Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Soda i ocet: najlepsi przyjaciele Pani Domu

Jak wiadomo, najlepsza Pani Domu potrafi poradzić sobie ze wszystkim, niekoniecznie łapiąc się najbardziej powszechnych rozwiązań. Jeśli masz dosyć detergentów, które oprócz tego, że mają przykry zapach, wysuszają naskórek, czas zaprzyjaźnić się z sodą i octem. Poznaj sekrety tych eko-sprzymierzeńców.

Eko-sztuczki

Używanie dawnych metod czyszczenia, które pamiętają jeszcze nasze babcie już dawno przestało być oznaką zacofania czy śmieszności. Naturalne środki, które znajdziemy w każdym domu są nie tylko sprawdzone, ale i ekologiczne. Dodatkowo nie podrażniają skóry, więc jeśli masz w domu alergika, to rozwiązanie idealnie dla Ciebie.

Jak to działa?

Soda oczyszczona posiada właściwości wybielające – z powodzeniem zastąpi wybielacz, nada się także do czyszczenia armatury. Jej działanie nie ogranicza się jednak do usuwania brudu. Potrafi też eliminować brzydkie zapachy, np. z wnętrza lodówki czy z powierzchni deski do krojenia. Ocet to Twój sprzymierzeniec w walce z tłustymi plamami i kamieniem w łazience, a nawet rdzą. Doskonale usuwa wszelkie bakterie i zarazki.

Czas na odrobinę praktyki

Nie lubisz czyścić kuchenki mikrofalowej? Spokojnie, wiele z nas ma z tym problem. Każda Pani Domu powinna więc poznać ten prosty trik, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu i energii. Do miseczki wypełnionej wodą wystarczy wsypać kilka łyżeczek sody, a następnie włożyć ją do wnętrza urządzenia. Kuchenkę mikrofalową włączamy na ok. 4 minuty, po czym wycieramy ścianki mokrą ściereczką lub gąbką i gotowe. Proste, prawda?

Jeśli mimo dokładnego mycia okien, na szybach wciąż pozostają smugi i zacieki, z pomocą przyjdzie roztwór wody z octem połączonych w proporcji 1:1. Mieszankę najlepiej wlać do butelki ze spryskiwaczem. Zrezygnuj z wycierania szyb zwykłą szmatką na rzecz… gazety. Papier wyeliminuje problem smug. Nie wierzysz? Sprawdź sama.

Na kłopoty z zatkaną rurą od odpływu pomoże mieszanka 0,25 szklanki sody oczyszczonej i 0,5 szklanki octu wlana do wnętrza rury. Całość wystarczy przykryć na 15 min, po czym zalać 2 litrami gorącej wody. Dzięki temu obędziesz się bez pomocy faceta i przepychacza do rur.

Skomentuj