w

Idealna strefa do nauki i pracy? Meble biurowe w domu

Chociaż jesteśmy dopiero na półmetku wakacji, rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Dzieci wrócą do szkoły, studenci na uczelnie, a reszta z nas do pracy. Jak powszechnie wiadomo na efektywność naszej nauki i pracy bardzo mocno wpływa środowisko czyli nasze otoczenie. Dowiedź się jak urządzić przestrzeń do pracy i nauki w domu.

Meble biurowe – wygodne i praktyczne

Aranżując idealne miejsce do nauki i pracy powinniśmy kierować się przede wszystkim wygoda, komfortem i zdrowiem. Meble których użyjemy do urządzenia domowego biura powinny być ergonomiczne i bezpieczne. Najlepiej w tym celu sprawdzą się meble biurowe, które są z założenia stworzone do pracy w pozycji siedzącej. Najlepsze efekty uzyska się gdy zarówno biurko jak i fotel będą dopasowane do indywidualnych użytkowników – w praktyce jednak jest to raczej niemożliwe. Świetnym rozwiązaniem jest zakup regulowanych mebli. Zarówno biurko jak i fotel biurowy z możliwością regulacji przyda się całej rodzinie. Zła postawa w trakcie pracy i nauki może negatywnie odbić się na zdrowiu. Siedząc należy mieć proste plecy, ręce oparte o blat, a nogi o podłogę. Jest to bardzo ważne w przypadku dzieci i nastolatków.

Ruchome meble biurowe

Świetnym rozwiązaniem przy organizacji przestrzeni do pracy i nauki jest rozważenie kupna mebli ruchomych. Jak to działa? Biurka, szafki, fotele wyposażone są w kółka dzięki czemu dowolnie i bezproblemowo można zmieniać ich położenie. Szczególnie zalecane są do małych pomieszczenie gdzie nie zawsze mamy ochotę eksponować domowe biuro. Innym ale bardzo podobnym rozwiązaniem są modułowe meble biurowe. Po zakończonej pracy lub na weekend takie meble można szybko złożyć lub schować (jeden mebel w drugi) i odzyskać cenną przestrzeń. Bardzo ważne jest żeby kupując takie meble zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej jeśli będą to profesjonalne meble biurowe, wyposażone w atesty i wieloletnią gwarancję.

Meble biurowe w salonie?

Dzisiaj meble biurowe niczym nie przypominają tradycyjnych mebli sprzed kilkunastu lat. Wyposażając domowe biuro, bez problemu można znaleźć meble dopasowane stylistycznie do wyposażenia salonu. Wybierać można z nowoczesnych mebli biurowych, klasyczny, minimalistyczny, a nawet designerskich. Najważniejszy w tym przypadku jest kompromis. Wyznaczając miejsce na domowe biuro warto wybrać takie delikatnie na uboczu, a nieschowane w najciemniejszym kącie. Dla każdego ta przestrzeń musi być przyjazna i zachęcać do spędzania w niej czasu. Nie możemy traktować przestrzeni do pracy i nauki jako miejsca kary – to ma być przyjemność.

Meble biurowe w pokoju nastolatka

Jeżeli nie mamy konieczności pracy z domu, miejsce do nauki najlepiej zapewnić dzieciom w ich pokojach. Ponieważ od najmłodszych lat powinny uczyć się prawidłowej postawy w trakcie nauki i pracy najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli biurowych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się fotele i biurka, które są nie tylko bardziej trwałe od tych marketowych ale również mogą „rosnąć” z naszymi pociechami. Bez problemu znajdziemy również modele pasujące do wystroju pokoju. Na rynku dostępnych jest wiele kolorowych foteli i biurek, które spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych nastolatków. Meble biurowe to najzdrowsza opcja w szczególności gdy dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem. Najlepiej wspólnie z pociechami pojechać na zakupy i wybrać komplet, który spodoba się zarówno im jak i rodzicom.

Piotr Marecki
Artykuł powstał we współpracy z firmą NoNameOffice, specjalistami w aranżacji przestrzeni biurowych i komercyjnych. Znajdziesz ich sklepy w Krakowie i Katowicach!

https://kasanaobcasach.pl/oswietlenie-miejsca-pracy-a-jakosc-efektow-kompendium-wiedzy/3175

Jak wybrać krzesło do pracy, aby było wygodne?

Originally posted 2017-04-13 14:06:20.

Skomentuj

praktyczna kuchnia, dezynfekcja kuchni

Nowoczesna i praktyczna kuchnia – jak ją urządzić?

makijaż ślubny

Makijaż ślubny – zadanie dla stylisty, czy koleżanki?