w ,

Jak sprzątać mieszkanie?

Ciągle sprzątasz i sprzątasz i nie masz czasu na nic innego poza sprzątaniem? Sprawdź nasze wskazówki na to jak zachować mieszkanie w czystości bez konieczności sprzątania od rana do wieczora. Jak sprzątać mieszkanie, żeby mieć spokój przez cały tydzień?

Kurze

Wiadomo, że kurz osadza się wszędzie z prędkością światła. Najwięcej jest go w pomieszczeniach w których śpimy. Najlepszym sposobem jest dokładnie przetarcie całego mieszkania, wszystkich szaf i szafek przynajmniej raz w tygodniu. Możesz częściej, ale raz w tygodniu obowiązkowo!

Odkurzanie i mycie podłóg

Dobrze odkurz całe mieszkanie raz w tygodniu z dokładnym myciem podłóg. Zwróć uwagę na podłogi w kuchni, łazience i przedsionku, ponieważ tam zbiera się najwięcej zarazków. Jeśli coś ci się rozleje lub spadnie na ziemię przetrzyj od razu mokrą ścierką, żeby nie roznosić brudu po całym mieszkaniu.

Pranie i prasowanie

Raz w tygodniu zrób generalne pranie i zaraz po wyschnięciu wyprasuj wszystko, żeby nie leżało gdzieś w kącie i nie denerwowało cię. Zobaczysz ile czasu zaoszczędzisz nie musząc rano lub wieczorem prasować ubrań, które planujesz założyć. Wszystko będzie czyste i nie będzie zaskoczenia, że bluzka, którą chcesz ubrać leży w koszu na pranie od dwóch tygodni.

Pościel

Zmieniaj pościel raz na dwa tygodnie. Najlepiej załóż na materace nakładki, które chronią materac przed roztoczami i innymi zarazkami. Nie będziesz musiała tak często oddawać materaca do czyszczenia.

Lodówka

Sprawdzaj raz w tygodniu stan jedzenia w lodówce. Możesz czasem nie zauważyć że coś się psuje a raz w tygodniu sprawdzaj wszystko, żeby mieć pewność, że nic nie żyje własnym życiem w twojej lodówce.

Łazienka

Raz w tygodniu kompleksowo posprzątaj całą armaturę w łazience, będziesz mogła mniej czasu poświęcić na to w tygodniu.

 

Originally posted 2015-09-21 09:19:50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie dajmy się cukrzycy

Jak utrzymać porządek w domu?