w

Światła skandynawskiego designu. Lampy Vita Copenhagen.

Wszechobecna biel to charakterystyczna cecha skandynawskiego wystroju. Jasna kolorystyka ścian, sufitu oraz podłóg, odsłonięte okna pokaźnych rozmiarów oraz rozmieszczone punktowo światła nie tylko rozjaśniają dekorowaną przestrzeń, ale także optycznie ją powiększają. Tutaj sekret tkwi w szczegółach, dlatego aranżacje skandynawskie wzbogacane są detalami, które nadają im indywidualności. Lampy Vita Copenhagen urzekają bogactwem form i kolorów, przez co znakomicie sprawdzają się w tej drugoplanowej roli.

Inspirowana naturą Vita Silvia

Tak zwany scandi decor posiada swoich zwolenników nie tylko w zimnej części Europy Coraz częściej zapraszamy go do polskich domów, inspirując się chociażby trendami dyktowanymi przez markę Ikea. Lampy Vita Copenhagen to wysmakowane, zwiewne projekty, które doskonale odnajdują się w nowoczesnej odsłonie wnętrz typu scandi decor. Innowacyjne kreacje po części zainspirowane są kształtami natury. I tak na przykład klosz lampy Vita Silvia doskonale naśladuje formę szyszki chmielu. Model Vita Silvia jest także jednym z tych, które przeznaczone są do samodzielnego montażu. Pomysł zamknięcia lampy w pudełku i zrzucenie zadania jej złożenia na klienta, nie tylko przekłada się na przystępną cenę produktu, ale także stwarza okazję do zabawy i zapewnia własnoręczny wkład powstawanie przedmiotu domowego użytku, tworząc z nim bliższą więź. Co więcej, dzięki dodatkowym akcesoriom Vita Silvia może być dodatkowo wyposażona w wysoki lub niski stojak albo też w zawieszenie. To sprawia, że możliwe jest dopasowanie lampy Vita Silvia do indywidualnych potrzeb. Co więcej, raz podjęta decyzja nie jest wiążąca – w każdej chwili możesz przekształcić lampę Vita Silvia ze stojącej w wiszącą lub odwrotnie.

Vita Eos. Pierzasta chmura.

Podobne zalety ma lampa Vita Eos, która stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki. Eliptyczny klosz lampy Vita Eos ozdobiony został gęsimi piórami, przez co – bez względu na rozmiary – forma jest niezwykle lekka i subtelnie ozdabia nie tylko sufit, ale także całe urządzane wnętrze. No właśnie, atutem lampy Vita Eos jest duża rozpiętość gabarytowa. Model ten dostępny jest w aż pięciu rozmiarach – od 35 cm po aż 110 cm średnicy! I chociaż do każdego wariantu można dołączyć dowolne akcesoria, to jednak Vita Eos XXL rekomendowana jest jednak jako model wyłącznie wiszący.

xzcvcxv

Czyj to pomysł?

Marka Vita powstała w Danii, a jej inicjatorami są projektanci William Ravn oraz Søren Christensen. Z wytworami tego duetu mogliśmy spotkać się po raz pierwszy w 2007 roku. Od tego czasu lampy Vita zyskały na popularności nie tylko w rodzinnej Danii, ale także w innych zakątkach Europy, a nawet poza jej granicami. Projekty Vita Copenhagen zaskakują przewrotną i subtelną formą, uparcie pokazują, że tak prozaiczny element wyposażenia, jak lampa, może stanowić pierwszoplanową ozdobę całego projektu.

Originally posted 2016-01-19 14:31:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Olej arganowy na zmarszczki

Noże kuchenne – który do czego służy