w

Ciąża ciąży nie równa

Jak mawiał klasyk: „Nic dwa razy się nie zdarza”. To powiedzenie sprawdza się na każdym polu, także w macierzyństwie. Tak samo jest w przypadku ciąży. Każdy przechodzi ją inaczej a nawet druga ciąża może przebiegać zupełnie inaczej niż pierwsza. Czasmi różnica może być kolosalna…

Kilka dni temu świat obiegło zdjęcie, które na swój profil na Instagramie wrzuciła była Miss Universe Australii Chontel Duncan. Modelka pozuje na nim ze swoja przyjaciółką – Natalie Smith. Obie Panie są w ciąży. Chontel ma zaplanowaną datę porodu na koniec marca tego roku, natomiast Nathalie urodziła swoje trzecie dziecko kilka tygodni temu. Zdjęcie zrobiono w listopadzie i widać na nim wyraźny brzuch Nathalie natomiast u Duncan, której ciąża jest prawie tak samo zaawansowana – 21 tydzień, nie widać nawet brzucha ciążowego. Zdjęcie stało się hitem internetu i rozgorzała dyskusja na temat kondycji kobiet w ciąży.

Chontel jest bardzo aktywną i wysportowaną kobietą, która nie zrezygnowała z ćwiczeń na siłowni mimo ciąży. Cały czas zapewnia, że żadne ćwiczenia nie mogą zaszkodzić dziecku. Wbrew pozorom ciąża Nathalie także rozwija się prawidłowo a kobieta świetnie się czuje oczekując na dziecko. Nie oznacza to jednak, że obie kobiety mają tak samo wyglądać. Na swoim profilu Duncan pokazuje, że zdrowa ciąża może wyglądać różnie. Może mieć inny rozmiar, inny brzuszek i wyglądać zupełnie inaczej i jednocześnie przyszła mama może być zdrowa.

BUMP UPDATE ? 38 weeks…. Only 14 days to go ? An I am still baking ? this little coconut of mine, he is rock bottom, very active & giving me constant pressure "down there" as if to tease me like he's ready but not giving up easily. Maybe my active lifestyle, long work days & events have him super comfy as we all know babies love movement & attention. This journey is almost over & I have to say it's been the most AMAZING journey imaginable. I've learnt so much about the human body, about creating life, how to bring up a little human & I've learnt that I was capable of a lot more then I ever thought. I remember opening up my business @hiit_australia & people had whispered that I was over doing it, that I would burn out, get chronic fatigue, I wasn't living blah blah blah well the lifestyle they judged only intensified & now I'm doing it whilst 9months pregnant. I honestly believe if you respect your body & I mean properly respect it and most importantly if you have a healthy mindset (no self hate, no bad relationships with who you are or with food etc) the body will work the way it was designed to. I was blessed to have found my love for this lifestyle at a young age (I believe) & with that, made it my career. I get to meet incredible people everyday, I get to see people smile from within because they successfully changed their lives & I get to go to bed each night proud of the person I am. I wouldn't say I've never made a mistake…I've made plenty, I wouldn't say I just straight up succeeded…I fell many times. I would say, I never gave up on wanting to be the best version of ME! My baby will be given two of the best examples of what love, happiness, kindness & life is all about. He will be given two people who will demonstrate how important it is to help others & most importantly he will be given a home of wealth. Wealth to me is a busy house of many children, passionate parents & a lot of noise. Everything I have done up until this point was to be in the position I am in today. Labour is around the corner & I am so… TO CONTINUE READING CLICK THE LINK IN MY BIO (Facebook page) ?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ????SnapChat?? ChontelDuncan (@chontelduncan)

Modelka pisze pod zdjęciem, że jest szczęśliwa, że jej dziecko będzie chodziło do klasy z dzieckiem Nathalie i, że będą razem dorastać. Dziś już wiemy, że jest to chłopczyk. Na pociechę Chontel musimy poczekać do 30 marca. To wtedy modelka ma wyznaczony termin porodu.

Originally posted 2016-03-18 11:10:32.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki wybrać pierścionek dla przyszłej narzeczonej?

pakowanie na wakacje

Jak spakować się na wakacje