w ,

Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?

Czasem zdarza się, że osoba pragnie jak najszybciej nauczyć się języka obcego. Nie mówimy tutaj oczywiście o dwóch czy trzech tygodniach, ale na przykład paru miesiącach. Okazuje się wtedy, że oprócz regularnego uczęszczania na lekcje pragniemy także we własnym zakresie poszerzyć swoją wiedzę o nowe konstrukcje czy słownictwo. Staramy się więc znaleźć takie sposoby, które będą najbardziej efektywne.

Nauka połączona z przyjemnościami

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby nie zamęczać się nauką. Chodzi tu głównie o wielogodzinne rozwiązywanie ćwiczeń czy siedzenie nad podręcznikami. Najlepszą metodą na naukę, szczególnie w domu, jest robienie to poprzez zabawę, łączenie przyjemnego z pożytecznym. Można dodatkowo w bardzo prosty sposób dobrać sposób nauki i utrwalania wiadomości do naszych zainteresowań i nieco zmodyfikować to, co robimy na co dzień.

Dobrym rozwiązaniem jest oglądanie znanego nam już i lubianego filmu w oryginale, słuchając, co mówią postacie w doskonale rozumianych przez nas rozmowach, których treść pamiętamy. Gdy lubimy zawierać nowe znajomości i najchętniej cały dzień poświęcilibyśmy na rozmowę z nowymi ludźmi, znajdźmy takich, od których się czegoś nauczymy. W sieci mnóstwo jest for i stron internetowych, zrzeszających ludzi z całego świata.

Możemy na przykład znaleźć serwis poświęcony naszemu ulubionemu gatunkowi muzyki, literatury czy właśnie serialom. Inni ludzie, podobnie jak my, również są chętni do zawierania nowych znajomości. Za pośrednictwem skype’a istnieje możliwość nie tylko pisania z nimi, ale również uczenia się wymowy.

Jednak nikt nie da nam gwarancji, iż rozmówca świetnie posługuje się w danym języku. Poza tym warto pamiętać, że język pisany bywa inny od mówionego i wykorzystuje w znacznej mierze inne parametry mózgu.

Jednak to nie wszystko. Możemy również oglądać filmiki w internecie, na przykład na youtube, w interesującym nas języku. Nietrudno jest znaleźć takie, które będą odpowiadały naszym zainteresowaniom. Często ich twórcy umieszczają również napisy w innych językach, dzięki czemu poświęcanie czasu na oglądanie ich będzie nie tylko przyjemne, ale również nauczy nas nowych rzeczy.

Taką metodę da się zastosować właściwie do wszystkiego – jeśli interesuje nas moda, możemy przeglądać zagraniczne portale o właśnie tej tematyce. Dzięki internetowi i nowoczesnym technologiom możemy otaczać się językiem obcym na każdym kroku, gdzie tylko chcemy.

Metoda bezpośrednia przede wszystkim

Nie zapominajmy jednak, że podstawą do nauki języka obcego zawsze jest metoda bezpośrednia. To dzięki niej przyswajamy podstawy, zapoznajemy się z czasami lub słownictwem czy też konstrukcji. Jest ona łatwa i prosta, a do tego nie zabierają tyle energii co na przykład siedzenie nad podręcznikiem.

Dlatego nawet podczas nauki metodą bezpośrednią, na przykład Direct Method for English, lektorzy uczą posługiwania się językiem angielskim już od pierwszej lekcji, co nie jest często praktykowane.

tarkowski.edu.pl


  1. Te kompetencje liczą się na rynku pracy
  2. 5 najlepszych sposobów na jesienny spadek formy
  3. Kontrolowanie finansów: poznaj 5 wskazówek, które Ci to ułatwią

Originally posted 2016-07-08 08:21:02.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak czyścić tapicerkę samochodową

Dietetyczne hity okiem dietetyka