Aktualności Zdrowie

5 sposobów jak zwolnić

relaks

Gdy jest się rodzicem, trudno trzymać się ścisłego planu, wyznaczać mnóstwo celów i konsekwentnie je realizować. Trzeba zwolnić. Doskonale potrafią nauczyć tego właśnie dzieci, które czerpią radość z małych rzeczy. Opieka nad nimi pozwala zwrócić uwagę na te same małe powody do uśmiechu. Jest 5 prostych sposobów na to, jak zwolnić.

1. Doceń naturę
Jako dorośli jesteśmy przyzwyczajeni do otaczającego nas świata i nie zwracamy uwagi na to, jak bardzo jest niezwykły. Tymczasem dzieci fascynuje wszystko – od autobusu, po mrówki czy rośliny. Warto więc czerpać ten zachwyt od dzieci i razem z nimi przyglądać się motylom, szukać najpiękniejszych jesiennych liści czy idealnego kamienia. W ten sposób łatwo zdać sobie sprawę, jak niezwykła i piękna jest przyroda i otaczający nas świat.

2. Bądź świadomy zmysłów
Tak dużo mówi się o życiu „tu i teraz”. Warto więc wcielić to w życie. Nie ma lepszego sposobu na to, jak zwolnić, niż w wolnej chwili po prostu pójść z dzieckiem w jakieś ładne miejsce i skupić się na otaczającym was świecie. Najpierw przyjrzycie się wszystkiemu wokół. Potem zamknijcie oczy i pomyślcie o tym, co słyszycie – o ptakach, szumie wiatru, a może samochodach w oddali. Tak samo skupiajcie się na kolejnych zmysłach. Bądźcie w pełni świadomi świata wokół was.

3. Miłość ma dużą moc
Dzieci są bardzo hojne w swojej miłości – chętnie całują czy przytulają rodziców i równie chętnie przyjmują miłość w zamian. Warto więc okazywać im tę miłość – całując kolano, w które dziecko się uderzyło, by mniej bolało czy przychodząc przytulić dziecko na dobranoc. Ucz się miłości od własnych dzieci, które są tu najlepszym nauczycielem – kochaj prosto i prawdziwie.

4. Więcej śmiechu
Dorosłe życie to w wielu przypadkach odpowiedzialność i bycie poważnym. Dzieci potrafią jednak zupełnie to zmienić. I bardzo dobrze, bo nie bez powodu mówi się, że śmiech to zdrowie. Jako rodzic musisz zmienić swoje nastawienie – być gotowym na dziwne tańce, zabawy czy robienie żartów. Szybko zauważysz, że śmiech nie tylko pozwoli ci na bardziej swobodną zabawę z dziećmi, ale przede wszystkim jest to dobry sposób, by odstresować się i przez chwilę nie martwić się obowiązkami, tylko po prostu cieszyć chwilą.

5. To tylko czas – nic więcej
Jako młodym dorosłym często wydaje nam się, że jesteśmy w stanie manipulować czasem i jakoś go oswoić. Dzieci zupełnie zmieniają te perspektywę. I bardzo dobrze, bo warto zrozumieć, że czas to tylko czas. Składa się z pojedynczych chwil, drobnych fragmentów, które są ze sobą połączone. Jeśli to zrozumiesz, łatwiej będziesz cieszyć się małymi rzeczami, bo każda z nich będzie dla ciebie równie ważna.

 

Zobacz też: Poznaj 7 najlepszych suplementów na odchudzanie

Skomentuj

Zobacz też:

Zdrowie

Cukrzyca – czy nas też to dotyczy?

Ostatnimi czasy często poruszanym tematem jest wciąż rosnący odsetek otyłych ludzi (zwłaszcza dzieci) wśród społeczeństwa. Dietetycy regularnie alarmują, że polskie
Zdrowie

Jak przygotować się do treningu?

Wśród społeczeństwa zapanowała moda na zdrowy tryb życia. Internet aż puchnie od treści poświęconych dbaniu o siebie i swój organizm.