w

Skąd się biorą problemy z erekcją

Różnego rodzaju kłopoty związane z erekcją czy zaburzeniami wzwodu dotyczą blisko jednej dziesiątej całej populacji mężczyzn na świecie, a mimo to w dalszym ciągu jest to temat tabu i panowie niechętnie idą z tymi problemami do lekarza po pomoc. Czynią to bardzo często dopiero po bardzo długich prośbach i rozmowach ze swoją partnerką lub wtedy, kiedy sytuacja już znacząco zaczyna wpływać niekorzystnie na ich życie i relację z kobietami.

Mężczyźni dość wstydliwie podchodzą do tego typu problemów i nie bardzo zależy im, aby ktokolwiek obcy dowiedział się o ich problemach w łóżku. Nietrudno jest się domyślić, że taka bezsilność mężczyzny jest trudna do zaakceptowania nie tylko dla niego samego, ale również jest uciążliwa dla będącej z nim w relacji kobiety.

Partnerka bardzo często o wiele mocniej przeżywa taką sytuację, nierzadko stara się szukać winy przede wszystkim w sobie, w swoim wyglądzie zewnętrznym. Coraz bardziej z czasem utwierdza się w przekonaniu, że słaba erekcja i problemy z libido mężczyzny są spowodowane właśnie tym, że jest już nieatrakcyjna dla niego.

Przyczyny kłopotów z erekcją

Najczęściej to, że dotykają nas problemy natury seksualnej i osiągamy niepełny wzwód, jest spowodowane zbyt dużym stresem, związanym na przykład z nielubianą przez nas pracą, notorycznym przemęczeniem, złym snem w nocy, czyli ogólnie czynnikami psychofizycznymi.

Przyczyn takich problemów należy też szukać w samej głowie pacjenta i jego kondycji emocjonalnej. Podczas stosunku może mieć on po prostu silne, wewnętrzne obawy czy nie zawiedzie swojej partnerki, czy da radę, czy okaże się „prawdziwym mężczyzną”.

Testosteron, a problemy z erekcją

Sama erekcja i jej jakość uzależniona jest też od tego jak dużo wydzielamy hormonów androgenicznych, np. testosteronu. Jego niedobór wpływa na to, że nie mamy w ogóle ochoty na seks oraz na to, że nasze erekcje nie są zadowalające.

Dodatkowo na same zaburzenia erekcji olbrzymi wpływ może mieć uboga w składniki odżywcze, niezdrowa dieta. Jedząc śmieciowe jedzenie czy pijąc hektolitry alkoholu, trzeba liczyć się z niedoborem witamin i mikroelementów w naszym organizmie, np. białka, dobrych tłuszczy oraz witaminy D i B, a także substancji tj. cynk, selen oraz kwasów Omega 3. Wszystkie one są niezbędne do odpowiedniej gospodarki hormonalnej naszego organizmu.

Pomimo tego, że w bardzo różnym wieku możemy mieć do czynienia z problemami seksualnymi, to głównie mężczyźni po 40-tce borykają się z nimi najczęściej. Bierze się to przede wszystkim z tego, że z wiekiem obniża się poziom hormonów androgenicznych we krwi, a także rozwijania się różnych schorzeń układu krążenia.

Szczególnie widać to wśród osób prowadzących niezdrowy i mało aktywny tryb życia. Wysoki poziom cholesterolu, spowodowany tłustą dietą, prowadzi nierzadko do miażdżycy. Powoduje ona zwężanie się kanalików i tętnic, przez co krew ma utrudniony przepływ i nie może w odpowiedniej ilości dotrzeć do ciał jamistych prącia, co jest bezpośrednim powodem zaburzenia erekcji.

Jeżeli tylko okresowo pojawią się trudności ze wzwodem i popędem seksualnym, nie powinniśmy się za bardzo przejmować. Słaba erekcja może być spowodowana np. większym zmęczeniem czy kilkoma stresowymi sytuacjami w danym dniu. Jednak w sytuacji, gdy problem utrzymuje się kilkanaście dni z rzędu, zasadna jest konsultacja medyczna, bądź krótki urlop i odpoczynek.

Na szczęście dzisiejsza medycyna w 90 % przypadków jest w stanie pomóc w wyleczeniu danej dysfunkcji. Podczas terapii bardzo ważne, oprócz rozmów z psychologiem i zażywaniem środków farmakologicznych jest również to, aby mężczyzna czuł się rozumiany i akceptowany przez swoją partnerkę, Dzięki temu z pewnością za miesiąc lub dwa znów oboje będą mogli cieszyć się wspaniałym seksem.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem bezerekcji.pl kompedium wiedzy na temat kłopotów seksualnych mężczyzn.


  1. Rola melatoniny w radzeniu sobie z problemem bezsenności
  2. Co to jest zdrowie seksualne i dlaczego jest tak ważne?
  3. Pierwsze objawy ciąży – jak ją zauważyć przed wykonaniem testu?

Originally posted 2017-04-11 10:03:36.

Skomentuj

zdrowie seksualne

Co to jest zdrowie seksualne i dlaczego jest tak ważne?

praktyczna kuchnia, dezynfekcja kuchni

Nowoczesna i praktyczna kuchnia – jak ją urządzić?