w

Uwielbiasz sporty zimowe? Przygotuj się do nowego sezonu i znajdź optymalne ubezpieczenie!

Dla wielu miłośników aktywnego relaksu sporty zimowe to prawdziwa pasja. Czasem trzeba jednak na chwilę zapomnieć o emocjach i skupić się na mniej przyjemnym aspekcie takiego spędzania czasu — ryzyku związanym z urazami. Jeśli chcesz podczas jazdy na nartach czy snowboardzie nie martwić się potencjalnymi kosztami hospitalizacji czy akcji ratowniczej, znajdź dla siebie optymalne ubezpieczenie turystyczne.

Jakie ubezpieczenie wykupić przed aktywnym urlopem?

Przed wyjazdem na aktywny zimowy wypoczynek trzeba zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dzięki dobremu ubezpieczeniu nie musisz martwić się, że w razie konieczności skorzystania z transportu medycznego, pozostania dłuższy czas w szpitalu bądź sprowadzenia z gór przez ekipę ratunkową poniesiesz niezwykle wysokie koszty.

Wyjeżdżając za granicę, wystarczy wykupić zwykłe ubezpieczenie turystyczne. Trzeba jednak sprawdzić, czy w tzw. wyłączeniach odpowiedzialności nie znajduje się uprawianie sportu — niekiedy konieczne będzie dokupienie specjalnego rozszerzenia. Możesz też zdecydować się na polisę dedykowaną osobom planującym aktywny wypoczynek. Takie ubezpieczenie jest stworzone z myślą o węższym gronie osób, jest więc „szyte na miarę” i zawiera wiele przydatnych elementów.

W dzisiejszych czasach sportami zimowymi możesz cieszyć się przez cały rok (sprawdź tutaj: ), w wielu europejskich krajach. Wiele osób zastanawia się, czy podczas przebywania na terenie Unii Europejskiej nie wystarczy im karta EKUZ. Faktycznie, zapewnia ona dostęp do podstawowych usług zdrowotnych. Jest to jednak opcja niezwykle uboga w stosunku do tego, co oferują nawet podstawowe wersje ubezpieczenia.

Jaka suma gwarantowana jest rozsądna?

Wysokość sumy gwarantowanej powinna być uzależniona głównie od tego, do jakiego kraju wyjeżdżasz, chociaż znaczenie ma też np. czy uprawiany przez Ciebie sport jest bardzo ryzykowny.

Na terenie Unii Europejskiej za minimum uznaje się 20-30 000 euro, a poza Europą 60 000 euro. W niektórych krajach (np. Singapur, Kanada, Stany Zjednoczone) leczenie jest wyjątkowo drogie. Wybierając się tam, warto rozważyć ofertę ubezpieczenia bez limitu.

Czy pamiętasz o karencji?

Jeżeli zdarza Ci się kupować ubezpieczenie w ostatnim momencie, np. na dzień przed wyjazdem, może okazać się to problematyczne. Firmy ubezpieczeniowe stosują bowiem okres karencji, podczas którego nie są odpowiedzialne za powstałe szkody — to sposób na zabezpieczenie się przed ewentualnym nieuczciwym wyłudzaniem odszkodowań. Okres karencji może wynosić kilka lub kilkanaście dni. Koniecznie sprawdź, czy ubezpieczenie obejmie cały Twój wyjazd!

Pomyśl o ubezpieczeniu NNW

Wybierając się na urlop, mało kto chce myśleć o potencjalnych nieszczęściach, które mogą się wydarzyć. Warto jednak wziąć odpowiedzialność za siebie i rodzinę, zabezpieczając się finansowo na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli poniesiesz uszczerbek na zdrowiu. W przypadku śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie otrzymują najbliżsi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pogromcy świątecznych kalorii – piękna sylwetka do Sylwestra bez większych wyrzeczeń

4 sprawdzone sposoby na sprzątanie domu, w którym mieszka alergik