w

Jak znaleźć dobrą, godną zaufania pomoc domową?

Jak znaleźć pomoc domową? To nie jest takie proste – często nie wiemy, gdzie jej szukać i zastanawiamy się, co zrobić, by wybrać najlepszą, godną zaufania osobę. Obawa o bezpieczeństwo naszego domu jest w pełni uzasadniona, wszak wprowadzamy do niego, a często zostawiamy w nim bez nadzoru, zupełnie obcą osobę. Od czego zacząć poszukiwania dobrej pomocy domowej?

Jak znaleźć pomoc domową? Zastanów się, jaka pomoc jest Ci potrzebna

Na początek zastanówmy się, jaka pomoc jest nam najbardziej potrzebna. Czy potrzebujemy kogoś, kto zajmie się sprzątaniem domu i ogrodu? A może chcemy, by pomoc domowa zajęła się praniem, prasowaniem, codziennymi zakupami, gotowaniem lub dbaniem o zwierzęta domowe? Wypiszmy dokładnie wszystkie obowiązki, które pomoc domowa powinna wykonywać. Jeśli zależy nam na sporadycznym wykonywaniu zadań dodatkowych (np. zajęciu się dziećmi lub zaniesieniu ubrań do pralni), również uwzględnijmy je na swojej liście.

Jak znaleźć pomoc domową? Dokładnie określ zadania

Jeśli już wiemy, czym nasza pomoc domowa ma się zająć, wypiszmy szczegółowo poszczególne zadania. Pamiętajmy, że pod pojęciem „sprzątanie” dla każdego może kryć się zupełnie coś innego. Najczęściej będzie to jednak odkurzanie i mycie podłóg, wycieranie kurzu, mycie okien, naczyń, podlewanie kwiatów, sprzątanie łazienki oraz WC, czyszczenie kuchenki i piekarnika etc. Dzięki takiej liście będziemy w stanie ustalić kryteria doboru pomocy domowej.

Jak znaleźć pomoc domową? Kryteria wyboru pomocy domowej

Gdy wiemy już, jakie zadania przekażemy pomocy domowej, możemy określić główne kryteria jej wyboru. Określmy, w jakim nasza pomoc powinna być wieku i jakie powinna posiadać cechy charakteru. Ustalmy również, jak ważny jest dla nas brak nałogów oraz referencje i dotychczasowe doświadczenie. Na tym etapie zastanówmy się też, jakim budżetem dysponujemy i ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na sprzątanie.

Jak znaleźć pomoc domową? Rozpocznij szukanie!

Gdzie szukać odpowiedniej, godnej zaufania pomocy domowej? Przede wszystkim warto skorzystać z rekomendacji znajomych. Może któryś z przyjaciół poleci nam właściwą osobę? Jeśli nie, z pomocą przyjdzie Internet i popularne serwisy ogłoszeniowe. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce hasło: „sprzątanie + miasto”, np. sprzątanie w Katowicach. Możemy również skorzystać z serwisów, które dedykowane są właśnie osobom poszukującym pani do sprzątania. Jednym z takich portali jest strona internetowa www.pomocedomowe.pl.

Ustal szczegóły współpracy

Odpowiednia pani do sprzątania jest już znaleziona? To świetnie! Czas na ustalenie warunków współpracy. Na tym etapie należy dokładnie określić, jakie są oczekiwania wobec wybranej osoby, jaki będzie czas jej pracy oraz częstotliwość wizyt i liczba przepracowanych godzin. Ustalmy również, kto odpowiada za zapewnienie niezbędnych do sprzątania środków i sprzętów.

Decydując się na zatrudnienie pomocy domowej, starajmy się możliwie jak najbardziej precyzyjnie określić swoje oczekiwania i potrzeby. Im szybciej i jaśniej przedstawimy je wybranej osobie, tym łatwiej będzie nam dojść do porozumienia i ustalić satysfakcjonujące dla obu stron warunki współpracy.


  1. Jak uszyć firany do stylu rustykalnego ?
  2. Jak wybrać energooszczędną pralkę do domu?
  3. Planowanie dnia z dzieckiem

Originally posted 2019-02-07 13:39:35.

Skomentuj

walentynki prezent na walentynki

Walentynki z perspektywy Polaków

wyciągi kwiatowe perfumy lawendowe, perfumy z różą

Najpopularniejsze wyciągi kwiatowe w kosmetykach