Jak oszczędzać pieniądze

Wybór mebli do małej łazienki

meble do małej łazienki

Łazienka o niewielkiej powierzchni również może być wygodna i funkcjonalna. W tym wypadku istotne jest mądre wykorzystanie każdej przestrzeni, która będzie służyć do przechowywania. Producenci wyposażenia wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z obecnych standardów oraz faktu, że współczesne łazienki nie są łatwym pomieszczeniem do zagospodarowania.

 

Gotowe rozwiązania na każdą kieszeń

W łazience nie może znajdować się zbyt dużo mebli. Warto zatem rozważyć przechowywanie niektórych przedmiotów poza nią (np. ręczników). Szafki powinny wypełniać puste miejsca, które są niezagospodarowane. Z reguły jest to przestrzeń pod umywalką, pomiędzy ścianą a umywalką oraz wnęki powstałe w wyniku prowadzenia wentylacji lub rur.

szafki-lazienkowe

Szafki łazienkowe pod umywalkę produkowane są w różnych wariantach. Do tych najmniejszych łazienek najlepsze będą modele zintegrowane z umywalką. W nieco większych możemy pozwolić sobie na obszerniejsze szafki z pojemnymi szufladami. Gotowe meble możemy zamontować również pod sufitem – to doskonałe miejsce na rzadziej używane akcesoria.

Niestandardowa zabudowa

Więcej problemu może przysporzyć zabudowanie wnęk, które nie mają standardowych rozmiarów. Najlepsze rozwiązanie to szafki łazienkowe tworzone na wymiar, dzięki którym maksymalnie wykorzystamy nietypowy kształt i szerokość wolnej przestrzeni. W dużych wnękach można również ukryć pralkę lub suszarkę, a nad urządzeniami zamontować wygodne półki.

Pomysłowe schowki

Duża ilość przedmiotów i akcesoriów na widoku przytłacza optycznie. W małej łazience wszystko powinno być ukryte – do tego celu przydadzą się wszelkiego rodzaju schowki, które możemy stworzyć np. pod wanną. To idealne miejsce na przechowywanie środków czystości, szczotek, ściereczek itp.

Najważniejsza jakość

Łazienka jest pomieszczeniem o specyficznych wymaganiach – panuje tam duża wilgotność, częste są również zmiany temperatury. Szafki łazienkowe muszą zatem wykazywać dużą odporność na wilgoć. Wszystkie metalowe elementy powinny być odpowiednio zabezpieczone (lakierem lub warstwą chromu), w przeciwnym razie szybko pokryją się rdzą. Odpowiednim surowcem jest również szkło, które najczęściej stosuje się do produkcji półek. Jeżeli nie wyobrażasz sobie swojej łazienki bez mebli drewnianych, wybierz te, które są dobrze zaimpregnowane.

Odpowiednia kolorystyka i detale

Niewielkie wnętrza lubią jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Do małych łazienek odpowiednie będą szafki z jasnymi frontami, zwłaszcza te wykończone na wysoki połysk. Dużo zyskamy również uwalniając podłogę od zabudowy, dlatego lepiej będzie unikać mebli osadzonych na nóżkach lub cokołach. Choć pewnym kompromisem będzie zamontowanie w tych meblach dolnego podświetlenia ledowego, które zaakcentuje wolną przestrzeń i doda meblom lekkości.

Szafki wiszące nie powinny znajdować się na wysokości wzroku, ale nieco wyżej. W małej łazience warto ukryć takie elementy jak pralka lub kosz na pranie. Bardzo istotna jest spójność zabudowy, dlatego wszystkie fronty powinny być utrzymane w tym samym stylu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem www.fajnalazienka.com, oferującym kompleksowe wyposażenie łazienki: od mebli aż po akcesoria łazienkowe.

Skomentuj

Zobacz też:

Ekologiczny dom Jak oszczędzać pieniądze

Domowe sposoby na pranie dywanów

Marzysz o pięknym, mięciutkim jasnym dywanie, w którego długich włosach zanurzysz stopy, ale boisz się, że po tygodniu obecności w
Jak oszczędzać pieniądze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie