysz gdzieś pod słońce smugę, to wystarczy, że psikniesz na nią płynem i przetrzesz to miejsce ręcznikiem papierowym.


  1. Jak czyścić wykładzinę?
  2. Czyszczenie wentylacji
  3. Czyszczenie skóry

Originally posted 2015-09-24 13:21:19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprzątanie po remoncie

Jak usunąć plamy z kawy?