w , ,

Sprzątanie biura – zlecać firmie zewnętrznej czy pracownikom?

Nie ma dwóch takich samych firm, takich samych biur. Każde biuro to indywidualne potrzeby. W każdym pracuje inna liczba osób, każde jest innej wielkości, mieści się w innej lokalizacji, w innej ilości odwiedzają je klienci. W niektórych drzwi niemal się nie zamykają, wychodzą prosto na ulicę, do innych wiedzie korytarz lub klatka schodowa, a wizyt z zewnątrz wcale nie ma tak wielu.

W zależności od tego, a także od pracowników, którzy albo przestrzegają higieny albo nie, określamy zestaw potrzeb biura. Zwłaszcza, że od wglądu biura zależy to, jak odbierają firmę klienci, wspólnicy, ale też współpracownicy i pracownicy. To poważny kontekst działalności firmy, jej wizytówka.

Posprzątać we własnym zakresie czy polegać na firmie zewnętrznej?

Pojawia się zatem pytanie, wymagać sprzątania od pracowników czy też wynająć profesjonalną firmę do sprzątania.  Odpowiedzieć sobie na nie może tylko osoba zarządzająca firmą, nieruchomością czy biurem. Pod uwagę trzeba wziąć ilość osób, liczbę pomieszczeń, ich wielkość, ilość okien, łazienek. ważnym aspektem są materiały wykończeniowe użyte do wykończenia pomieszczeń, konstrukcja budynku, technologie wykorzystywane w obiekcie. Trudno wymagać od pracowników biurowych, aby w godzinach pracy czy po godzinach sprzątali biuro, zapewniając mu sterylną czystość. Ostatecznie, większość z nich została zatrudniona do innych celów, a nie do tzw.  “konserwacji powierzchni płaskich”.

Newralgiczne punkty – toaleta, kuchnia i pokój socjalny

W przypadku konieczności utrzymania codziennej czystości, zwłaszcza w toalecie pracowniczej, niezbędne okazuje się zatrudnienie profesjonalistów, którzy o stałej porze doprowadzą to siedlisko bakterii do sterylnej czystości. Chronisz wówczas swoich pracowników przed szkodliwymi patogenami, ponieważ profesjonalna firma, zajmująca się sprzątaniem korzysta z profesjonalnych narzędzi oraz środków czystości. W ten sposób zapobiegasz chorobom wśród pracowników.

Pokój socjalny czy kuchnia pracownicza również powinny być sprzątane na bieżąco. To miejsce, gdzie pracownicy spędzają przerwy w pracy, a więc, gdzie mogą liczyć na chwilę relaksu. Powinno być nie tylko przytulnie urządzone, ale też czyste, pachnące i poukładane. Trudno o komfort odpoczynku w towarzystwie przykrego zapachu i stosu brudnych naczyń. Długotrwałe zaniedbanie tych pomieszczeń ma wpływ na negatywne nastawienie do firmy pracowników.

Na zewnątrz – podjazdy, kwietniki, trawniki i parkingi

Nie bez znaczenia jest czystość na zewnątrz firmy. Parking, tereny zielone i podjazd świadczą o firmie, więc ważne jest, aby o nie zadbać odpowiednio. O firmie świadczą przepełnione kosze, zalegające na podjeździe liście, nie wykoszone trawniki i nie przycięte krzaki. Do tego przesypujące się popielniczki – obraz nędzy i rozpaczy w oczach potencjalnego kontrahenta. Warto przemyśleć zatrudnienie osoby, która zajmie się sprzątaniem i utrzymywaniem porządku w otoczeniu, albo przynajmniej raz w tygodniu zlecić zrobienie konkretnych porządków firmie sprzątającej.

Generalne porządki nie tylko od święta

Raz na tydzień warto posprzątać urządzenia biurowe i cały sprzęt, stojący na blatach i półkach. Trudno co prawda czyścić sprzęt osobisty pracowników, ale komputery, monitory, powierzchni biurek, blaty powinny błyszczeć czystością. W gestii pracowników powinny pozostać rzeczy bardzo osobiste – ramki zdjęć czy ulubione kubki na długopisy.

Raz na jakiś czas dobrze zadbać o czystość powierzchni bardziej wymagających. Mycie okien, dokładne wyszorowanie podłogi, odkażanie łazienek, toalet czy kuchni wyjdzie filmie tylko na dobre. Tak samo jak dokładne przeczyszczenie sprzętów, typu kawiarka, ekspres do kawy, czajnik czy mikrofala. W wielu firmach tego typu urządzenia są, pracują, a nie wolno zapominać, że należy im się szczególna troska. Profesjonalna firma sprzątająca wyczyści parapety, kratki wentylacyjne czy okna dachowe, co pozwoli tobie i twoim pracownikom cieszyć się czystym biurem przez kilka kolejnych miesięcy.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę DAWserwis z Krakowa oferującą usługi sprzątania na terenie Krakowa: sprzatanie-krakow.pl

  1. Czyszczenie skóry
  2. Jak czyścić srebro?
  3. Jak usunąć plamy z krwi?

Originally posted 2017-02-05 10:39:51.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezent na walentynki

Idealny prezent na Walentynki dla Niej – wskazówki

własna kiełbasa

Robienie domowej kiełbasy