w

Nowoczesna łazienka – trendy w aranżacji łazienek

W 2017 roku w łazienkach króluje natura, czego wyrazem są drewniane meble, zielenie i deszczownice. Trendy co jakiś czas ulegają zmianie. Jakie nowości w aranżowaniu wnętrz czekają nas w nadchodzących miesiącach?

Kabina bez brodzika

Nowoczesny wygląd łazienki można uzyskać stosując odwodnienie liniowe wtapiające się w podłogę. Pozwala ono dowolnie kształtować przestrzeń i zaoszczędzić trochę miejsca. Pomieszczenie zyskuje walor nieszablonowości i elegancji. Problematyczna wydaje się za to mokra podłoga będąca rezultatem takiego rozwiązania.

Podwieszana armatura

Zamontowane na ścianie sedesy i umywalki nie dotykają podłogi, ułatwiając utrzymanie jej w czystości. Są równie wygodne co te standardowe. Producenci coraz częściej odchodzą też od tworzenia misek toaletowych z kołnierzem. Gromadzą się na nim brud, kamień i bakterie. Dzięki zrezygnowaniu z tego elementu woda ma swobodniejszy dostęp do wnętrz misy, w związku z czym dokładniej ją opłukuje.

Wanna oddalona od ściany

Ten nieoczywisty i oryginalny pomysł nadaje się wyłącznie do większych łazienek. Wanna oderwana od ściany stanowi centralny punkt pokoju kąpielowego. Wygląda efektownie i zachwyca śmiałością.

Deszczowa kąpiel

Trendem jest instalowanie deszczownicy zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Producenci udostępniają rozmaite kształty: okrągły, prostokątny czy kwadratowy. Montuje się je na ścianie lub suficie. Spływające z nich strużki wody delikatnie spadają na ciało. Często można regulować jej tryb działania – kąpać się w mżawce, mgiełce lub ulewie. To wspaniały masaż pobudzający krążenie i zapewniający niebywale przyjemne doznania.

Połyskujące meble

Dużą popularnością ma cieszyć się wypełnianie łazienki meblami o frontach lakierowanych na wysoki połysk. Modnym akcentem staną się z kolei chromowane dodatki nadające wnętrzu elegancką świetlistość.

Diody LED

Stopniowo wypierają halogeny. Cechuje je niski pobór mocy. Mają nawet 50000 godzin żywotności. Światło przez nie generowane ma charakter dekoracyjny i nadają niepowtarzalny klimat. Jednak czynności wymagające lepszej widoczności potrzebują żarówek dających mocniejszy blask.

Kolorowy strumień

Technologia ledowa znajduje zastosowanie także w prysznicach i bateriach. Dzięki specjalnej technologii z kranu płynie podświetlany strumień. Kolor może zmieniać się w zależności od temperatur. Bezpiecznym i niewymagającym okablowania rozwiązaniem jest instalacja turbin, gdzie energię elektryczną wytwarza ciśnienie wody.

Soczysta zieleń

Instytut Pantone uznał energetyzującą zieleń za kolor roku. Barwa bujnych traw przybliża do natury i działa uspokajająco. Dzięki niej wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Można wprowadzić ją do łazienki za pomocą łatwych do wymienienia w razie potrzeby dodatków – świec, ręczników czy pojemników na mydło. Świetnie sprawdzi się również w postaci większego akcentu – kafelków, szafek lub fototapety.

Trendy w aranżacji łazienek korzystają z nowoczesnych technologii podkreślając jednak potrzebą kontaktu z przyrodą. W tym sezonie stawia się na oryginalność, elegancję i blask. Ekstrawagancki charakter wnętrza to efekt jakże pożądany.

MS
Sprawdź: .

Originally posted 2017-07-17 12:46:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking sklepów sportowych

Ranking sklepów sportowych: gdzie najwygodniej zrobić zakupy sportowe

Upał a aktywność fizyczna – jak mądrze uprawiać sporty w lecie?