w , ,

Jak utrzymać porządek w domu?

Znasz to uczucie, kiedy w weekend sprzątanie zdominowało twoje plany wypoczynkowe a po dwóch dniach, dom wygląda jak po przejściu huraganu? Zdarza się to każdemu, bez wyjątków. Wystarczy jednak pamiętać o kilku zasadach, żeby utrzymać porządek w domu aż do… następnego sprzątania. 

Łóżko

Powinno się ścielić je codziennie, najlepiej zaraz po wstaniu. Potraktuj to jako szybką poranną gimnastykę. Im szybciej je pościelisz, tym szybciej zapomnisz, że w ogóle powinieneś to zrobić. Jeśli nie masz składanego łóżka, do którego możesz schować pościel, zaściel łóżko i przykryj całość narzutą, żeby nie siadać na pościel.

Naczynia

Zmywaj naczynia zaraz po zjedzeniu posiłku. Lub wkładaj je do zmywarki. Po co mają leżeć na wierzchu i sprawiać wrażenie brudnego wnętrza, jeśli możesz je szybko pozmywać i mieć spokój. Nie będziesz mieć problemu z zeskrobywaniem starych resztek.

Ubikacja

Najlepiej sprzątać ją co dwa dni. Jeśli masz większą rodzinę to nawet codziennie. Przykry zapach nie będzie się unosił nad ubikacją. Im dłużej się unosi, tym trudniej się go pozbyć.

Wszystko na swoje miejsce

Buty do szafki, ubrania do szafy, sztućce do szuflady, książka na półkę a kosmetyki do kosmetyczki. Nie rozrzucaj swoich rzeczy po całym domu. Jeśli włożysz je na miejsce od razu, kiedy przestaniesz ich używać, zajmie ci to mniej czasu niż późniejsze sprzątanie.

Pamiętaj o kwiatach

Jeśli posiadasz jakieś roślinki na oknie czy zioła w doniczce, pamiętaj o tym, żeby podlewać je regularnie. Storczyk wytrzyma kilka dni be wody, ale mięte czy bazylię, musisz podlewać codziennie.


 1. Idealny kotlet schabowy — Jak go zrobić prosto i smacznie? Garść porad
 2. Jak zapakować prezent?
 3. Obiad studencki: jedz przez cały tydzień za mniej niż 50 zł

Originally posted 2015-09-22 15:10:10.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jak sprzątać mieszkanie?

  Sprzątanie po remoncie