w

5 sposobów na przełamanie rutyny w związku

rutyna-w-zwiazku

Na początku jest zauroczenie i pasmo zachwytów nad sobą nawzajem. Z czasem zaczyna się wkradać rutyna. Najpierw subtelnie, niemal niezauważalnie aż któregoś dnia okazuje się, że zdominowała związek na dobre. Oto 5 sposobów na przełamanie rutyny w związku i przedłużenie czasu zakochania na… wieczność!

1. Dbaj o siebie

Czy chciałabyś widzieć swojego partnera ciągle zmęczonego, marudzącego, w rozciągniętym dresie i rozczłapanych kapciach? Nikt nie chce, a to pierwszy krok do osłabienia chęci na seks. Nikt nie każe ci chodzić cały dzień w szpilkach i seksownej sukience. Wystarczy schludne ubranie. Żadnych starych koszulek, rozciągniętych dresów i dziecinnych kapci. Zadbaj także o delikatny makijaż i uczesz włosy. Raz na jakiś czas możesz wybrać się do spa lub kosmetyczki. Rób to co sprawia ci przyjemność. Uśmiechaj się i nie bądź wiecznie niezadowolona. Jeśli jesteś zmęczona po całym dniu pracy to odpocznij chwilę, żeby nie powtarzać bez przerwy jak bardzo jest ci źle.

2. Dbaj o rozmowę

Najważniejsza w związku jest otwartość. Jeśli będziecie rozmawiać ze sobą o tym co jest dla was ważne, o waszych problemach i potrzebach, wasz związek będzie dużo zdrowszy. Rozwiązywanie problemów jest najlepszym przepisem na udany związek a nie zamiatanie ich pod dywan i udawanie, że nie istnieją. Jeśli zatem, przeszkadza ci, że twój partner czy partnerka nosi stare dresy, które nadają się tylko do wyrzucenia, powiedz mu to. Oczywiście spokojnie, bez naskakiwania na drugą stronę, poszukując najlepszego rozwiązania. Nie narzucaj mu swojej woli tylko postaraj się znaleźć wspólny język i osiągnąć porozumienie.

3. Dbaj o niezależność

To, że jesteście parą nie znaczy, że od teraz stanowicie jeden organizm. Bardzo ważne jest, żeby zachować pewien stopień niezależności. Jeśli nie chcecie sobie pozwolić na to, żeby pobyć bez siebie przez jakiś czas, oznacza to, że nie macie do siebie zaufania, które jest kluczową sprawą w każdym związku. Powinniście pozwolić sobie na wyjścia z przyjaciółmi, niekoniecznie razem. On powinien móc wyjść na mecz z kolegami a ona na babski wieczór ze swoimi przyjaciółmi. Oczywiście bardzo ważna jest umiejętność spędzania wspólnie czasu, ale jeszcze ważniejsze – pozwolenie sobie na samodzielne wyjścia i 100% zaufania. Taka chwilowa rozłąka bardzo spaja związek.

4. Dbaj o uczucia

Miłość z czasem też może zgasnąć. Wydaje nam się, że skoro raz się zakochaliśmy to ten stan będzie trwał wiecznie. Niestety tak nie jest. Bardzo ważne jest jej pielęgnowanie. Nie można więc zapominać o okazywaniu sobie uczuć. Czułe gesty, pocałunki czy nawet zwykłe trzymanie za rękę mogą zdziałać cuda. Odrobina szaleństwa także nie zaszkodzi. Nie musicie zachowywać się jakbyście mieli po 16 lat, ale ukradkowe pocałunki w miejscach publicznych czy nawet odrobina erotyzmu z pewnością podsycą uczucie. Ważne są także randki, które wbrew pozorom są równie ważne w stałym związku co na jego samym początku. Zrób partnerowi od czasu do czasu niespodziankę. Kup bilety na romantyczny weekend we dwoje. Przygotuj jego ulubioną przekąskę na wieczorny mecz i obejrzyj go razem z nim. Takie drobne rzeczy są niezwykle ważne.

5. Dbaj o seks

Przede wszystkim, szukaj urozmaicenia. Spełniajcie swoje najskrytsze zachcianki erotyczne. Oczywiście nic nie może się wydarzyć bez wyraźnej akceptacji od drugiej osoby, ale skoro jesteście parą, powinniście rozmawiać o swoich fantazjach erotycznych. Wybierzcie się razem do seks shopu i wybierzcie zabawki, które wniosą odrobinę świeżości do waszej sypialni. Podsycajcie swoje pragnienia jeszcze na kilka godzin przed spotkaniem. Wysyłajcie do siebie erotyczne wiadomości, które sprawią, że przez cały dzień będziecie myśleć tylko o spotkaniu.

Originally posted 2016-10-16 13:36:55.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie kanapy- łatwe czy trudne?

SMART HOME – FUTURYSTYCZNY DOM JETSONÓW DOSTĘPNY JUŻ DZIŚ