w

Marzysz o motocyklu, ale brakuje ci pieniędzy? Jest rozwiązanie!

Samochód jest przydatny, to wiedzą wszyscy. Są jednak miłośnicy nieco ekstremalnych wrażeń, które niewątpliwie dają tzw. dwa kółka. Niestety takie sprzęty trochę kosztują, a nie każdy ma nadmiar gotówki. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kredyt na motocykl. Ale który wybrać?

Szybka jazda, uczucie wolności, brak konieczności stania w korkach – to tylko nieliczne z zalet, które daje jazda motocyklem. Nie ma co się dziwić, że coraz więcej osób robi prawo jazdy na te tzw. dwa kółka i marzy, by mieć je w swoim garażu. Taki sprzęt, nawet używany, to jednak spory wydatek. Można oczywiście latami oszczędzać i zbierać pieniądze na realizację tego marzenia, jednak wiadomo – nikt nie lubi czekać. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kredyt na motocykl.

Podejdź do kredytu racjonalnie

Zaciągnięcie każdego długu powinno być przemyślane. Trzeba przeanalizować swoje możliwości finansowe, określić jakie raty jesteśmy w stanie spłacać i przez jaki czas. Dopiero wtedy należy zgłaszać się do banku czy firmy pożyczkowej po kredyt na motocykl czy jakikolwiek inny cel. Do sprawy trzeba podejść racjonalnie i konieczne jest zapoznanie się z różnymi ofertami, bowiem mogą się one między sobą znacznie różnić. Dopiero wtedy należy podjąć decyzję o skorzystaniu z propozycji konkretnej placówki. Takie rozeznanie jest jednak bardzo czasochłonne. Wizyty w poszczególnych miejscach, rozmowy z konsultantami, robienie zapisków i notatek. Wiele osób jest przerażonych samą myślą o tym. Dlatego warto skorzystać z platformy jak np. Lendo Polska. Na takiej stronie można złożyć wniosek określając m.in. przybliżoną wysokość raty, która by nas zadowalała. Po 24 godzinach klient dostaje wiele różnych ofert kredytów. Wystarczy zapoznać się z propozycjami i wybrać najlepszą z nich. Ważne jest to, że platforma jest darmowa i nie ma obowiązku wzięcia pożyczki w zaproponowanej placówce.

Kredyt na motocykl – gotówkowy czy też nie?

Na rynku dostępne są kredyty samochodowe i gotówkowe. Te pierwsze nie dotyczą jednak tylko pożyczek na „cztery kółka”, ale też na motocykle, łodzie, traktory, kampery i inne pojazdy mechaniczne. W tym przypadku kredytobiorca musi mieć na uwadze, że w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel będzie wpisany bank, który udzielił pożyczki na ten cel (do czasu jej spłacenia). Do tego trzeba wykupić ubezpieczenie autocasco. Kredyt na motocykl tego typu wiąże się więc z większą ilością formalności, co nie każdemu pasuje. Kredyt gotówkowy jest niewątpliwie prostszy i można go przeznaczyć nie tylko na pojazd mechaniczny, ale także na inne cele np. naprawy, wymiany olejów, rejestrację itp. Która pożyczka jest korzystniejsza? To zależy, trzeba je koniecznie ze sobą porównać. Skupić należy się nie tylko na wysokości oprocentowania, ale na wszystkich ponoszonych przez klienta kosztach, dlatego ważne jest sprawdzanie wskaźniku RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Im wskaźnik RRSO jest wyższy, tym oferta jest droższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

detox sokowy, Soki firmy NUJA www.nuja.pl

Detox sokowy – co to takiego? 

black friday

Oszczędzaj kupując w Black Friday!