Moda uroda Zakupy

Jak sprzedawać na Vinted – przydatne tipy

jak sprzedawać na Vinted

Jeśli w szafie zalega Ci wiele ubrań w dobrym stanie, możesz pomyśleć o ich sprzedaży na Vinted. W ten sposób nie tylko odgracisz garderobę, ale przy okazji zarobisz na nowe ciuchy. Jak jednak podejść do całego tego procesu, by był jak najbardziej opłacalny? Jeśli nie wiesz, jak sprzedawać na Vinted i rzeczywiście na tym zarabiać, wskazówki zawarte w tym artykule mogą Ci się przydać. 

To nie zajmuje dużo czasu, ale… powinno zająć więcej, niżbyś chciała

W wielu artykułach dotyczących sprzedaży na Vinted przeczytasz, że dodanie nowego produktu zajmuje zaledwie kilka minut. Niektórzy robią sobie nawet wyzwanie – wystawiają nowe produkty np. czekając, aż zagotuje się woda na herbatę.

To nie najlepsze rozwiązanie, bo w kilka minut nie jesteś w stanie zadbać o to, by ubranie rzeczywiście prezentowało się jak najlepiej – a przecież to od zdjęcia w głównej mierze zależy, czy ktokolwiek będzie zainteresowany zakupem!

Zamiast więc dołączać do wyzwań typu „wystaw jak najwięcej przedmiotów na Vinted w ciągu 5 minut”, zadbaj o estetykę zdjęć. Wyprasuj ubranie, jeśli jest taka potrzeba i zrób mu dobrej jakości zdjęcia np. na wieszaku, manekinie albo na sylwetce.

Potem musisz jeszcze zadbać o odpowiedni opis. Umieść w nim informacje o składzie, wymiarach, marce i stanie ubrania. Zawrzyj też słowa kluczowe, po których potencjalni kupujący mogą wyszukiwać tego typu ciuchy – np. „szary rozpinany sweter”.

Sprawdź, ile wart jest Twój przedmiot

Jeśli już wydałaś dużo pieniędzy na ubrania, których z różnych powodów nie nosisz, to nic dziwnego, że chcesz odzyskać jak największą część tej kwoty. Niestety, to ile dla Ciebie warte są Twoje ciuchy, w większości przypadków nie pokrywa się z tym, ile warte są dla kupujących.

Pamiętaj, że ci ponoszą dodatkowe opłaty – za przesyłkę i ochronę kupujących. Poza tym nabytego przez platformę przedmiotu nie mogą zwrócić. Ponoszą więc ryzyko, że ciuch nie będzie na nich pasował, a tym samym zmarnują pieniądze. Nic więc dziwnego, że dla nich atrakcyjna kwota jest zupełnie czym innym niż dla Ciebie.

Zamiast więc myśleć o tym, ile Ty koniecznie chcesz zarobić, sprawdź, jak wygląda sytuacja rynkowa. Przejrzyj podobne przedmioty, które już się sprzedały i te, które są obecnie wystawione – sprawdź, jakim cieszą się zainteresowaniem. Na tej podstawie najłatwiej i najtrafniej określisz odpowiednią cenę.

Otwórz się na negocjacje

Istnieje szansa, że mimo wszystko nie znajdą się chętni, by kupić przedmiot za zaproponowaną przez Ciebie cenę. Ale może pojawi się osoba, która będzie chciała nabyć go po małej obniżce? Nie odrzucaj kategorycznie wszystkich pytań o rabat. Co więcej – sama wychodź z taką propozycją. 10 czy 15 złotych mniej zwykle nie zrobi Ci większej różnicy, za to pozwoli sprzedać przedmiot. A w końcu więcej zarobisz na sprzedaży za 60 złotych niż na bezowocnym czekaniu, aż ktoś wreszcie kupi go za 75 złotych.

Oferuj możliwość kupowania w zestawach

W ustawieniach swojego konta możesz też zaznaczyć możliwość kupowania w zestawach. Dla użytkowników Vinted jest to bardzo atrakcyjna opcja. Mogą dzięki temu tylko raz zapłacić za przesyłkę, a dodatkowo uzyskać rabat w nagrodę za kupienie kilku rzeczy na raz.

Dzięki ustawieniu opcji kupowania w zestawach masz szansę znacznie szybciej pozbyć się zbędnych ubrań i niemało na nich zarobić.

Oczywiście możesz zaprotestować – w końcu czemu masz jeszcze dodatkowo obniżać ceny? Warto jednak dodać, że osoby uprawcie myślące tylko o swoim zysku, zwykle tracą podwójnie. Nie godzą się na negocjacje, zestawy i zawyżają ceny, a potem w końcu w desperacji obniżają je coraz niżej i niżej. Często dochodzi do sytuacji, gdy finalnie sprzedają ciuch o wiele taniej, niż gdyby zgodziły się na zaproponowaną przez kupującego cenę albo udostępniły możliwość kupowania w zestawie.

Jeśli będziesz trzymać się powyższych wskazówek, Twoje sprzedawanie na Vinted stanie się znacznie prostsze i znacznie bardziej owocne. Nie ma więc na co czekać – czas wziąć się do roboty i zacząć zarabiać!

1 komentarz

  1. Jak wybrać dom dla rodziny? - Kasa na obcasach

    2 marca 2023

    […] Jak sprzedawać na Vinted – przydatne tipy […]

Skomentuj

Zobacz też:

Moda uroda

Skarpety nieuciskowe – dla kogo?

Przeglądając oferty sklepów z asortymentem bieliźniarskim, tych internetowych i tych stacjonarnych coraz częściej możemy trafić na zakładkę „Skarpety zdrowotne”. Bywa,
Moda uroda

Skarpety bawełniane – dlaczego warto je nosić?

Kilka lat temu stały się najbardziej charakterystycznym wyznacznikiem polskości za granicą. Białe, bawełniane skarpety noszone do sandałów na stałe zagościły