w

Nowoczesna i praktyczna kuchnia – jak ją urządzić?

Współczesna kuchnia, to już nie tylko pomieszczenie, w którym przyrządzamy posiłki, obecnie to właśnie w kuchni spędzamy czas  z rodziną, spożywamy wspólne posiłki, przyjmujemy gości, a często też relaksujemy się przy porannej kawie. Dlatego tak ważne jest, by urządzić ja w sposób nie tylko nowoczesny, ale też i funkcjonalny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza kuchnia będzie pięknym dopełnieniem całego domu, a gotowanie w niej stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Jednak urządzenie kuchni tak, by była wygodna, praktyczna i nowoczesna, nie jest wcale łatwe. Jest to bowiem kwestia bardzo indywidualna. Jednak dzięki kilku wskazówką dotyczącym aranżacji funkcjonalnej kuchni – można osiągnąć oszałamiający wręcz efekt.

Rozmiar kuchni a kształt zabudowy

Jak wiadomo meble i sprzęty kuchenne, a właściwie ich układ możemy zaplanować na bardzo dużo różnych sposobów. Jeżeli chcemy urządzić kuchnie, w której gotowanie będzie czystą przyjemnością, powinnyśmy dopasować ów układ do kształtu całego pomieszczenia.

Trzy najważniejsze punkty w każdej kuchni to lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się nie istotne, jednak odpowiedni ich rozstaw i odległości między nimi, mogą znacznie ułatwić nam codzienne czynności. Najlepszym rozwiązaniem, będzie sytuacja w której te 3 urządzenia rozstawione będą na planie trójkąta. Nie bez znaczenia pozostają też odległości, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zachowanie dystansu:

  • 120 – 210 cm od lodówki do zlewozmywaka,
  • 120 – 210 cm od zlewozmywaka do lodówki,
  • 120 – 270 cm od lodówki do kuchenki.

Wartości te należy oczywiście dopasować do rozmiarów pomieszczenia.

Nowoczesna kuchnia to również sprzęty

By nasza kuchnia była w pełni funkcjonalna, niezbędne będzie dopasowanie znajdujących się w niej sprzętów do potrzeb rodziny czy domowników. Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, przyzwyczajenia i upodobania, dzięki czemu będziemy w stanie wybrać idealnie do nich dopasowane urządzenia.

Pierwszym i najważniejszym akcesorium kuchennym jest oczywiście lodówka. Przed zakupem zastanówmy się, jak pojemna powinna być. Jeżeli często przyjmujemy gości i urządzamy przyjęcia powinna być zdecydowanie większa – to samo w sytuacji gdy zakupy  robimy tylko  raz na jakiś czas, przywożąc do domu dziesiątki produktów, będziemy potrzebowali więcej  miejsca.

W dobrze wyposażonej kuchni nie może też zabraknąć piekarnika – nawet gdy korzystamy z niego tylko od czasu do czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go na wysokości klatki piersiowej.

Okap kuchenny pomoże oczyścić kuchnie z oparów, umieszczony dokładnie nad płytą grzewczą, od której nie powinien być szerszy, najlepiej jeśli umiejscowimy go około 65 cm nad kuchenką.

Zmywarka to dla wielu wciąż luksusowy sprzęt kuchenny, jednak może ona okazać się niezastąpiona. Możemy dzięki niej oszczędzić nie tylko wodę czy energię, ale przede wszystkim czas. Szacuje się, że dzięki zmywarce można zaoszczędzić do 30 min każdego dnia, co daje w sumie 8 dni w ciągu roku.

Szukając nowoczesnych sprzętów, powinieneś rozglądać się za renomowanymi firmami, które zapewnią modne, funkcjonalne i trwałe sprzęty do twojej kuchni. 

MSz
Kuchnia to dla nas serce domu. Sprawdź naszą ofertę na meble kuchenne we Wrocławiu na: .

https://kasanaobcasach.pl/oswietlenie-malej-kuchni-je-zaaranzowac/3786

https://kasanaobcasach.pl/zbuduj-wymarzona-kuchnie-pamietaj-o-oswietleniu/2789

ZOBACZ TEŻ: ZORGANIZOWANY DOM

Originally posted 2017-04-12 10:54:49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skąd się biorą problemy z erekcją

pan drwal

Przegląd kosmetyków do brody firmy Pan Drwal