w

Annie Sloan inspiruje: turkusowa łazienka ombre

Ombre to trend, który nie przestaje zachwycać.  Od kilku sezonów nieustannie pojawia się się w różnych kontekstach – w modzie, urodzie, śmiało przenika także do świata wnętrz.  Annie Sloan radzi, jak za pomocą techniki cieniowanej koloryzacji uzyskać niepowtarzalny efekt we własnej łazience.

Annie Sloan przekłada kreatywne i twórcze podejście do życia na filozofię swojej marki, którą stworzyła z zamiłowania do piękna. Chęć wyrażania siebie przez świat kolorów rozwinęła się w trakcie jej edukacji na akademii sztuk pięknych. Po założeniu rodziny i w trakcie urządzania pierwszego mieszkania śmiałe eksperymenty malarskie artystki przerodziły się w potrzebę stworzenia farby uniwersalnej, jakiej  nie było dotychczas  na rynku. Z wielkiej pasji Annie powstał produkt dziś kultowy – farba kredowa Chalk Paint™ i paleta 36 barw inspirowana XVIII i XIX-wiecznymi płótnami. Swoim entuzjazmem i unikalnym poczuciem estetyki Annie Sloan od lat zaraża kolejne pokolenia, będąc mentorką majsterkowiczów próbujących swoich sił w technikach dekoracyjnych, ale i profesjonalistów, tworzących unikalne przestrzenie i przedmioty.

Tego lata Annie przy użyciu swoich farb proponuje, by do łazienek wnieść powiew morskiej bryzy i głębię kolorów. Zdawać by się mogło, że do remontu tak newralgicznego pomieszczenia potrzebujemy dużego budżetu, czasu i umiejętności. Nic bardziej mylnego –  wystarczą nam pędzel, farby, wosk  i … wolny weekend. Gradientowy efekt w barwach oceanu, przywodzący na myśl wzburzone wody to wspaniały letni projekt dla tych, którzy lubią odważne i wyraziste wnętrza. Technika jest niezwykle prosta – tworząc morskie ombre, należy zacząć od najjaśniejszego koloru u samego dołu ściany. Aby uzyskać płynne przejście kaskady należy zmieszać warstwę z drugim kolorem, by lekko ją przyciemnić, a następnie połączyć je przy użyciu suchego, czystego pędzla. Gdy farba jest jeszcze mokra, powtarzajmy etapy i stopniowo przyciemniamy kolor do samej góry ściany. Całość należy utrwalić woskiem Chalk Paint™ Wax, który uodporni powierzchnię na działanie wilgoci. Przy tej technice możliwości są nieograniczone – wielbiciele stonowanych przestrzeni mogą zastosować ją w tonacji szarości czy beżu. Zasady, które przyświecają Annie Sloan to niezależność i intuicja, dlatego rzućmy się w wir twórczej fantazji, tworząc autorskie połączenia.

Dopełnieniem palety błękitów na ścianie w aranżacji, którą wyczarował Felix Sloan – syn Annie, będzie wanna w odcieniu jasnego, żywego turkusu kontrastowo połączonego z czystą bielą. Kolorystyka, która na myśl przywodzi styl śródziemnomorski, pięknie komponuje się z naturalnym lub bielonym drewnem i soczystą zielenią roślin.

W stylizacji wykorzystano połączenie dwóch odcieni Chalk Paint™ : ciemniejszego Aubusson Blue i jaśniejszego Provence. Białe nóżki wanny pokryto Chalk Paint™ w kolorze Original.  By cieszyć się wyjątkowym dekorem ścian nie potrzebujemy specjalnych przygotowywań. Annie przy tworzeniu swoich produktów zawsze myśli o przyjemności użytkowania – Chalk Paint™ nie wymaga wcześniejszego oczyszczania i gruntowania ścian i nadaje się do niemal każdej powierzchni, pozwalając cieszyć się samym twórczym procesem.

 

Originally posted 2018-06-27 09:46:09.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyciągi roślinne, które złagodzą skutki słońca

Świadome samoleczenie

Świadome samoleczenie