Sofa to element naszych mebli. To niewątpliwie musimy przyznać. Jednak jak każdy mebel, tak i sofa wymaga czyszczenia. Do czyszczenia oraz pielęgnacji kanap skórzanych i foteli skórzanych nie wystarczy wilgotna ściereczka nasączona rozcieńczonym detergentem. Na rynku możemy znaleźć specjalne środki, które sprzedawane są najczęściej w zestawach.

Komplety do czyszczenia mebli skórzanych składają się z preparatu czyszczącego oraz kremu ochronnego. Kupimy je w sklepach z meblami skórzanymi, zakładach tapicerskich i niektórych supermarketach. Jeśli więc decydujemy się na kupno takiej sofy, musimy się liczyć, iż jej czyszczenie będzie naszym nieodłączną czynnością. Dobre środki, na które warto wydać nawet sporo pieniędzy, nie zawierają rozpuszczalników, które mogłyby uszkodzić skórzaną powierzchnię.

ZOBACZ TEŻ: CZYSZCZENIE SKÓRY

Jeśli używamy ich regularnie, możemy być pewni, że skutecznie powstrzymają niszczące działanie brudu i tłuszczu. Po zakończeniu czyszczenia, na powierzchnię mebla nanosimy krem ochronny, który zabezpiecza skórę przed zabrudzeniami i sprawia, że staje się ona miękka i przyjemna w dotyku. Gdy skóra jest mocno zanieczyszczona, zaplamiona herbatą, kawą czy sokiem, najlepiej zastosować silny preparat, np. Strong Cleaner.

Blond woman cleaning a sofa with a rag

Brud, który głęboko wniknął w skórę, w miejscu oparcia głowy i na podłokietnikach skutecznie usunie Leather Degreaser. Do odświeżenia starej, sztywnej, zniszczonej skóry możemy zastosować środek, który zmiękcza ją i odnawia. Eliminuje także efekt trzeszczenia charakterystyczny dla starych skór. Ogólnie mówiąc, sofy wykonane z wysokiej jakości materiałów wymagają szczególnej pielęgnacji. Czyszczenie sofy powinniśmy wykonywać raz na tydzień. Sofa, w każdym przypadku jest meblem bardzo delikatnym. Nieważne z jakiego materiału została wykonana. Wymaga specjalnych środków czyszczących.

Tak więc jeśli chcemy się cieszyć pięknym meblem przez lata, warto zadbać o profesjonalne czyszczenie sofy.

ZOBACZ TEŻ: CZYSZCZENIE TAPICERKI


  1. Czyszczenie wersalki
  2. Czyszczenie skóry
  3. Jak usunąć plamy z krwi?

Originally posted 2015-10-14 12:26:53.

Skomentuj

Czyszczenie wentylacji

Czyszczenie skóry