Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Jak czyścić wykładzinę?

Wykładzina występowała i występuje w naszych domach. Jednak coraz częściej gospodarze zadają sobie pytanie, jak czyścić wykładzinę? Pranie dywanów to pozornie bardzo prosta czynność.

Praktyka jednak pokazuje, że aby skutecznie czyścić dywany należy posiadać solidną wiedzę na temat materiałów z jakich dywany są zrobione, oraz znać różnego rodzaju sposoby i posiadać odpowiednie środki chemiczne na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń.  Działając w branży prania dywanów i wykładzin przez kilka lat, zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które pozwoliło nam na wypracowanie dwóch niezwykle skutecznych metod.

wykladzina2

 

Dywany i wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia można skutecznie uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu. Najczęściej stosowaną metodą jest metoda ekstrakcyjna i charakteryzuje się tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje całkowicie suchy. Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów: bardzo dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro lub turbo szczotki. Póżniej następuje nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki takie określane są potocznie mianem prespray. Na samym końcu nastepuje wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego.

wykladzina

Odkurzanie powinno stanowić zarówno element codziennej pielęgnacji wykładziny, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający czyszczenie, niezależnie od stosowanej metody. Po usunięciu suchych zabrudzeń należy doprowadzić do rozpuszczenia brudu, który pozostał na wykładzinie. Tak więc czyszczenie wykładziny, może i jest procesem złożonym, ale jakim prostym.

Skomentuj