Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Porady na zdrady – wywiad z detektywem Marcinem Popowskim

Marcin Popowski to analityk ds. bezpieczeństwa i detektyw z ponad 20 letnią praktyką w zawodzie. Posiada olbrzymią wiedzę i doświadczenie związane z kryminalistyką. Jest też współautorem książki „Porady na zdrady – kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią” – pierwszego profesjonalnego i praktycznego poradnika dla kobiet, które mają podejrzenia do swoich partnerów, wolałyby się upewnić, zanim zdecydują się wkroczyć na wojenną ścieżkę… albo chcą wiedzieć, jak się zabezpieczyć. Poradnik stał się bestsellerem, otrzymał Nagrodę Magazynu Literackiego Książki a na kanwie wydarzeń po jego publikacji powstał kolejny Porady na zdrady – Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy. Nowy tytuł stał się inspiracją do produkcji filmu, który dziś ma premierę kinową. Zapytaliśmy Pana Marcina, jak odkryć niewierność partnera i czy warto być razem po zdradzie.

Kasa na obcasach: Zgłasza się do Pana kobieta, która chce mieć niezbite dowody na zdradę męża. Jak najczęściej wygląda taka rozmowa? Wymaga zapewne trochę wiedzy psychologicznej? Czy stara się Pan w jakiś sposób ją pocieszać, mówiąc, że wszyscy „faceci to świnie”? 😉

marcin popowski poracy na zdrady
Marcin Popowski, analityk ds. bezpieczeństwa, detektyw i właściciel agencji detektywistycznej Lepard 

Marcin Popowski: Większość rozmów jest emocjonalna, choć nie jest to regułą. W trakcie takiej rozmowy bardzo przydatna jest znajomość podstaw psychologii i zachowań ludzkich. Kobiety bardzo różnie reagują na sytuację związaną z oszustwem w związku czy też zdradą, a ja jako profesjonalista muszę być przygotowany na każdy scenariusz. W marynarce mam zarówno chusteczki higieniczne, jak i notatnik niezbędny do rozpoczęcia pracy od razu. Doświadczenie zawodowe nauczyło mnie nie zakładać z góry określonego przebiegu spotkania, bo czasem jest tak, że kobieta całe spotkanie płacze i żali się na to czego doświadczyła ze strony męża, a czasem przypomina walkirię żądną głowy swojego ukochanego wetkniętą na pal. Nie wszyscy faceci to świnie, aczkolwiek jesteśmy estetami i lubimy docenić piękną kobietę 🙂

Jakie informacje są Panu potrzebne?

MP: Zawsze zaczynam od zebrania podstawowych informacji. Imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania i pracy, harmonogram dnia, symptomy wzbudzające podejrzenia żony, jej obserwacje. Kobiety posiadają niesamowitą intuicję i potrafią wyczuć drobne zmiany w nawykach ukochanego, które stanowią cenne źródło informacji. Trudno zignorować fakt, że mąż zaczął farbować włosy, podczas gdy zawsze był przeciwnikiem zabiegów kosmetycznych u facetów.

Zapach kobiecych perfum na kołnierzyku jego służbowej koszuli raczej nie sugeruje chęci sprawienia żonie przyjemności i zakupu nowego flakoniku perfum, aczkolwiek i tego na początku nie wykluczam. Najlepsze informacje uzyskuję od partnerki, a potem z obserwacji, jeśli na taką się decydujemy.

Jeśli okazuje się, że facet nie zdradza to co wtedy? Czy kobieta Panu wierzy i czuje ulgę? Czy jednak ziarno niepokoju pozostaje i spodziewać się można, że wynajmie kolejnego detektywa? Jak to wygląda z Pańskiej perspektywy?

MP:W swojej karierze miałem kilka przypadków, kiedy okazywało się, że nie chodzi o zdradę tylko ukrywanie pewnych faktów i wydarzeń, do których partner nie chce lub nie może się przyznać. Pamiętam sprawę, kiedy żona podejrzewała męża o zdradę a okazało się, że stracił on pracę i wychodził z domu krążąc po mieście zatajając fakt utraty zatrudnienia. Paradoksalnie kiedy okazało się, że w grę nie wchodzi zdrada, żona była w stanie wybaczyć wszystko mężowi, bo to czego obawiała się najbardziej nie spełniło się. A on ze względu na poczucie odpowiedzialności za utrzymanie domu i członków rodziny nie był w stanie wyjawić prawdy. Większość kobiet wierzy w efekty dochodzenia, ale jeśli pomimo twardych dowodów na wierność, żona usilnie chce udowodnić cudzołóstwo, to polecam wizytę u dobrego psychologa, a nie detektywa.

A z drugiej strony – wszystkie dowody wskazują na to, że zdradza. Jak kobiety reagują na informację o zdradzie?

MP: Różnie. Zgodnie z powiedzeniem, że kobieta zmienną jest. Czasem to atak płaczu i histerii, czasem ulga, że już wie co się dzieje w związku a także, kim jest kochanka. Bywa, że jest gotowa do walki o relację, a czasem pełna żądzy zemsty. Nie ma nic gorszego od zranionej kobiety, bowiem spektrum reakcji na taką wiadomość jest ogromne. Zawsze w takiej sytuacji polecam, aby dać sobie czas i nie podejmować żadnych kluczowych decyzji podczas pierwszych godzin, dni czy nawet tygodni. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: Co dalej? A później już tylko konsekwentnie działać.

Ile kosztuje wynajęcie profesjonalisty?

MP: Na pewno mniej niż rozwód 🙂 Cennik jest tajemnicą poliszynela i zależy od sprawy i tego jakie kroki zostaną podjęte do jej rozwiązania.

Czy warto być razem po zdradzie drugiej strony?

MP:To zależy od ludzi. Dla niektórych zdrada nie jest powodem do rozwodu, a dla innych tak. Małżeństwa, w szczególności te, które wiele łączy jak np. wspólne interesy, dom, rodzina, zobowiązania finansowe i społeczne są bardziej ostrożne przy podejmowaniu decyzji o rozwodzie. Bywa też tak, że zdrada choć jest trudnym doświadczeniem bywa momentem, który przewartościowuje związek i buduje go od nowa. W swojej karierze widziałem małżeństwa, które się rozpadły z powodu zdrady i takie, które są ze sobą po dziś dzień. Wszystko zależy od nas samych i tylko my jesteśmy w stanie podjąć taką decyzję. Nie mniej jednak zawsze będę powtarzał, że nie każda zdrada rujnuje małżeństwo, a dla tych, którzy chcą je odbudować jest nadzieja.

Porady na zdrady

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na stronę Pana Marcina Popowskiego:
www.popowski.pl

 www.poradynazdrady.pl

Skomentuj