w

Pudełka ozdobne – klasa ukryta w szczegółach

Każdy, nawet wydawać by się mogło najbardziej banalny przedmiot, może mówić o nas więcej, niż się wydaje. I nie jest tak dlatego, że ludzie mają w zwyczaju oceniać innych powierzchownie, na podstawie pierwszego wrażenia… chociaż oczywiście i takie przypadki się zdarzają, ale na to nic nie poradzimy i szkoda sobie nimi głowę zawracać.

Natomiast nader często, ten diabeł tkwiący w szczegółach, może sprawić, że nasza prezencja wejdzie na wyższy poziom, a w wielu dziedzinach życia – chociażby tych biznesowych, ale także w kontakcie z najbliższymi – ma to istotniejsze znaczenie. Jakiś przykład? Proszę bardzo… kartonowe opakowanie.

Jedni w tym momencie się uśmiechną, ale ci, którzy mają jakąkolwiek większą styczność z tymi przedmiotami, chociażby z racji swoich obowiązków zawodowych, wiedzą, jakie znaczenie może mieć nawet taki banał.

Mamy biznes, którego istotną częścią jest przygotowywanie wysyłek pocztowych? Dbamy o profesjonalne podejście do klienta? Zależy nam na promocji własnej firmy, czy po prostu tej, w której przyszło nam pracować? A może sprawiliśmy komuś z bliskich prezent i zastanawiamy się, w jakiej formie go wręczyć? Warto wówczas zainwestować w pudełka ozdobne, a oto najprostsze przykłady, w jaki sposób mogą one być nam pomocne.

Drobna elektronika…

Elektroniczne gadżety chyba już definiują dzisiejszą rzeczywistość, są wszędzie, każdy je ma, każdy chce mieć w miarę możliwości nowe i nowsze. W pewien sposób – pomimo swej powszedniości – stanowią one w naszej świadomości ciągle dobro luksusowe. A skoro tak, to i ich prezencja powinna być w odpowiedniej formie.

Niezależnie, czy wysyłamy pojedyncze sztuki, czy też prowadzimy stałą wysyłkę, warto zainwestować w odpowiednie opakowanie kartonowe, specjalnie przygotowane na różnego rodzaju telefony, mp3, czytniki e-booków bądź tablety.

Posiadają one zamknięcia, dzięki którym nie jest już konieczne obklejanie takiego opakowania taśma klejącą i tym samym estetyka całości zdecydowanie rośnie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy wypromować nasz towar i własną działalność czy po prostu postawę względem odbiorcy, jako coś bardziej ekskluzywnego i tym samym wartego polecenia na przyszłość.

…i ta większa

Podobnie rzecz się ma z tą większą elektroniką. Dostępne są pudełka ozdobne dostosowane do wszelkich rodzajów produktów z odpowiednim zamknięciem z boku lub z góry. Mogą to być większe bądź mniejsze urządzenia AGD, laptopy, ale także płaskie monitory – każda taka przesyłka automatycznie nabiera pewnego prestiżu.

Nie ma co ukrywać, nasza kultura dzisiejsza jest obrazkowa i ludzie rzeczywistość postrzegają i oceniają na podstawie tego, co widzą i jak im się dany widok skojarzy. Inaczej ocenią ten sam monitor opakowany w specjalny wąski karton, a inaczej, gdy włoży się go do wielkiego pudła, a pustą przestrzeń wewnątrz wypcha papierem z nadzieją, ze sprzęt się nie poobija. Z jednej strony w specjalnym pudełku ozdobnym mamy większe szanse, że nasze urządzenie dotrze bez szwanku do celu, z drugiej, możemy być pewni, że i my sami, czy też nasza działalność zostanie zauważona, jako w pełni profesjonalne.


  1. Ozdobne pudełka na prezent
  2. Jak zapakować prezent?
  3. Znaczenie kolorów róż

Originally posted 2016-10-14 20:49:45.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kredyt samochodowy – prosty przepis na sukces

Czyszczenie kanapy- łatwe czy trudne?