Money in pocket, businessman putting euro banknotes in suit pocket, bribe and corrupution concept.
w

Gdzie znaleźć lepszy kurs euro niż w banku?

Przymierzasz się właśnie do zakupu euro z myślą o szalonych zakupach w zagranicznym sklepie internetowym? Przerażają cię jednak wysokie kursy europejskiej waluty w twoim banku? Wcale nie musisz się godzić na niekorzystne warunki. Najlepsze kursy euro znajdziesz w serwisach społecznościowej wymiany walut. Korzystając z nich, możesz zaoszczędzić nawet do 8%.

 

Na czym polega społecznościowa wymiana walut?

Kiedy korzystasz z oferty banku lub kantoru, wówczas kursy z reguły są obciążone wysoką marżą, stanowiącą zysk danej instytucji. W efekcie powstaje spread, będący różnicą pomiędzy ceną sprzedaży oraz zakupu tej samej waluty. Zupełnie inaczej wygląda zawieranie transakcji na giełdzie walutowej. W tym przypadku serwis jest tylko pośrednikiem w operacjach zawieranych przez użytkowników. To oni sami wymieniają się środkami zgromadzonymi w swoich wirtualnych portfelach. Nie muszą przejmować się spreadem, ponieważ to wyłącznie od nich samych zależy, na jakim poziomie kształtują się kursy.

Poznaj najlepsze kursy euro na rynku

Pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ możesz zobaczyć, po jakich kursach wymieniają walutę europejską użytkownicy najdłużej działającej w Polsce giełdy walutowej Walutomat. Funkcjonuje ona nieprzerwanie od 2009 roku i od tego czasu zgromadziła już ponad 260 tysięcy uczestników. Na powyżej wskazanej stronie znajdują się zarówno bieżące, jak i archiwalne kursy euro. Dane są aktualizowane wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Masz możliwość zapoznania się z ofertami sprzedaży i zakupu euro, a także porównania kursów względem średnich notowań na świecie. Na interaktywnym wykresie sprawdzisz natomiast historyczne notowania z dowolnie wskazanego przedziału czasowego. Ponadto warto zapoznać się z bieżącymi komentarzami ekspertów europejskiego rynku walutowego.

Jak wymienić euro za pośrednictwem Walutomatu?

Zawieranie transakcji w serwisie społecznościowej wymiany walut jest niezwykle szybkie i proste. Po rejestracji i aktywacji swojego konta, przychodzi czas na doładowanie wirtualnego portfela dowolną kwotą przeznaczoną na zakup euro. Masz dwie możliwości zawarcia transakcji. Pierwsza z nich polega na szybkiej akceptacji najkorzystniejszych w danej godzinie kursów, mając na uwadze oferty znajdujące się w bazie serwisu. Jeżeli wolisz natomiast poczekać, wówczas masz szansę na jeszcze lepsze kursy. Wystarczy, że zamieścisz w serwisie własną ofertę i poczekasz na pojawienie się komplementarnej oferty innego użytkownika. System automatycznie je dobierze, co pozwoli na sfinalizowanie operacji.

Wymienione środki możesz przelać na dowolny rachunek walutowy. Masz także możliwość skorzystania z usługi tanich przelewów zagranicznych. Wówczas pieniądze w walucie euro zdołasz przelać bezpośrednio na konto zagranicznego sklepu internetowego, w którym zamierzasz zrobić zakupy.

Ile można zaoszczędzić?

Użytkownicy Walutomatu oszczędzają nawet do 8% w porównaniu do osób wymieniających waluty w bankach oraz stacjonarnych kantorach. Już jednorazowa wymiana 1000 euro pozwala zaoszczędzić do 200 zł.

Originally posted 2018-05-16 15:14:17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Annie Sloan – lato ze sztuką

najlepiej spożyć przed

„Najlepiej spożyć przed” znika z niektórych opakowań w Tesco