w , ,

Dlaczego warto pokochać drewniane zabawki?

Zabawki drewniane mają proste formy i pozbawione są wielu efektownych dodatków, przez co mogą prezentować się skromnie w porównaniu do kolejnych krzykliwych propozycji z plastiku. Nie oznacza to jednak, że warto zapomnieć o drewnie. Wręcz przeciwnie – istnieje wiele powodów, dla których ludzie wciąż kochają zabawki z drewna. Jednymi z najczęściej wybieranych propozycji tego rodzaju są zabawki Grimm’s.

 1. Zabawki drewniane są solidne

Drewniane zabawki zazwyczaj dostępne są w wyższej cenie niż te wykonane z plastiku. Warto jednak w nie zainwestować. Są bowiem zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia, dzięki czemu dziecko może się nimi bawić przez długie lata.

drewniane zabawkiSzukasz ciekawych zabawek? Znajdziesz je tutaj >>

 1. Nie wychodzą z mody

O wielu zabawkach plastikowych dziecko zapomina już po kilku tygodniach. Wszystko dlatego, że trendy ciągle się zmieniają i modne stają się nowe postaci z bajek czy nowe modele lalek albo samochodów. Inaczej jest w przypadku zabawek drewnianych Grimm’s – one nie są projektowane z myślą o bieżących trendach, dzięki czemu nie wychodzą z mody i pozostają ponadczasowe.

 1. Mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom

Zabawki z historią są niezwykle cenne – niejedna dziewczynka bawiła się lalką przekazaną jej przez mamę, by potem podarować ją własnej córce. Plastikowe zabawki są jednak na tyle nietrwałe i tak do siebie podobne, że nie mają w sobie ani ponadczasowości, ani trwałości. Inaczej jest w przypadku zabawek z drewna – solidne wykonanie pozwala im zachować swój wygląd na długo i sprawia, że dzieci za kilkadziesiąt lat mogą kochać je tak samo, jak uwielbiają je dzieci obecnie.

 1. Świetnie rozwijają integrację sensoryczną

Zabawki powinny nie tylko dostarczać rozrywki, ale także pozwolić dziecku prawidłowo się rozwijać. Dużą uwagę zwracają na to producenci zabawek Grimm’s – żywe kolory świetnie oddziałują na zmysł wzroku, proste kształty i faktura rozwijają natomiast zmysł dotyku.

 

Szukasz ciekawych zabawek? Znajdziesz je tutaj >>


 1. Spraw nietuzinkowy prezent swojej kobiecie!
 2. Co robić w czasie urlopu? Kilka sposobów na pełen odpoczynek i maksymalne wykorzystanie dni wolnych
 3. Jaki kot dla alergika?
 4. Jak zapakować prezent?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  relaks

  5 sposobów jak zwolnić

  witamina c

  5 problemów skóry, z którymi poradzi sobie witamina C