w

Najlepsze prezenty z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka już dziś. I choć każda okazja jest dobra, by obdarować swoją pociechę, w to wyjątkowe święto szczególnie warto poczuć się w obowiązku. Pytanie tylko: co kupić maluchowi? Pamiętać trzeba przede wszystkim o jednej ważnej rzeczy: nie cena prezentu jest najważniejsza, a to, czy został kupiony od serca.

Jak zatem znaleźć upominek idealny? Z tym może być trudno ale poniżej przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które pozwolą (chociaż trochę) ułatwić to zadanie.

Prezenty, które łączą przyjemne z pożytecznymdzień dziecka

Upominkami na Dzień Dziecka, które zawsze się sprawdzają są różnego rodzaju gry i zabawki edukacyjne. Dlaczego? Ponieważ ich projektanci troszczą się o to, by zaoferowane rozwiązania pobudzały kreatywność maluchów, a jednocześnie zapewniały wyśmienitą rozrywkę. Przykłady? Rewelacyjne eksperymenty naukowe zaklęte w postaci zabawek. Za ich pomocą dziecko może np. samo wyczarować kryształy, poznać zasadę działania zegara, czy samodzielnie wyprodukować mydło. A to dopiero początek zabawy! Sprawdzić mogą się również edukacyjne quizy – np. dotyczące geografii i historii Europy, znaków drogowych czy matematyki. Umiejętnie dopasowana gra tego typu zapewni mnóstwo zabawy i spotka ze znacznie większą aprobatą niż nawet największy kosz słodyczy.

eksperymenty naukowe

Zabawki odpowiednie do wieku

Wybierając zabawki na Dzień Dziecka, warto zwrócić baczną uwagę na to, dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone. Z jednej strony to ważne, ponieważ dzieci poniżej 3. roku życia nie powinny być narażone na kontakt z niewielkimi, niebezpiecznymi dla nich, elementami. Z drugiej – chodzi o to, by gra lub zabawka była dopasowana do intelektualnego poziomu malucha. Oznaczenia są bardzo wyraźne na opakowaniach dobrych produktów. Można również – jeśli kupujemy w sklepie internetowym – przefiltrować przeglądane produkty, tak by wpisywały się w potrzeby malucha, który zostanie obdarowany.

dzień dziecka

A może coś do czytania?

Lektura jest dobra na wszystko. No, może nie „lektura” – bo książki, które kojarzą się z tymi, które trafiły do kanonu literackiego i są obowiązkowo czytane podczas lekcji polskiego w szkole dobrym pomysłem na prezent nie są. To, co obowiązkowe nie kojarzy się raczej z przyjemnością. Ale już pięknie ilustrowany zbiór bajek lub baśni dla przedszkolaka czy ucznia pierwszych klas podstawówki lub wciągająca powieść młodzieżowa może wciągnąć bez reszty. Warto się więc przyjrzeć również ofercie księgarń – szczególnie, że z okazji Dnia Dziecka, dostaniemy rabat sięgający nawet do 30 procent.

Cokolwiek by nie wybrać, prezent na Dzień Dziecka kupiony od serca na pewno zostanie przez malucha (lub starszą latorośl) doceniony.

Najważniejsze to pamiętać o tym wyjątkowym święcie i celebrować je wspólnie z dzieckiem, bo przecież tak naprawdę o to chodzi w tym dniu. A prezent, nie ważne czy książka, zabawka czy konsola do gier – to tylko dodatek. 


  1. Ozdobne pudełka na prezent
  2. Ciekawe prezenty zaręczynowe
  3. Plakaty personalizowane z mapą miasta – pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby

Originally posted 2017-06-01 09:33:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezpieczne zabawki na Dzień dziecka

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Kiedy udać się do fizjoterapeuty?