w , ,

Porządki w łazience – 5 pomysłów na utrzymanie czystości

Porządki w łazience to ostatnia czynność na jaką mamy ochotę w piękne, słoneczne lato. Kiedy przychodzi, od razu pragniemy spędzać każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu z rodziną i znajomymi. Nikt nie ma ochoty na siedzenie w mieszkaniu i co gorsza, tracenie czasu na sprzątanie! Na szczęście nie ma takiej potrzeby, ponieważ mamy dla Was 5 trików jak utrzymać Waszą łazienkę w idealnym porządku bez względu na porę roku.

 

Łatwe porządki w łazience dzięki technologii Rocklite

W utrzymaniu porządku w naszej łazience z pewnością pomogą najnowsze technologie od firmy Cersanit. Nowoczesne sposoby produkcji łazienkowej ceramiki sprawiają, że utrzymanie jej w czystości jest dużo prostsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Przykładem mogą być umywalki z kolekcji CREA, które zachwycają nie tylko nowoczesnym designem, ale i niezwykłą funkcjonalnością. Pokryte wyjątkowo gładkim szkliwem utrudniającym osadzanie się brudu, powodują, że usuwanie kamienia czy osadu mydlanego jest dużo łatwiejsze. A to wszystko dzięki wykorzystaniu technologii Rocklite. Perfekcyjnie pokrywa ona powierzchnię produktów, czyniąc ją idealnie gładką i jednolicie białą. Dodatkowo sprawia, że utrzymanie ceramiki łazienkowej w nieskazitelnej czystości jest teraz jeszcze prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki tej technologii możemy zrezygnować ze szkodliwych detergentów i sięgnąć po naturalne sposoby czyszczenia. Do utrzymania czystości w naszej umywalce sprawdzi się cytryna – jej sok idealnie czyści i odświeża, a dodatkowo ułatwia usuwanie zacieków z wody.

 

Innowacyjna budowa toalety

Czy wiesz co idealnie sprawdzi się, jeśli chodzi o czystość naszej toalety? Technologia bezkołnierzowa! Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które od idealnej łazienki oczekują, że będzie nie tylko piękna, ale również perfekcyjnie czysta. I to bez żmudnego szorowania czy godzin spędzonych na myciu szczotką oraz z pomocą silnych detergentów. Sprzątanie łazienki powinno być proste i zajmować jak najmniej czasu. Rozwiązanie bezkołnierzowe sprawia, że toaleta sama się czyści, ponieważ woda dociera do każdego zakamarka – Miska zawieszana Moduo CleanOn to duże ułatwienie. Dzięki zastosowaniu tej technologii możemy zrezygnować z korzystania z mocnej chemii w naszej toalecie. Wystarczy nam biały ocet, którego możemy użyć również w walce z bakteriami, grzybami i pleśnią. Ten produkt zapewni czystość oraz dezynfekcję.

Istotny element dbania o higienę w łazience

Istotną czynnością w naszej łazience, która pozwoli na zachowanie czystości i higieny jest odpowiednie używanie deski sedesowej. Należy pamiętać, że spełnia ona bardzo ważna funkcje – blokuje wzbijanie się w powietrze zarazków. Dlatego należy pamiętać, aby przy spuszczaniu wody za każdym razem pozostawiać deskę zamkniętą. Bez tej czynności wzbija się chmura kropelek, zawierających bakterie, wirusy oraz zarazki. Z siłą naszej spłuczki osiadają one następnie na ręcznikach, kosmetykach, szczoteczkach do zębów. Aby uniknąć takich niedogodności możemy skorzystać z Duroplastowej deski toaletowej firmy Cersanit, która jest odporna na uszkodzenia, a dzięki właściwościom antybakteryjnym pomaga w utrzymaniu idealnej higieny w toalecie. Dodatkową jej zaletą jest możliwość wypinania, co pomaga w utrzymaniu perfekcyjnej czystości bez zastanawiania się, jak dokładnie wyczyścić miejsce łączenia deski z toaletą.

Meble i akcesoria zawieszane

Warto również zwrócić uwagę na to, aby nasze meble łazienkowe, WC i bidet były zawieszane. Ułatwią one utrzymanie czystości w naszej łazience. Bezproblemowo wyczyścimy wówczas całą powierzchnie podłogi, bez konieczności wsuwania się w zakamarki pod szafkami czy małe szczeliny za WC. Firma Cersanit proponuje w swojej kolekcji Moduo szafki podblatowe i wiszące, słupki oraz płytkie i głębokie szafki podumywalkowe – wszystkie te produkty są zawieszane, co zapewni łatwy dostęp do całej podłogi i dużą wygodę sprzątania. Dodatkowo, jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami automatycznego odkurzacza to pamiętajcie, że bez problemu przejedzie on pod każdą szafką i toaletą nie omijając żadnego miejsca.

Porządki w łazience – szuflady

Istotnym elementem letnich porządków jest przystosowanie naszej łazienki do letnich potrzeb. Tłusty krem na siarczysty mróz nie będzie nam potrzebny przez parę najbliższych miesięcy i lepiej odłożyć go do szafki pod umywalką, a zamienić na kremy do opalania. To samo dotyczy grubych szlafroków i innych rzeczy, z których korzystamy tylko w zimie. Przeniesienie ich do jednej szuflady lub jeśli mamy taką możliwość – do garderoby ułatwi nam utrzymanie porządku w naszej łazienkowej przestrzeni. Warto posegregować zawartość naszych szafek na sprzęty, chemię czy kosmetyki i przeznaczyć każdą szafkę czy półkę na konkretną kategorię. Wszystkie rzeczy z pewnością możemy zmieścić w naszej łazience, jeśli tylko poszukamy funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Z pomocą przychodzą meble z kolekcji Moduo marki Cersanit. Kolekcja ta charakteryzuje się nieograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi, a ogromna różnorodność produktów pozwala tworzyć łazienki o rozmaitym przeznaczeniu, nastroju i kolorycie. Jeśli potrzebujemy dużych powierzchni do przetrzymywania najpotrzebniejszych rzeczy to idealnie sprawdzą się tu szafki podumywalkowe z kolekcji Moduo. Aby ułatwić korzystanie i dostęp do szuflad zostały one wyposażone w ergonomiczny, bezuchwytowy system otwierania. Są dodatkowo niezwykle pojemne i wygodne. Ich kolejną zaletą jest możliwość pełnego wysuwu, co ułatwia przechowywanie dużej ilości rzeczy bez konieczności trzymania ich na widoku.

Wykorzystanie tych kilku trików i produktów pozwoli nam na zachowanie idealnej czystości w naszej łazience. Czystości bez konieczności tracenia cennego czasu na czyszczenie i martwienie się stanem naszej toalety. Podczas okresu wakacyjnego chcemy wypocząć i zapomnieć na jakiś czas o obowiązkach i zobowiązaniach. Warto więc skorzystać z ułatwień, jakie proponuje nam firma Cersanit.

Originally posted 2019-08-09 12:34:22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suchy olejek do ciała – letni niezbędnik

Drzwi wewnętrzne : proste pełne, ale pomysłowe