Home / Aktualności / Sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Sposoby na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Początek roku to czas postanowień, często związanych z aktywnością fizyczną. Niestety na ogół mimo dobrych chęci oraz pełnego zaangażowania startu zapał szybko maleje. A ćwiczenia już po kilku tygodniach przechodzą do przeszłości. Oto kilka sprawdzonych sposobów, mogących pomóc utrzymać aktywność w codziennym życiu.

 

Małe kroki robione wspólnie z innymi

Noworoczne postanowienia zostaną utrzymane, jeżeli przerodzą się w stałe nawyki. Niestety te ostatnie trudno zmienić, najskuteczniejsza wydaje się tutaj metoda małych kroków. Niech pierwszym z nich będzie zamiana samochodu na autobus, a najlepiej rower. Zamiast jeździć windą, warto wybierać schody, a do pobliskiego sklepu chodzić piechotą. Takie z pozoru nieznaczące wybory przekładają się na stopniowe oraz konsekwentne budowanie formy. Uzupełnią zajęcia sportowe oraz trening fitness.

Ten ostatni łatwiej utrzymać, jeżeli ćwiczący zaangażuje się w jakieś zorganizowane zajęcia. Najlepiej zapisać się z przyjaciółmi, partnerem czy kolegami z pracy. Kiedy dopadnie lenistwo, wówczas pozostali uczestnicy zadbają o motywację. Poza tym trochę wstyd będzie się wykręcić, jeżeli już się umówiło. Bez znaczenia czy ćwiczy się w domu, na świeżym powietrzu czy na siłowni, towarzystwo zawsze się przyda.

Przydatne dodatki

Sport powinien być przyjemnością. W tym celu należy szukać dyscyplin sprawiających radość, a także inwestować w przydatne gadżety. Jednym z nich jest termobutelka Pura Kiki dla dorosłych.

Można zabrać ją na zajęcia sportowe, ale również do pracy czy w podróż. Wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz medycznego silikonu, utrzymuje temperaturę nawet do sześciu godzin. Po intensywnym treningu chłodny napój będzie jak znalazł.

Aktywność fizyczną warto uzupełniać zdrową, zróżnicowaną żywnością. Przyrządzone w domu musy czy na przykład jogurty można zapakować w wygodne saszetki wielorazowego użytku. Wystarczy zaopatrzyć się w Zestaw Startowy Nutripouch.

Aby zaoszczędzić czas, warto przygotować większą ilość swojego ulubionego jedzenia i zamrozić go w dołączonych saszetkach.

Można je także podgrzewać w mikrofalówce czy kąpieli wodnej. Takie gadżety wpisują się w utrzymanie zdrowego trybu życia, dzięki któremu człowiek ma znacznie więcej energii. Także do treningu.

Zobacz również

jak się spakować na wakacje

Jak się spakować? Wakacyjny poradnik przedwyjazdowy

Są tacy, którzy na samą myśl o wakacyjnym wyjeździe już pakują w głowie walizkę i …

Sportowe programy dla dzieci

Sportowe programy dla dzieci i młodzieży wyłaniają prawdziwe talenty – dlaczego warto z nich korzystać

Sportowe programy dla dzieci takie jak Drużyna Energii wyłaniają prawdziwe talenty wśród dzieci i młodzieży. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *