w

Czyszczenie kanapy- łatwe czy trudne?

czyszczenie-kanapy

Kanapa, to nieodłączny element w każdym mieszkaniu. Chociaż usilnie staramy się dbać o porządek w naszym mieszkaniu, najczęściej czyścimy sprzęty i meble oraz starannie wycieramy kurze. Mimo to zdarza się, że nasza kanapa nadal jest brudna i nie wiemy jak zadbać o jej estetykę.

Bardzo często jest tak, że na brzydki wygląd naszej kanapy mają wpływ dzieci, czy też zwierzęta domowe, przez które pojawiają się na niej zadrapania, przetarcia i plamy. Zatem jak zadbać o ładny wygląd kanapy. Czyszczenie kanapy nie jest czynnością trudną, pod warunkiem że będziemy używać odpowiednich środków chemicznych. Jeżeli nasza skórzana kanapa jest bardzo zniszczona, to znaczy, że widać na niej wiele przetarć i zarysowań, warto jednak zastanowić się na zakupieniem nowego wypoczynku. Tego typu nawierzchnię bardzo trudno jest odnowić i doprowadzić do stanu jak zaraz po zakupie.

Problem utrzymania w czystości mebli tapicerowanych spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi wymarzonej kanapy. Jeśli chcemy, aby nasze meble nie straciły swojego uroku, ważne jest, by wszelki brud czy kurz nie pozostawał długo na ich powierzchni. Kanapa to mebel codziennego użytku, który niestety bardzo łatwo i szybko ulega zabrudzeniu. Na szczęście są sposoby, które pomogą nam w usunięciu większości plam.

Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku należy działać natychmiast. Wszystko zależy od rodzaju kanapy. Jeśli posiadamy kanapę wykonaną ze skóry lub materiału skóropodobnego, tzw. eko skóry, nie należy obawiać się jej czyszczenia. Wydawać by się mogło, że jest ona trudna w utrzymaniu, lecz nic podobnego. Wystarczy jedynie przemywać ją letnią wodą z dodatkiem detergentu pod postacią płynu do naczyń. Do tego celu odpowiednia będzie miękka ściereczka. To bardzo ważne, abyśmy nie porysowali naszej kanapy. W taki właśnie sposób nadamy kanapie blasku, oczyszczając ją ze wszystkich dotychczasowych plam. Oczywiście możemy również zakupić preparat do mycia skór. Nie tylko wyczyścimy nim wszelkie zabrudzenia, ale także odnowimy kolor naszej kanapy i będzie wyglądać jak nowa. Warto pamiętać, że przydatna okaże się także szczoteczka z miękkim włosiem. Przyda się ona w przypadku trudno dostępnych miejsc.

Natomiast czyszczenie kanapy materiałowej możemy śmiało zacząć od odkurzacza. Następnie, jeśli nasz materiał wymaga jedynie odświeżenia, niezastąpionym sposobem będzie użycie wody z płynem do naczyń. Taki roztwór należy przecierać długimi i okrężnymi ruchami po powierzchni kanapy, aby zetrzeć warstwę powstałego na niej brudu i kurzu. Następnie powinniśmy miękką szczotką przeczesać włosie i delikatnie osuszyć suszarką do włosów.

Jak widać, istnieje wiele domowych metod, które ułatwiają nam samodzielne czyszczenie kanapy. Jeżeli jednak na naszej tapicerce pojawiły się plamy, z którymi ciężko jest nam się uporać, bez względu na powyższe rady, warto wtedy pomyśleć o profesjonalnej firmie czyszczącej. Ręczne czyszczenie może okazać się niedokładne, a dodatkowo istnieje ryzyko powstania plam czy odbarwień na kanapie. Pamiętajmy jednak, że należy zadbać o to, aby fachowiec przed wykonaniem czynności, rozpoznał rodzaj materiału na naszym meblu. W przeciwnym razie może wystąpić problem dopasowania właściwych środków czyszczących i ich stężenia.

Czyszczenie kanapy wbrew pozorom jest bardzo proste.

Originally posted 2016-10-16 13:35:33.

Skomentuj

pudełka ozdobne

Pudełka ozdobne – klasa ukryta w szczegółach

rutyna-w-zwiazku

5 sposobów na przełamanie rutyny w związku