w

Mieszkanie dla podróżniczki 

Idealne mieszkanie dla osoby uwielbiającej podróże? Przede wszystkim stanowiące oazę spokoju i relaksu, do którego wraca się po przyjeździe z kolejnej wyprawy. Architekci z Tyma Projekt zaprojektowali mieszkanie nie tylko stwarzające przestrzeń do wypoczynku, ale również kolorystyką nawiązujące do pasji klientki oraz oświetlone oprawami marki AQForm.

Częste podróże rozwijają, gwarantują nowe doświadczenia, wzbogacają o niesamowite przeżycia. Niestety bywają także męczące, zwłaszcza te dalekie. Gdzie zatem odpocząć, jeśli nie we własnym mieszkaniu? Dlatego bez wątpienia, wnętrze musi sprzyjać wypoczynkowi! 75-metrowe mieszkanie w ułożeniu: salon z kuchnią, sypialnia, pokój gościnny, garderoba i łazienka, to bardzo duża przestrzeń wymagająca przemyślanego projektu. 

W mieszkaniu postawiono na kolorystykę nawiązującą do odwiedzonych przez klientkę miejsc, tj.: błękit bardzo starannie dopasowany ze wzornika – odzwierciedlający kolor oceanu, kolor ścian imitujący barwę piasku oraz odcień olejowanego drewna, symbolizujący kolor spalonej słońcem ziemi.

Sypialnia to nie tylko łóżko!

W aranżacji sypialni często skupia się uwagę na miejscu do spania, co oczywiście jest ważnym elementem, jednak nie jedynym, który należy uwzględnić. Na co najczęściej patrzymy, kładąc się do łóżka?

 

Zdecydowanie na ścianę, znajdującą się na wprost. Zatem warto ją odpowiednio zagospodarować i tak było w przypadku tego projektu. Na ścianie zamieszczono mapę i kolaż ze zdjęć, jako kolejne odniesienie do podróżniczej pasji inwestorki. Więcej światła w tej części mieszkania zapewniły lustra, znajdujące się na frontach szafy.  

Przestrzeń kuchenna i płynne przejście do salonu

Kuchnia jest połączona z salonem. Z uwagi na niewielką przestrzeń wydzieloną na część kuchenną, każde wolne miejsce zostało dokładnie wykorzystane i zagospodarowane. Architektom zależało na czystej formie, stąd szafki kuchenne są tylko w jednej części.

 

Często stosowanym rozwiązaniem jest zlew umieszczony pod oknem. Także i tym razem, klient marzył o takim umiejscowieniu. Aby uniknąć konfliktu otwartego okna z baterią kuchenną, architekci nietypowo umieścili baterię z boku zlewu. Było to jedno z nietypowych rozwiązań zastosowanych przez Tyma Projekt. 

Oświetlenie, jako element podkreślający elementy wnętrza

Mieszkanie jest urządzone w bardzo minimalistycznym stylu. Jedną z niewielu dekoracji we wnętrzu stanowią figurki hebanowe, przywiezione z Afryki, do której klientka podróżuje najczęściej. Za kolejną dekorację, kluczową i niezbędną przy projektowaniu wnętrz można uznać oświetlenie. W projekcie zastosowano wiele źródeł światła, w tym ulubione oświetlenie architektów – reflektory PETPOT marki AQForm, dające ciekawe efekty na ścianach, dzięki możliwości kierowania światła w różne strony. Tutaj Architekci przełamują panujący pogląd, że światła powinno być rozproszone i równomierne. Dużo ciekawsza jest możliwość kierowania światłem i oświetlania sfer, na których nam zależy, a pozostawiania zaciemnionej tej części, która światła nie wymaga. 

Architekci z Tyma Projekt zajmują się projektowaniem wnętrz komercyjnych i prywatnych. W skład zrealizowanych projektów wchodzą mieszkania, domy i restauracje.

Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i wielogodzinnych spotkań z klientem. Tyma Projekt stawia na projekty odzwierciedlające pasje, styl życia oraz wszelkie wytyczne inwestorów. 

Projekt: Tyma Projekt http://tymaprojekt.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 sposobów na sypialnię marzeń

5 sposobów na sypialnię marzeń

ogrzewanie podłogowe

Wszystko, co musisz wiedzieć decydując się na ogrzewanie podłogowe