w ,

Sprawdź jak płacić mniej za OC

Ceny ubezpieczenia OC przyprawiają kierowców o zawrót głowy. Wysokie stawki oferowane przez ubezpieczalnie powodują, że szukamy sposobów na ich obniżenie. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, jak płacić mniejsze OC i nie dać się naciągnąć firmom ubezpieczeniowym.

Wybierz odpowiednią ubezpieczalnię

Na rynku istnieje wiele firm ubezpieczeniowych. Muszą więc się czymś wyróżnić, aby zdobyć klienta. W przypadku ubezpieczenia OC wszystkie towarzystwa proponują identyczne warunki, dlatego warto wykorzystać motto jednej z reklam mówiącej „skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać”. Mówiąc wprost, przy wyborze firmy ubezpieczeniowej patrz wyłącznie na cenę. To ona powinna decydować o wyborze. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem zorientuj się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie OC, a także – jeśli Cię interesuje ta polisa – ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Na tej stronie dowiesz się, w której z firm otrzymasz najlepszą cenę.

Sprawdzaj cenę przed każdym wznowieniem umowy

Wielu kierowców popełnia duży błąd, przywiązując się do jednej ubezpieczalni. Tymczasem firmy przedłużają umowy automatycznie, często oferując przy tym wysokie ceny. Wiedzą, że duża część kierowców nie sprawdza cen u konkurencji. Podpisując umowę z jedną ubezpieczalnią, związują się z nią nawet na kilkanaście lat. Tak się nie powinno postępować. Przed upływem ważności polisy OC sprawdzaj zatem oferty różnych firm w Internecie bądź zgłoś się do agenta. Może się okazać, że zmiana ubezpieczalni pomoże zaoszczędzić całkiem sporą sumę.

Wybieraj auto z głową

Na cenę ubezpieczenia wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest samo auto, które ubezpieczamy. Samochody sportowe niestety nie pomogą zaoszczędzić na OC. Tak samo ubezpieczenie samochodu zabytkowego może (choć nie musi) kosztować dużo. Ubezpieczalnie zakładają, że szybkie samochody są bardziej kolizyjne. Takie też założenia mają w przypadku luksusowych aut z dużym silnikiem. Jeżeli więc nie stać na wydawanie dużych pieniędzy na samo OC, lepiej zaopatrz się w samochód z niewielkim silnikiem.

Jedź bezpiecznie

Ubezpieczalnie nagradzają kierowców, którzy unikają kolizji. Są oni dla firm ubezpieczeniowych najlepszymi klientami. Zostają więc wyróżnieni zniżkami. Warto dodać, że niemałymi zniżkami! Osoby, które mają długi staż jako kierowcy i właściciele aut, a dodatkowo nie powodują wypadków, mogą liczyć nawet na 60 % zniżki. Zakładając, że ubezpieczenie kosztuje 3 000 złotych, dzięki zniżkom zapłacą nawet o 1 200 złotych mniej! Bezpieczna jazda się opłaca? Zdecydowanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Organizacja domu – sprytne gadżety, które pomogą się ogarnąć

WYKLADZINA DYWANOWA WYŁADZINA DO DOMU, WYKŁADZINA DO DOMU (2)

Wykładzina dywanowa − projektantka radzi jak wyczarować przytulne wnętrze