w

Butelka z filtrem węglowym: jaką wybrać i czym się kierować?

Odpowiednie nawodnienie organizmu to bardzo ważna kwestia, jednak ciągle przez nas bagatelizowana. Proces nawadniania należy przeprowadzać mądrze i w zgodzie z zasadami ekologii.

Coraz więcej się mówi o dużej ilości opakować plastikowych jakie rocznie generujemy. Jak zatem połączyć odpowiednie nawodnienie z nawykami proekologicznymi?

Jak dbać o środowisko, pijąc wodę?

Odpowiedzią jest butelka z filtrem węglowym. Jest to oszczędne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na wygenerowanie oszczędności, ale także wpływa na redukcję opakować plastikowych. Butelka na wodę z filtrem węglowym nie jest produktem jednorazowym, w zależności od marki możemy ją stosować przez dłuższy czas, a wymieniając ją na nową i tak generujemy mniej plastiku, niż w przypadku sklepowej wody.

Jak działa butelka do wody?

Mechanizm butelki na wodę z wymiennym filtrem węglowym jest bardzo prosty. Wystarczy nalać wody z kranu do butelki i się napić. Filtr w momencie picia przefiltruje wodę, pozbawiając jej zanieczyszczeń, rdzy, piasku i innych rzeczy, których nie potrzebuje nasz organizm. Aktywny węgiel umieszczony w filtrze dodatkowo nie pozbawi wody potrzebnych minerałów takich jak magnez i wapń oraz nie jest szkodliwy dla naszego organizmu. Filtr pozbawia wody nieprzyjemnego smaku chloru, czyniąc ją smaczną i zdrową.

Butelka do wody – który filtr wybrać?

W zależności od marki i rodzaju butelki, jaka nam się podoba, możemy wybrać jeden z dwóch filtrów. Mamy do dyspozycji filtr węglowy wykonany z orzecha kokosowego albo ten wykonany z bambusa. Filtr z orzechów kokosa zawiera węgiel aktywny, który usuwa smak i zapach chloru znajdujący się w wodzie z kranu. Należy pamiętać, że taki filtr ma ograniczoną datę ważności i może stracić swoje właściwości po tym, jak przefiltrujemy określoną ilość wody. Natomiast filtr z bambusa jest węglem drzewnym, który pochłania zapachy i smaki. Jest także bogaty w mineralne składniki takie jak: wapń, czy potas, które zostają uwolnione podczas procesu filtrowania. Cena takiego filtr jest dużo droższa niż w przypadku jego kokosowego odpowiednika, jednak ich data ważności jest zdecydowanie dłuższa.

Na co zwrócić uwagę wybierając butelkę z filtrem?

Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Mamy do dyspozycji butelki plastikowe, szklane i wykonane z tritanu. Dodatkowo butelki mają różne pojemności, z w zależności od naszych preferencji możemy wybierać w pojemnościach od 0,3 do 1 litra. Butelki różnią się też ceną, posiadanymi certyfikatami i atestami oraz kształtem. Wszystko zależy od naszych upodobań i możliwości finansowych, jednak taki produkt szybko nam się zwróci i pozwoli zaoszczędzić zużycie opakowań plastikowych.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl

 

Skomentuj

emocje polaków składanie życzeń

85% Polaków nie lubi składać życzeń podczas Wigilii [sonda]

5 sposobów na sypialnię marzeń

5 sposobów na sypialnię marzeń