HyperFocal: 0
w ,

Przydatne akcesoria do zlewozmywaków

Zlewozmywak to także bateria, korek i inne akcesoria, które ułatwią nam pracę w kuchni. Podpowiadamy, w co warto zainwestować, jakie wybrać produkty i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Pamiętajmy, że na perfekcję działania mają wpływ szczegóły.

Mając wybrany zlewozmywak, potrzebujemy do niego odpowiedniej baterii. Wybór będzie prosty, jeśli wiemy, czego od niej oczekujemy. Możemy dopasować ją do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia lub do samego zlewu, zarówno pod względem kształtu, materiałów, z których jest wykonana oraz kolorystyki. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest tu funkcjonalność. Jeśli zależy nam na efektywnym kontrolowaniu strumienia i temperatury wody, zdecydujmy się na baterię jednouchwytową. W przypadku zlewozmywaka dwukomorowego zwróćmy uwagę na baterię z obrotową wylewką – dobrze, aby miała zakres obracania się do 360 stopni wokół osi. Gdy będziemy chcieli napełniać wysokie naczynia (np. garnki czy wazony) wodą, to przyda nam się bateria z odpowiednio wysoką (np. Blanco Vonda), podnoszoną do góry (Seda), czy wyciąganą wylewką, taką jak Panera-S lub Blancoculina-S. Te dwa ostatnie modele mają stalową sprężynę, pozwalającą na swobodny ruch wylewki. Opcja ta przyda się do płukania produktów spożywczych czy komory zlewozmywaka. Doskonale, jeśli bateria będzie wyposażona też w regulator strumienia (prysznic i deszczownica) oraz przełącznik strumienia (np. Blanco Carena-S Vario).

W przypadku umieszczenia zlewozmywaka pod oknem, dobrym rozwiązaniem jest bateria Laressa-F, którą łatwo składa się na bok i opuszcza na dno komory. Innym, doskonałym rozwiązaniem jest Eloscope-F II – bateria, którą można wpuścić poniżej linii blatu.

Planując montaż filtra uzdatniającego do wody pitnej w zlewozmywaku, pomyślmy o baterii dwuobwodowej, takiej jak Blanco Fontas. Posiada ona dwie dźwignie – jedną do wody wodociągowej, a drugą do filtrowanej.

Zwróćmy też uwagę, ile będziemy potrzebowali otworów montażowych w zlewozmywaku. Są modele, które wymagają tylko jednego, np. Elos One, a inne już dwóch (np. designerska Blancoculina-S z uchwytem umieszczonym obok baterii). Dodatkowe otwory w zlewozmywaku będą niezbędne też w przypadku automatycznego korka – element nim sterujący umieszcza się tuż obok baterii. Wygodnym rozwiązaniem będzie elektroniczne sterowanie odpływem – otwiera się on lub zamyka za pomocą lekkiego dotknięcia sensora (Blanco SensorControl Blue) lub wciśnięcia palcem przycisku (PushControl).

HyperFocal: 0

HyperFocal: 0

Praktycznym dodatkiem do zlewozmywaka będzie wbudowany dozownik płynu do naczyń, np. Blanco Piona, który można napełniać od góry. Przydatnymi akcesoriami do zlewozmywaka są także nakładane na jego komory deski do krojenia, ociekacze, odsączarki, pojemniki GN czy kratki do umieszczania na dnie komory. Marka Blanco oferuje akcesoria idealnie dopasowane do rozmiarów swoich zlewozmywaków. Dzięki temu leżąca na komorze deska pozostanie podczas krojenia w tej samej pozycji. Więcej inspiracji: www.comitor.pl.

Originally posted 2017-07-24 10:45:22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwiecisty design w domu

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Jak radzić sobie z bólem pleców? Co możemy zrobić by zwalczyć problemy z kręgosłupem?