Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Powrót do pracy po urlopie

Na urlopy wyjeżdża się chętnie, zaś do pracy wraca się już ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Nic dziwnego, bo na wakacjach można odpocząć, zapomnieć o stresie i obowiązkach, a kontynuowanie codziennej rutyny wydaje się wtedy najgorszym możliwym rozwiązaniem. Istnieje jednak kilka sposobów, które sprawią, że będzie to znacznie łatwiejsze.

Sporządź listę rzeczy do zrobienia
Po powrocie z urlopu często nie wiadomo, za co zabrać się w pierwszej kolejności. Właśnie dlatego bardzo przydatny okaże się planer. Dzięki niemu możliwe będzie zaplanowanie pierwszych dni czy nawet całego tygodnia po powrocie z wyjazdu. Planer czy organizer pozwoli stworzyć odpowiednią bazę i sprawi, że rozkład dnia stanie się bardziej uporządkowany. Lista rzeczy do zrobienia będzie też stanowiła doskonałą motywację. Odhaczanie kolejnych punktów nie tylko pozwoli zyskać pewność, że o niczym się nie zapomniało, ale także zapewni satysfakcję podczas wykreślania kolejnych pozycji.

Daj sobie czas
Nie tak łatwo powrócić do pracy po wakacjach, dlatego nie można wymagać od siebie zbyt wiele. Warto pamiętać, że osiągnięcie maksymalnej efektywności tuż po zakończeniu urlopu jest praktycznie niemożliwe. Zanim na powrót przyzwyczaisz się do rytmu pracy, minie trochę czasu. Nie złość się więc, gdy jakieś czynności będziesz wykonywać wolniej – najważniejsze, że będziesz pracować i wykazywać zaangażowanie. Wystarczy kilka dni, by znów wrócić do codziennej rutyny.

Zadbaj o swoje samopoczucie
Powrót z wakacji często wiąże się z negatywnymi emocjami. Co prawda jest się zrelaksowanym po urlopie, ale nie ma się ochoty myśleć o wszystkich nadchodzących obowiązkach. Właśnie dlatego warto zagwarantować sobie przyjemny wieczór przed pierwszym dniem w pracy. Można poczytać książkę, obejrzeć ulubiony film czy wypić dobrą herbatę. Ważne też, by zadbać o odpowiednią ilość snu, a rano zjeść wartościowy posiłek. W pierwszych dniach można też stosować system nagród za dobrze wykonane zadania. Takimi nagrodami może być pyszny obiad na mieście, spotkanie z przyjaciółmi czy wyjście do kina po pracy.

Skomentuj