Pieniądze Zakupy

Kiedy sprzedawca może odmówić zwrotu zakupionego towaru?

Kiedy sprzedawca może odmówić zwrotu zakupionego towaru

Światowy Dzień Konsumenta jest świetną okazją, by pochylić się nad jednym z najważniejszych praw, którym dysponuje. To prawo do zwrotu zakupionego towaru i bycia nieprowadzanym w błąd przez sprzedawcę.

Jednak, czy zwrot zawsze wchodzi w grę? Jak wygląda ten mechanizm, kiedy kupujemy w sklepach stacjonarnych? Jak oddać towar zakupiony online? Szczególną czujność powinniśmy zachować, gdy kupujemy w sieci, bo w grę wchodzą nie tylko sklepy internetowe, ale również serwisy transakcyjne czy portale, na których oferowane są rzeczy „z drugiej ręki”. Każdy z tych kanałów rządzi się swoimi zasadami dotyczącymi dokonywania zwrotów. Dla kupującego ta wiedza to kompletny ”must have”, bo nieznajomość prawa szkodzi. A w przypadku „nieudanych” zakupów może słono kosztować, a czasem prowadzić nawet do długów. Jak uniknąć rozwoju takiego scenariusza? O tym w kolejnym odcinku cyklu Intrum „Ogarniam finanse”.

Skomentuj

Zobacz też:

Zakupy

Szybki chodnik dla pieszych czyli przyjemne zakupy

Przedświąteczne zakupy kojarzą nam się z ciasnymi centrami handlowymi, przepełnionymi uliczkami handlowymi i tłokiem w każdym sklepie. To sprawia, że
Jak oszczędzać pieniądze Zakupy

Jak zaoszczędzić na jedzeniu?

Najnowsze badania wskazują, że na całym świecie, ludzie marnują zbyt dużo jedzenia. W Polsce sytuacja jest taka sama jak wszędzie.