w , ,

Jak czyścić tapicerkę samochodową

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie musimy przejmować się bardzo wysokimi kwotami, jakich żądają producenci aut za skórzaną tapicerkę i ozdobne detale.
Tutaj pojawia się pytanie, jak czyścić tapicerkę samochodową. Rzeczywiście, poprawia ona wygląd auta oraz komfort jego użytkowania. Wydawać by się mogło, że pranie tapicerki to proces żmudny i skomplikowany jednak postępując według opisanego poniżej schematu można przez ten etap przebrnąć szybko i w większości przypadków bezproblemowo. Więc nie musimy się przejmować trudnością czyszczenia tapicerki samochodowej.
Zanim zaczniemy jakiekolwiek prace należy oczywiście skompletować zestaw produktów i narzędzi niezbędnych do procesu „prania”. Najważniejszym narzędziem które będzie nam potrzebne to odkurzacz ekstrakcyjny potoczenie zwany piorącym”. To tak naprawdę podstawa. Dla osób zajmujących się zawodowo kosmetyką samochodową wybór odpowiedniego urządzenia to kluczowa sprawa mająca wpływ zarówno na efekt końcowy jak i czas wykonanej pracy.
Dodatkowo będziemy potrzebować miękkiej szczotki szczotka z włosia naturalnego do wcierania presprayu, ścierki mikrofibrowe, termometr do zmierzenia temperatury roztworu. Przede wszystkim podstawą tutaj będzie ciepła woda. Cały zakres prac zaczynamy od dokładnego odkurzenia wnętrza pojazdu.  To proces bardzo ważny, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia, które są w tapicerce to związki nierozpuszczalne w wodzie czyli drobinki kurzu, piasek itp.
Pamiętajmy o takich miejscach jak wykładzina pod fotelami przednimi, przestrzeń między fotelami a tunelem środkowym, powierzchnia pod tylną kanapą (jeśli jest odchylana) a szczególną uwagę zwróćmy na miejsce kierowcy gdzie z reguły jest najwięcej piachu, błota i innych zanieczyszczeń. Warto też odkurzyć podsufitkę, za pomocą końcówki z miękkim włosiem  gdyż spora cześć zabrudzeń tego elementu schodzi podczas samego odkurzania.
Przede wszystkim warto zainwestować w profesjonalną chemię, prespray’e ukierunkowane na różne typy zabrudzeń, odpowiednie środki płuczące, odplamiacze, rozpuszczalniki naturalne itp. Dobra chemia to wydatek który nam się szybko zwróci w postaci zadowolonych klientów i dużej ilości zaoszczędzonego czasu.  Prespray ma za zadanie rozpuszczenie brudu i oddzielenie go od włókna, zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody oraz zmydlenie zabrudzeń oleistych. A więc należy przyznać, że czyszczenie tapicerki nie jest wcale skomplikowanym procesem.

Originally posted 2016-07-07 07:43:27.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    PNO

    Organizacje pożytku publicznego defraudują pieniądze?

    Jak skutecznie i szybko nauczyć się języków obcych?