w , ,

Kiedy warto zmienić pomoc domową?

Na początku wszystko układało się dobrze, ale już po kilku miesiącach zacząłeś dostrzegać niepokojące sygnały? Sprawdź, kiedy warto zakończyć współpracę z zatrudnioną pomocą domową.

Ideały nie istnieją. To stare, znane wszystkim powiedzenie, posiada odzwierciedlenie w niemalże każdej dziedzinie życia. Również w przypadku zatrudniania pomocy domowej. W momencie, gdy brak nam czasu na samodzielne sprzątanie, możemy z powodzeniem skorzystać z usługi, takiej jak sprzątanie w Białymstoku, Radomiu czy też innym mieście. I chociaż wspomniana usługa powinna stanowić skuteczne rozwiązanie problemu, niekiedy okazuje się, że to właśnie ona rodzi… dodatkowy problem. Kiedy warto – a nawet trzeba – zrezygnować ze współpracy z osobą, która zobowiązała się zadbać o porządek w naszym domu?

Zaniedbania

Wyobraź sobie następującą sytuację. Wychodzisz z domu zostawiając w nim pomoc domową, której zadaniem jest posprzątanie bałaganu i usunięcie nagromadzonych zabrudzeń. A tymczasem po powrocie zastajesz… ten sam bałagan. Takie sytuacje są absolutnie niedopuszczalne.

Podobnie w przypadku poważnych zaniedbań oraz tak zwanego sprzątania „wyrywkowego”. W przypadku tego drugiego pomoc domowa z reguły sprząta wyłącznie te zabrudzenia, które nie sprawiają jej większego problemu. W efekcie takich działań możemy więc wejść do pozornie czystej kuchni, po czym otworzyć szafkę z której… wysypie się na nas sterta brudnych, niepozmywanych naczyń.

Zniszczenia

Każda profesjonalna pomoc domowa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dane powierzchnie wymagają dobrania odpowiednich środków czyszczących. Chodzi tu jednak nie tylko o artykuły czystości, ale również o akcesoria takie jak gąbki czy drapaki.

Brak wiedzy dotyczącej wspomnianego doboru środków/akcesoriów do powierzchni, może natomiast skutkować zniszczeniem sprzętów. W takiej sytuacji warto poważnie zastanowić się nad zmianą pomocy domowej, gdyż może się okazać, że wymiana wyposażenia będzie kosztować nas o wiele więcej, niż sama praca osoby zatrudnionej do sprzątania…

Kradzieże

Każdy z nas posiada w swoim domu wartościowe przedmioty. Niekiedy ich wartość jest materialna, niekiedy zaś sentymentalna, jednak jedno pozostaje niezmienne; fakt, iż nie mamy zamiaru żegnać się ze wspomnianymi przedmiotami. Niestety, problem pojawia się w momencie, kiedy – po zakończonym sprzątaniu – okazuje się, że część ważnych dla nas rzeczy po prostu zniknęła. W takim przypadku nie tylko warto zakończyć współpracę z osobą sprzątającą, ale dodatkowo należy zgłosić sprawę na policję, gdyż – jak powszechnie wiadomo – kradzież jest po prostu przestępstwem.

Jak uniknąć wszystkich, wspomnianych sytuacji i cieszyć się z dobrze układającej się współpracy z pomocą domową? Wystarczy poszukać takowej na sprawdzonym portalu, takim jak www.pomocedomowe.pl. Wszystkie, znajdujące się tam ogłoszenia, to propozycje współpracy wychodzące od osób profesjonalnych i godnych zaufania.


 1. Sprytny patent na czystą podłogę
 2. Jak ułatwić sobie ogarnianie domu?
 3. Soda i ocet: najlepsi przyjaciele Pani Domu

Originally posted 2016-04-28 12:00:07.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Frytkownica beztłuszczowa

  Jak działa frytkownica beztłuszczowa? Poradnik dla początkujących

  badania

  Badania dla uprawiających sport