w ,

Przestrzeń doskonale zorganizowana, czyli jak przechowywać z głową

Zagracona przestrzeń jest trudna w utrzymaniu porządku. Dlatego warto zorganizować swoje najbliższe, domowe otoczenie w taki sposób, by czuć się w nim dobrze, nie spędzać długich godzin na ścieraniu kurzu i w prosty sposób móc znajdować rzeczy.

Pojemniki do przechowywania

W organizowaniu przestrzeni (nie tylko) domowej doskonale sprawdzają się pojemniki do przechowywania dostępne w Fabryka Form. W szerokiej ofercie sklepu znaleźć można pudełka i organizery, które znajdą swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu i pozwolą zapanować nad rzeczami.

Odpowiednie przechowywanie nie tylko pozwoli szybko namierzyć coś, czego szukamy, ale również ograniczy tzw. “zbieracze kurzu”, których często w naszych domach nie brakuje. Mniejszy bałagan pozwoli też o wiele lepiej poczuć się we własnych czterech kątach.

Porządek w salonie

Do zaprowadzenia porządku w salonie pomocne będą wszelkiego rodzaju pudełka ozdobne, które nie tylko pomogą przechować rodzinne pamiątki, takie, jak chociażby zdjęcia czy płyty CD, ale staną się także elementem dekoracyjnym.

Ponadto, warto wyposażyć pokój dzienny w stojak na piloty, dzięki któremu raz na zawsze pożegnamy się z poszukiwaniem pilota od telewizora, gdy za kilka minut zaczyna się ulubiony serial.

Porządek w kuchni

W kuchni niezbędnymi akcesoriami do przechowywania są wszelkiego rodzaju słoiki, puszki i pudełka, do których przekładamy żywność (szczególnie suche, sypkie produkty) ze sklepowych opakowań. W ten sposób nie tylko przedłużamy jej świeżość, ale również możemy mieć pewność, że nie zalęgną nam się mole spożywcze.

Dodatkowo, w kuchni sprawdzą się wszelkiego rodzaju niewielkie organizery i koszyczki, które pozwolą zapanować chociażby nad przyprawami. Świeże zioła warto z kolei przechowywać w pojemnikach z przegródkami na doniczki, dzięki którym stworzymy swój mały, domowy ogródek, który będzie pięknie prezentował się na meblach kuchennych.

Porządek w biurze

Nie ma nic gorszego od bałaganu w domowym biurze. Tylko odpowiednia organizacja dokumentów daje pewność, że w momencie, gdy będziemy ich potrzebowali, szybko je odnajdziemy. W tym celu warto zaopatrzyć domowe biuro w odpowiedni organizer na papiery. Pomocne są również stojaki na długopisy, karteczki, koperty i innego rodzaju akcesoria biurowe.

Warto pomyśleć też o zakupie pojemników na kable, które nie tylko pomogą zaprowadzić porządek w plątaninie zasilaczy, ładowarek i przedłużaczy, ale także zabezpieczą je przed ewentualnymi “wypadkami” przy pracy, jak np. rozlana kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

justyna suchanek

Depresja oczami nastolatki – Justyna Suchanek o swojej drodze do zdrowia psychicznego

relaks

5 sposobów jak zwolnić