w

Sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Początek roku to czas postanowień, często związanych z aktywnością fizyczną. Niestety na ogół mimo dobrych chęci oraz pełnego zaangażowania startu zapał szybko maleje. A ćwiczenia już po kilku tygodniach przechodzą do przeszłości. Oto kilka sprawdzonych sposobów, mogących pomóc utrzymać aktywność w codziennym życiu.

Małe kroki robione wspólnie z innymi

Noworoczne postanowienia zostaną utrzymane, jeżeli przerodzą się w stałe nawyki. Niestety te ostatnie trudno zmienić, najskuteczniejsza wydaje się tutaj metoda małych kroków. Niech pierwszym z nich będzie zamiana samochodu na autobus, a najlepiej rower. Zamiast jeździć windą, warto wybierać schody, a do pobliskiego sklepu chodzić piechotą.

Takie z pozoru nieznaczące wybory przekładają się na stopniowe oraz konsekwentne budowanie formy. Uzupełnią zajęcia sportowe oraz trening fitness.

wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Ten ostatni łatwiej utrzymać, jeżeli ćwiczący zaangażuje się w jakieś zorganizowane zajęcia. Najlepiej zapisać się z przyjaciółmi, partnerem czy kolegami z pracy. Kiedy dopadnie lenistwo, wówczas pozostali uczestnicy zadbają o motywację. Poza tym trochę wstyd będzie się wykręcić, jeżeli już się umówiło. Bez znaczenia czy ćwiczy się w domu, na świeżym powietrzu czy na siłowni, towarzystwo zawsze się przyda.

Wytrwanie w noworocznych postanowieniach – nasze wskazówki:

Pamiętaj, że każdy ma różne cele i podejścia do ich realizacji, więc dostosuj poniższe wskazówki do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

 1. Określ konkretne cele: Zamiast ogólnych postanowień, sformułuj konkretne cele, które chciałbyś osiągnąć w nadchodzącym roku. To pomoże Ci lepiej zrozumieć, czego dokładnie chcesz dokonać.
 2. Plan działania: Stwórz plan, który pomoże Ci osiągnąć te cele. Skoncentruj się na krokach, które musisz podjąć, aby się do nich zbliżyć. Dzięki temu będziesz miał konkretne kierunki do podążania.
 3. Rozpocznij od małych kroków: Nie próbuj zmieniać wszystkiego od razu. Zaczynaj od małych kroków i stopniowo wprowadzaj większe zmiany. To pozwoli Ci uniknąć frustracji i utraty motywacji.
 4. Wartość: Upewnij się, że Twoje cele są dla Ciebie naprawdę ważne i związane z Twoimi osobistymi wartościami. To sprawi, że będziesz bardziej zmotywowany do ich osiągnięcia.
 5. Monitoruj postępy: Śledź swoje postępy regularnie. Zapisuj swoje sukcesy i niepowodzenia, dzięki czemu będziesz miał lepszy ogląd nad tym, co działa i co wymaga poprawy.
 6. Motywacja i wsparcie: Szukaj wsparcia w rodzinie, przyjaciołach lub grupach wsparcia online. Motywacja do osiągnięcia celów może być trudna, ale z odpowiednim wsparciem staje się łatwiejsza.
 7. Wytrwałość: Pamiętaj, że wytrwałość jest kluczem do sukcesu. Nawet jeśli popełnisz błąd lub czasem się poddasz, nie rezygnuj. Ważne jest, aby się podnieść i kontynuować dążenie do swoich celów.
 8. Celebruj sukcesy: Nie zapominaj świętować swoich osiągnięć, nawet tych mniejszych. To dodatkowa motywacja do trwania w noworocznych postanowieniach.

 1. Depresja – walcz z nią
 2. Inwestowanie w siebie – czym jest i przykłady
 3. Inwestycja w siebie – może jakiś kurs?

Originally posted 2018-01-19 11:14:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zdrowe odżywianie

Chcesz zdrowo jeść, ale nie wiesz od czego zacząć? Poznaj 10 sposobów na zdrowe odżywianie

jak pozbyć się blizn

Jak pozbyć się blizn? My już wiemy