Blogi i blogowanie Jak oszczędzać pieniądze

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu

blogerka blogowanie zarabianie na blogu

Blogerzy zwykle zaczynają od dzielenia się swoją wiedzą, ale z czasem wielu z nich udaje się zarabiać na dostarczanych treściach. Blog musi być jednak prowadzony systematycznie, z pasją i zaangażowaniem.

Dostarczając treści na wysokim poziomie merytorycznym, można zbudować stałą bazę odbiorców. Ta z kolei jest świetnym punktem wyjścia do sprzedaży produktów i usług, które są spójne z treściami. To najlepsza forma zarabiania na blogu.

Każdy, kto zabiera się za blogowanie na poważnie, w pewnym momencie się orientuje, że własna strona w sieci daje wiele możliwości.

– Blog jest zdecydowanie rewelacyjnym sposobem na życie, na to, żeby robić to, co się naprawdę lubi, i żeby dzielić się tym, co jest dla nas ważne. Jeśli dzielimy się naszymi talentami, pasją i robimy to z sercem, to znajdują się na to odbiorcy. Oni najpierw odwdzięczają się dobrym słowem, a po pewnym czasie zaufaniem i ono z czasem owocuje gotowością do zakupu produktów. Jak najbardziej jest to sposób na to, żeby utrzymywać się z pasji – mówi agencji informacyjnej Newseria Agnieszka Żłobińska, współautorka bloga salaterka.pl.


Na prowadzeniu bloga da się zarabiać, pod warunkiem że jest się konsekwentnym w swoich działaniach. Nowe wpisy nie mogą się pojawiać tylko raz na jakiś czas, ale regularnie. Muszą być ciekawe dla odbiorców, zachęcać ich do dyskusji i do powrotu na stronę. Niezwykle ważne jest również utrzymywanie kontaktu z followersami.

– Trzeba pytać systematycznie odbiorców, czego potrzebują, nawiązywać z nimi dialog. W ten sposób jesteśmy w stanie zbudować naprawdę fajnie działający model biznesowy – mówi Agnieszka Żłobińska.

Jak podkreśla, do zarabiania na blogu potrzebna jest właściwa strategia. Generalnie są dwa modele pozyskiwania dochodów – pierwszy, w stadium początkowym, polega na współpracy z firmami i umieszczaniu wpisów sponsorowanych.

– To jest patronat bloga. To jest bardzo fajna opcja dla początkujących blogerów, natomiast wiąże się z pewnym zagrożeniem. W przypadku tej opcji nasz blog może się stać tablicą reklamową, a tego odbiorcy nie lubią. Trzeba uważać, żeby nie było tego za dużo – mówi Agnieszka Żłobińska.

Drugi model to sprzedaż produktów i usług za pośrednictwem bloga.

– W momencie, kiedy budujemy naszą pozycję eksperta w danej dziedzinie, nasi odbiorcy są gotowi do tego, żeby korzystać z naszych produktów i płacić za korzystanie z naszej wiedzy i produktów – mówi współautorka bloga salaterka.pl.

Wtedy więc można prowadzić konsultacje, organizować warsztaty itd., jednak w pewnym momencie może się okazać, że na to wszystko zaczyna brakować czasu.

– Naszym zdaniem najlepszym sposobem na to, żeby zarabiać na blogu, jest wydawanie książek (self-publishing) i kursów online. W przypadku kursów online nie mamy wyzwań, które są związane z produkcją książki, drukiem, dystrybucją, wysyłkami. Tworzymy raz jeden produkt, ewentualnie go dopracowujemy w międzyczasie, a później zajmujemy się tylko jego promocją. Z tego jednego produktu mamy przychody i możemy dalej budować wartościowe treści dla naszych odbiorców – tłumaczy Agnieszka Żłobińska.

Blogi zyskują na znaczeniu, a firmy coraz częściej wykorzystują potencjał marketingowy tego sposobu komunikacji.

– Marketing idzie w takim kierunku, żeby być jak najbliżej odbiorców. Również duże marki tworzą swoje własne blogi i są skłonne do tego, żeby współpracować z blogerami. To jest teraz jeden z najbardziej wiarygodnych sposobów dotarcia do odbiorców. W momencie, kiedy bloger ma swoich fanów, którzy wierzą w jego rekomendacje i rekomenduje daną markę, to jest najlepszy sposób promocji – mówi Agnieszka Żłobińska.

Agnieszka Żłobińska od 2015 roku współtowrzy wspólnie z bratem bloga salaterka.pl dotyczącego tematu prostego zdrowego odżywiania.

– Blog został zapoczątkowany przez mojego brata Mateusza, który postanowił dzielić się swoją wiedzą. To był jego cel. Nie myślał wtedy o tym, żeby zarabiać na tym pieniądze, dzielił się wiedzą związaną z wartościami odżywczymi. Po pewnym czasie liczba odbiorców i zainteresowanie tematem zaczęły rosnąć. Mateusz wydał pierwszą książkę. Ja zaczęłam dostarczać treści praktyczne, więc teraz Mateusz dostarcza wiedzę, konkretne wartości odżywcze, wyliczenia, a ja zajmuję się gotowaniem, również współpracą z innymi influencerami – wyjaśnia Agnieszka Żłobińska.

W tym momencie salaterka.pl miesięcznie ma około 85 tys. wejść i około 13 tys. fanów na Facebooku.

– To cały czas rośnie. Im więcej dajemy treści, wartości, im więcej dajemy od siebie, tym więcej do nas wraca i tym większa jest nasza społeczność. To są ludzie zainteresowani zdrowym stylem życia, dietą roślinną, zdrowym odżywianiem w biegu, bo to jest bardzo ważne, żeby nie spędzać w kuchni całego życia, nikt na to nie ma czasu w obecnych czasach. Oferujemy takie rozwiązania, które rzeczywiście pozwalają na to, żeby odżywiać się zdrowo, szybko i mieć energię do działania – podkreśla Agnieszka Żłobińska.

 

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – najlepszą opcją zarabiania na nim jest sprzedawanie swoich towarów i usług

 

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – najlepszą opcją zarabiania na nim jest sprzedawanie swoich towarów i usług

 1. Biznes z niskim wkładem, który możesz zacząć już teraz

  7 sierpnia 2018

  […] Zobacz też: Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu […]

 2. Program afiliacyjny - czym jest i jak możesz na nim zarobić?

  7 sierpnia 2018

  […] Zobacz też: https://kasanaobcasach.pl/blog-z-pasji-moze-przeksztalcic-sie-w-dobry-biznes-zarabianie-na-blogu/562… […]

 3. Jak zarabiać w domu z dzieckiem? 5 sprawdzonych sposobów

  7 sierpnia 2018

  […] blog dotyczący zupełnie innej tematyki. Może masz jakieś szczególne zainteresowania lub hobby? Blog z pasji może się przekształcić w dobry biznes, dlatego warto skorzystać z tej możliwości i połączyć przyjemność z pracą. Pamiętaj […]

 4. Rodzaje blogów: o czym warto pisać w internecie?

  7 sierpnia 2018

  […] Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że rodzaje blogów powinny być wybierane ze względu na Twoje pasje czy zainteresowania. Obojętnie, o czym chcesz pisać, masz szansę na znalezienie swojej grupy odbiorców i tworzenie wartościowych treści w tym temacie. Nie wybieraj jednak tematyki tylko ze względu na szanse zaistnienia w sieci. Jedynie pisząc o tym, co naprawdę znasz albo co naprawdę Cię interesuje będziesz w stanie tworzyć wartościowe treści i zachować entuzjazm do pisania. A wtedy blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes. […]

 5. piotr

  7 sierpnia 2018

  W biznesie musimy również pamiętać o płynności finansowej. Zapewnimy ją sobie, jeżeli będziemy mądrze wydawać zarobione pieniądze.

 6. Jak założyć bloga na WordPress w kilku prostych krokach?

  7 sierpnia 2018

  […] Inne dodatkowe wtyczki, z których możesz skorzystać, to chociażby Google Analytics. To narzędzie sprawdzi się przede wszystkim, jeśli chcesz monitorować ruch na swoim blogu, sprawdzać, jakie wpisy cieszą się największą popularnością, czy jakie preferencje mają odwiedzający Cię użytkownicy. Tę wiedzę możesz następnie wykorzystać w przyszłości, tworząc wpisy lepiej dopasowane do grupy Twoich odbiorców, a tym samym – zwiększać zasięgi i kto wie, być może odkryjesz, że blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes. […]

Skomentuj

Zobacz też:

Ekologiczny dom Jak oszczędzać pieniądze

Domowe sposoby na pranie dywanów

Marzysz o pięknym, mięciutkim jasnym dywanie, w którego długich włosach zanurzysz stopy, ale boisz się, że po tygodniu obecności w
Jak oszczędzać pieniądze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie