w , ,

Jak czyścić srebro?

Srebro posiadamy w domu nie tylko w postaci biżuterii, ale także jako sztućce czy naczynia. Zarówno srebrne ozdoby i srebrne naczynia, wyglądają przepięknie i robią ogromne wrażenie. Niestety, jak wszystko, szybko się brudzą i ciężko jest usunąć z nich zabrudzenia. Nie bez przyczyny służące kiedyś polerowały srebra raz w tygodniu, lub częściej. Żeby kurz nie przyklejał się do srebrnej powierzchni. Dowiedz się, jak czyścić srebro, żeby nie musieć be przerwy go polerować.

Na srebrną biżuterię, zgubny wpływ mają perfumy, lakier do włosów, kremy wcierane w ręce, proszki do prania a nawet płyny do mycia naczyń. Najlepiej przed praniem ręcznym, myciem naczyń czy po przyjściu do domu z pracy, ściągać biżuterię i odkładać ją do specjalnego etui, żeby chronić przed kurzem. Szczególną uwagę należy zwrócić na ściąganie biżuterii przed kontaktem z silnymi detergentami, lub zakładać rękawiczki ochronne.

Jeśli jednak, nie uda się uchronić srebra przed brudem, pod żadnym pozorem, nie należy szorować biżuterii szczoteczką do zębów z dodatkiem pasty, ponieważ może się zarysować i nie da się nadać jej pierwotnego blasku.

Sprawdzonym sposobem na pozbycie się uciążliwego brudu jest mieszanka soli, octu i sody oczyszczonej z dodatkiem wody. Nie wystarczy jednak wypłukać biżuterii w mieszance. Trzeba wykorzystać szklany lub plastikowy pojemnik, najważniejsze, żeby nie był metalowy, i wykładamy go folią aluminiową. Z

arówno dno, jak i boki. Łyżkę sody i łyżeczkę soli, rozpuścić w połowie szklanki octu i zalać szklanką wrzątku. Biżuterię wkładamy do roztworu i zostawiamy na kilka minut. Można ją obrócić, żeby upewnić się, że z każdej strony, przylegała do folii. Po wyjęciu, należy wypolerować srebro ściereczką z mikrofibry, żeby usunąć dokładnie cały brud. Roztwór go tylko roztapia a żeby go usunąć, trzeba jeszcze trochę się postarać.

Nie powinno się wkładać biżuterii, która łączy srebro z innymi minerałami czy metalami szlachetnymi. Mogą one ulec uszkodzeniu. W takim przypadku, szmatkę należy namoczyć roztworem i polerować miejscowo aż do skutku.

srebro

Srebrne naczynia też czyści się takim sposobem. Zazwyczaj są to jednak większe przedmioty i trzeba trochę więcej się napracować. Przed przystąpieniem do czyszczenia, trzeba dokładnie odtłuścić naczynia i usunąć z nich zbędny brud. Płuczemy go zatem wodą ze zwykłym szarym mydłem, żeby kurz i tłuszcz zeszły z powierzchni srebra. W plastikowej misce, wyłożonej od dna po boki, folią aluminiową rozpuszczamy 5 łyżeczek soli na każdy litr wody, którą wlejemy do miski.

Należy zanurzyć naczynie w wodzie. Kiedy czyszczenie nie będzie następowało nazbyt gwałtownie lub na folii będzie za wiele nalotu, trzeba wymienić roztwór i folię w misce. Należy dokładnie umyć naczynia wodą z mydłem po wyjęciu z wody i dokładnie wypłukać ciepłą wodą a następnie wypolerować.


  1. Czyszczenie skóry
  2. Czyszczenie wentylacji
  3. Jak czyścić wykładzinę?

Originally posted 2015-10-20 21:58:24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

moda

Jak to jest z tą modą?

Czyszczenie żelazka