Design i wnętrze

Nowoczesna łazienka – trendy w aranżacji łazienek

nowoczesna łazienka

W 2017 roku w łazienkach króluje natura, czego wyrazem są drewniane meble, zielenie i deszczownice. Trendy co jakiś czas ulegają zmianie. Jakie nowości w aranżowaniu wnętrz czekają nas w nadchodzących miesiącach?

Kabina bez brodzika

Nowoczesny wygląd łazienki można uzyskać stosując odwodnienie liniowe wtapiające się w podłogę. Pozwala ono dowolnie kształtować przestrzeń i zaoszczędzić trochę miejsca. Pomieszczenie zyskuje walor nieszablonowości i elegancji. Problematyczna wydaje się za to mokra podłoga będąca rezultatem takiego rozwiązania.

Podwieszana armatura

Zamontowane na ścianie sedesy i umywalki nie dotykają podłogi, ułatwiając utrzymanie jej w czystości. Są równie wygodne co te standardowe. Producenci coraz częściej odchodzą też od tworzenia misek toaletowych z kołnierzem. Gromadzą się na nim brud, kamień i bakterie. Dzięki zrezygnowaniu z tego elementu woda ma swobodniejszy dostęp do wnętrz misy, w związku z czym dokładniej ją opłukuje.

Wanna oddalona od ściany

Ten nieoczywisty i oryginalny pomysł nadaje się wyłącznie do większych łazienek. Wanna oderwana od ściany stanowi centralny punkt pokoju kąpielowego. Wygląda efektownie i zachwyca śmiałością.

Deszczowa kąpiel

Trendem jest instalowanie deszczownicy zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Producenci udostępniają rozmaite kształty: okrągły, prostokątny czy kwadratowy. Montuje się je na ścianie lub suficie. Spływające z nich strużki wody delikatnie spadają na ciało. Często można regulować jej tryb działania – kąpać się w mżawce, mgiełce lub ulewie. To wspaniały masaż pobudzający krążenie i zapewniający niebywale przyjemne doznania.

Połyskujące meble

Dużą popularnością ma cieszyć się wypełnianie łazienki meblami o frontach lakierowanych na wysoki połysk. Modnym akcentem staną się z kolei chromowane dodatki nadające wnętrzu elegancką świetlistość.

Diody LED

Stopniowo wypierają halogeny. Cechuje je niski pobór mocy. Mają nawet 50000 godzin żywotności. Światło przez nie generowane ma charakter dekoracyjny i nadają niepowtarzalny klimat. Jednak czynności wymagające lepszej widoczności potrzebują żarówek dających mocniejszy blask.

Kolorowy strumień

Technologia ledowa znajduje zastosowanie także w prysznicach i bateriach. Dzięki specjalnej technologii z kranu płynie podświetlany strumień. Kolor może zmieniać się w zależności od temperatur. Bezpiecznym i niewymagającym okablowania rozwiązaniem jest instalacja turbin, gdzie energię elektryczną wytwarza ciśnienie wody.

Soczysta zieleń

Instytut Pantone uznał energetyzującą zieleń za kolor roku. Barwa bujnych traw przybliża do natury i działa uspokajająco. Dzięki niej wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Można wprowadzić ją do łazienki za pomocą łatwych do wymienienia w razie potrzeby dodatków – świec, ręczników czy pojemników na mydło. Świetnie sprawdzi się również w postaci większego akcentu – kafelków, szafek lub fototapety.

Trendy w aranżacji łazienek korzystają z nowoczesnych technologii podkreślając jednak potrzebą kontaktu z przyrodą. W tym sezonie stawia się na oryginalność, elegancję i blask. Ekstrawagancki charakter wnętrza to efekt jakże pożądany.

MS
Sprawdź: https://defra.pl/meble-lazienkowe.

Skomentuj

Zobacz też:

Design i wnętrze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Sprzątanie po remoncie

Każdy prędzej czy później, miał lub będzie miał do czynienia z remontem. Remont, jak remont, ale sprzątanie po remoncie to
Design i wnętrze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Wskazówki od pokojówki czyli skuteczne sprzątanie

Jeśli jest ktoś kto najlepiej zna tajniki sprzątania to bez wątpienia są to pokojówki. Dziś przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek