test lorem ipsum test lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsumtest lorem ipsum
w ,

Jak wybrać krzesło do pracy, aby było wygodne?

Jeśli spędzacie dużo czasu w pracy przy biurku – to wygodne krzesło jest tu obowiązkowe. Kupując krzesło biurowe zachowacie swoją postawę, a nawet możecie się pozbyć bólu pleców.

Jak wybrać krzesło dla pracy?

Procedura selekcji – to bardzo ważny punkt, dlatego że opcja, na której się zatrzymacie będzie”ochroniarzem” Waszej postawy przez dość długą ilość czasu. Przed wyborem trzeba konkretnie wiedzieć, ile czasu będziecie na nim spędzać. To właśnie od tego będzie zależał projekt krzesła.

Poniżej będą rozpatrzone główne charakterystyki danego segmentu meblowego.

Utrzymanie kręgosłupa

Prawidłowe utrzymanie jest bardzo istotnym elementem. Wszystkie dobre ergonomiczne fotele wyposażone są we wsparcia regulacji lędźwiowej o dużym zakresie regulacji. Ma to zapobiec obciążeniu kręgosłupa, które może doprowadzić do pojawiania się garbu.

Pamiętajcie! Niezależnie od wybranego przez Was fotela najważniejsza jest Wasza postawa. Świadomie pracujcie przy komputerze siedząc prosto i nie garbiąc się, ponieważ jest to pierwszy krok, który pozwoli Wam uniknąć dyskomfortu w okolicy lędźwiowej.

Zdolność adaptacji krzesła

Zdolności przystosowawcze mają również duże znaczenie, ponieważ trzeba znaleźć właściwą pozycję ciała. W jakościowych krzesłach może być od pięciu do czternastu poszczególnych stopni regulacji. Im więcej – tym lepiej! Najważniejsze elementy regulujące, mają dotyczyć pleców.

Przy długim siedzeniu krzesło powinno pozwolić odchylać się na 135 stopni co zmniejsza napięcie w plecach.

Regulatory wysokości zapewnią Wam prawidłową pozycję podczas pracy przy biurku. Regulowane podłokietniki pomogą znaleźć wygodną pozycję ciała, zachowując ramiona i przedramiona w pozycji poziomej.

Obecność kół

Obecność kół przy krześle zapewnia dodatkowy komfort. Ale wybierać należy, w zależności od jakości podłogi w budynku. Jeśli powierzchnia podłogi jest twarda, to należy wybrać krzesło z miękkimi gumowymi kołami. Jeśli na podłodze jest dywan, to twarde koła pozwolą Wam swobodnie poruszać się po pomieszczeniu.

Siedząc w pracy ponad pięć godzin, nie macie prawa oszczędzać na krześle. Należy zwrócić uwagę na ergonomiczne krzesło z mechanizmem synchronicznym. Mechanizm ten pozwala na dostosowanie się fotela do Waszych potrzeb.

Podsumowując, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Regulator kąta oparcia pleców – może pomóc Wam odciążyć mięśnie pleców i kręgosłupa;
  • Oparcie dla głowy – uwolni mięśnie szyi i kręgosłupa ot niezbędnych obciążeń;
  • Pogrubiony materiał – zapewnia równomierny rozkład ciśnienia miejsca dla siedzenia na ciało;
  • Regulator wysokości / szerokość podłokietników – zlikwiduje zmęczenie kręgów szyjnych i barku;
  • Mechanizm zapewniający stały kontakt z pleców z krzesłem – zabezpieczy ciasne dopasowanie krzesła ciała bez zmiany pozycji siedzenia.

Wybierając krzesło dla pracy, oceńcie ile czasu będziecie spędzać w pozycji siedzącej pracując za komputerem lub z dokumentami itp. Pozwoli to Wam zaoszczędzić nadmiernych nakładów finansowe, jeśli spędzacie w pozycji siedzącej niewielką ilość czasu.

Sprawdź wygodne krzesła biurowe w Duncan.

  1. Rwa kulszowa – da się jej pozbyć?
  2. Na czym polega masaż bańką chińską?
  3. Zadbaj o swoje stawy zanim będzie za późno – bóle stawów – fizjoterapeuta radzi

Originally posted 2017-01-03 21:11:29.

Skomentuj

Śledzie inaczej niż zawsze – zaskocz swoich gości!

Rzeczy, które sobie kupię jak będę bardzo bogata