w

Annie Sloan – lato ze sztuką

Annie Sloan to niekwestionowana guru świata farb i kolorów. Jej pasja do poszukiwania nowych środków artystycznej ekspresji narodziła się w trakcie studiów na akademii sztuk pięknych. Po ich ukończeniu, od lat 70. zajmowała się malarstwem dekoracyjnym,  systematycznie rozbudowując swój warsztat twórczy. Miłość do koloru i zmysł estetyczny Annie Sloan do dziś przekłada na wyjątkowe produkty i kolekcje, bezustannie wyznaczając wnętrzarskie trendy.

Tego lata świat Annie Sloan maluje się w barwach zaczerpniętych z osiemnastowiecznych pejzaży i  linorytów z lat. 30. Dzieła rodzimych,  brytyjskich artystów Annie Sloan przekłada na trzy, świeże kompozycje kolorystyczne zainspirowane barwami, które odnajdziemy w romantycznych pociągnięciach pędzla akwarelistów, czy w zdecydowanych liniach rysowników.
Pierwsza paleta to połączenie zgaszonego kobaltu, popielatego błękitu, przełamanych  żywą pomarańczą. Druga łączy w sobie unikalnymariaż jasnej morskiej zieleni, subtelnej pistacji  i odważnego burgundu. Ostatnia to typowo letnie kolory: słoneczny żółty, baby pink i gołębia szarość. Odważne kreacje farbiarskie są zestawione z tkaninami w abstrakcyjne, niejednoznaczne wzory i klasyczny prążkowy deseń. Wszystkie moodboardy to połączenie sztandarowych produktów Annie –  uniwersalnej farby Chalk Paint™, farby do ścian Wall Paint i wysokiej klasy materiałów.
Farba-ikona, Chalk Paint™, swoją nazwę wzięła od wykończenia – eleganckiego, aksamitnego matu. Unikalna formuła oparta na bazie wody nadaje się do niemal każdej powierzchni, bez konieczności wcześniejszego gruntowania. To produkt, który pozwoli czerpać czystą przyjemność z kreowania nowych projektów wnętrzarskich. Z Chalk Paint™ możliwości są nieograniczone – nada się zarówno na ściany jak i podłogi, każdej przestrzeni zapewniając spektakularne efekty. W projektach DIY znajdzie zastosowanie na drewnie, glinie, kamieniu, metalu, czy nawet matowym plastiku. Dzięki niej meble vintage, czy zapomniana komoda ze strychu zyskają nowe życie i świeży wygląd. Z palety 37 odcieni tego lata królować będą Barcelona Orange,  Old Violet, Burgundy,  Provence, Paris Greyi Arles.
Kolejnym klasycznym produktem marki jest Wall Paint. Wysokiej klasy farba, występująca w gamie 16 wyjątkowych odcieni, zapewnia matowe wykończenie o bardzo subtelnym połysku. Annie Sloan bierze pod uwagę codzienne potrzeby, dlatego z Wall Paint zadrapania, czy zachlapania nie są żadnym problemem. Efekty dziecięcych zabaw i eksperymentów kulinarnych z łatwością zmyją się przy użyciu wody. W zbliżającym się sezonie Annie Sloan proponuje, by  ściany pokryć Napoleonic Blue, Duck Egg Blue lub Antoinette.
Tkaniny nierzadko decydują o ostatecznym charakterze wnętrza. Te w wydaniu Annie Sloan to małe dzieła sztuki, które znajdą zastosowanie jako tapicerka, pościel, czy zasłony. Abstrakcyjne, graficzne wzory jak Dulcet, Tactic, oraz Piano nadadzą pomieszczeniu ekstrawaganckiego klimatu. Klasyczne i ponadczasowe prążki  to wspaniały marynistyczny akcent do letnich domków.

Originally posted 2018-05-16 08:51:44.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marokański zabieg Hammam