w

Schody z piaskowca

Piaskowiec jest przykładem kamienia naturalnego, który posiada szereg zastosowań. Może być wykorzystywany między innymi w budownictwie, a rozwiązania, w skład których wchodzi, pojawiają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jedną z najciekawszych propozycji praktycznego wykorzystania piaskowca jest uczynienie z niego materiału, z którego można wykonać schody. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że takie jego wykorzystanie jest również najbardziej kontrowersyjne.

Zalety schodów z piaskowca

Lista zalet schodów wykonanych z piaskowca imponuje i nie ma tu znaczenia, czy mamy do czynienia ze schodami wewnętrznymi, czy też z tymi, które mają się znaleźć na zewnątrz budynków. Oczywiście, koronnym argumentem przemawiającym za ich instalacją wydaje się wytrzymałość. Piaskowiec jest kamieniem naturalnym, a co za tym idzie, niestraszne są mu zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobrze sprawdza się zarówno w przypadku wysokich, jak i bardzo niskich temperatur, może być więc rozwiązaniem na lata.
Osoby, które myślą o schodach z piaskowca przyznają jednak, że doceniają nie tylko ich funkcjonalność, ale również atrakcyjność wizualną. Ta zdumiewa nawet osoby, które nie śledzą trendów pojawiających się w architekturze, piaskowiec urzeka przy tym nie tylko swoim naturalnym pięknem, ale i bogatą kolorystyką. Dzięki temu sprawdza się nie tylko wówczas, gdy zależy nam na schodach, które mają wyglądać tak, jak gdyby wyciosano je w skale, a za ich powstanie odpowiedzialna była sama Natura. Piaskowiec bez trudu poddaje się obróbce, schody mogą być więc nie tylko gładkie lub chropowate na zewnątrz, ale również proste lub zaokrąglone na swoich krawędziach. I choć schody z kamienia mogą sprawiać wrażenie propozycji skierowanych przede wszystkim do miłośników stylu retro, bez trudu jesteśmy w stanie zmodyfikować ich wygląd do tego stopnia, że trudno będzie wyobrazić sobie rozwiązanie w większym stopniu pasujące do nowoczesnego pomieszczenia.

Czy mamy powody do obaw?

Wspomniane na wstępie kontrowersje wynikają przede wszystkim z problemów ze ścieralnością, z jakimi borykają się wszystkie te osoby, które wykorzystują kamień. Rzeczywiście, piaskowiec nie jest tak odporny na ścieralność, jak szereg innych materiałów budowlanych, problem ten może zostać jednak z łatwością rozwiązany, a tym samym nie powinien mieć większego wpływu na podjętą przez nas decyzję dotyczącą postawienia na zewnątrz lub wewnątrz domu schodów z piaskowca.
Jeśli chcemy uniknąć rozczarowania, już na etapie podejmowania decyzji powinniśmy zastanowić się nad tym, jak intensywnie będą wykorzystywane stawiane przez nas schody. Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to dość intensywne użytkowanie, nie możemy zapominać o zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń. Najlepiej pomyśleć o nich już na etapie budowy, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – skonsultować się z ekipą odpowiedzialną za przygotowanie schodów do użytku. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń.

Autor artykułu
Firma Piasmar z Długopola, oferująca wysokiej jakości schody z piaskowca.

Originally posted 2017-01-31 10:23:07.

Skomentuj

wyklejanie auta

Drukarnia internetowa: reklama na samochodzie skuteczną formą promocji?

jak oszczedzać

Oszczędzanie – jak robić to efektywnie?